Kyslík

Batahst8

Naprosto užásný klaustrofobický film, na který se skvěle kouká. Aja tu dokázal něco neskutečného a možná kdyby to bylo v kinech, tak bych byl ještě víc nadšen, ale Aja je prostě frajer, jak dokáže za 90 minut udělat takhle neskutečně  komplexní svět. Vizuálně je to strašně působivý, až jsem si říkal, že to nedělá Netflix, ale nějaké velké tříáčkové studio. Melanie Laurent v životní roli a pokud vám nesedne, tak vám vlastně nesedne celý film, mně upřímně sedla, ale samozřejmě by jsem si tam představoval někoho víc sexy. Hudba se kurevsky povedla a strašně pomáhá tomu klaustrofobickému feelingu. Je to naprostá bomba, která se Netflixu neskutečně povedla (překvapivě), jsem prostě odpálen a jdu si to pustit znovu. 9/10 ()

Extrakritik

Film měl být kratší alespoň o 20 minut. Vše se hrozně natahuje. Do poloviny je film celkem napínavý,ale poté je vše celkem předvídatelné. Klasický průměr. ()

ashtangi

No blbost. Námět možná zajímavý, ale už od začátku to působí hloupě. Dorazilo mě, když se po víc jak hodině zeptá počítače, kde vlastně je. ()

djfun

Kdyby jí ten kyslík došel už po třech minutách, stalo by se úplně stejný hovno... Což samo o sobě vysvětluje, že o spojleru nemůže být řeč. ()

warrenur

Zaujimavy sci-fi / survival pocin. A hoci poslednych naivno-utopickych 30s filmu si mohli odpustit a naznacit len urcity "prislub", nie je to uplne zle. Melanie je uveritelna, MILO ako AI tiez. :) ()

zahadum

Mám rád filmy kde divák spoločne s filmovou postavou zisťuje kto je, kde je a samozrejme prečo tam je a čo bolo predtým...verte je dobré nevedieť nič o námete tohto filmu vopred. Človek sa pripraví na niečo a ono je to nakoniec ináč....ďalej to nejde lebo by som spoileroval. Skvelý film s očarujúcou atmosférou. 80% ()

scarfacer

Pro žánr nic nového v Mléčné dráze a upřímně, po 20 minutách mi byla jasná většina zápletek a řešení. Škoda, kdyby zavolala mně, mohl jsem jí poradit nemusela se tolik stresovat. Jedna* za herečku druhá* za zpracování. Kdyby to nepřežila a mělo to trochu větší přesah, dal bych i třetí. ()

Kopi1

Chytře napsané, dobrý nápad a dobré provedení. Sice ke konci se kyslík snižuje mnohem pomaleji než třeba uprostřed filmu, ale to se dá odpustit. Na to, že jsme 90 min. v jedné komoře, tak mě film poměrně bavil. Takovýto typ filmu jsem viděl poprvé a kdyby kvalita zůstala aspoň stejná jako zde, tak uvítám i další projekty. ()

fixaman

První půlka docela odsýpá, druhá se naopak neskutečně vleče. Plus se začnou vršit nelogičnosti. Celkově nic, co by si člověk za měsíc pamatoval. ()

Rathalos

Reziser Alexandre Aja je moj oblubenec,ale tentoraz mu neudelim pat hviezd,tento klaustrofobicky sci-fi thriller bol fajn po kazdej stranke,ale ten koniec ma totalne sklamal,cize tak a este herecka Melanie Laurent to asi nemala lahke pri natacani,ale zvladla to dobre...:-) ()

Rockerman

Téma není zrovna vhodné pro současnou pandemickou situaci, ale oceňuji jak na malém prostoru, prakticky s jedinou herečkou se povedlo vytvořit drama, které většinou nenudí. Překvapení žádné nečekejte. Od počátku je jasné, že hlavní a jedinou hrdinku nelze nechat zahynout. ()

BOURQUE

Že by sa z hľadiska kvality vlastnej tvorby svitali lepšie časy na Netflix? O tom je ešte predčasné diskutovať a hlavne zopár vydarenejších filmov ešte nespravia leto. Film Kyslík, napriek všetkým jeho menším alebo väčším chybám, by som určite zariadil medzi tie vydarenejšie, čo Netflix v súčasnosti ponúka. Sci-Fi založená na jednej postave s jedným hercom, v tomto prípade s jednou herečkou, je vždy riskantný pokus. Avšak vďaka skvelej (a stále očarujúcej) Mélanie Laurent to dopadlo celkom dobre. Samotný scenár mixuje staré dobré schémy s malou dávkou súčasných prvkov, písaných Životom. Flashbacky vo väčšine prípadov sú časované dobre a napätie je počas celého filmu udržané na určitej úrovni. Rozhovory medzi Elizabeth a M.I.L.O sú na priemernej úrovni – táto časť má svoje rezervy. Záver je ukončený pekným obrazom, ale ten katarktický pocit nie je takým, akým by mal byť. Film, ktorý vo svojich jednotlivých fázach pomerne často strieda dobré a priemernejšie scény. Po prvom videný dávam silnejšiu trojku z piatich hviezdičiek (nejakú rezervu na mierne lepšie hodnotenie do budúcna ešte nechávam). Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

strikeman

Poměrně zajímavé velmi komorní sci-fi, které má naštěstí stopáž úměrnou zápletce a rozsahu hereckého ansámblu. Příjemná jednohubka na pozdní večer... 75% ()

MickeyStuma

Že francouzský režisér Alexander Aja umí, nás už přesvědčil svými předchozími hororovými snímky. Tento jeho počin je však tentokrát na poli sci-fi dramatu a není od věci zmínit, že autorka scénáře Christie LeBlanc, pro kterou je to první scenáristický triumf, jakoby přepracovala do jiné dějepravy na jiném místě a za jiné situace, scénář Chrise Sparlinga pro film „Pohřben zaživa“ (2010). Obdobných dějových částí mají oba tyto snímky více než dost. A na to, že se natáčelo za nelehké situace covidové krize, se dá bez skrupulí říci, že Aja natočil mistrovské dílo. Jedna postava, stísněný prostor, dramatický úbytek kyslíku a snaha o přežití. S výše zmíněným počinem „Pohřben zaživa“ (2010) to skutečně nutí porovnat, neboť od prvních minut je vidět, že se filmové možnosti zase o něco posunuli dál. Scénář je takový, jaký je. Promyšlený v dané záhadologii a zvratů, v poznání stavu věcí a touhy žít. Na stísněný prostor je tady ale tentokrát daleko více úhlů kamery i pohybů. To scénář jenom povyšuje, obvzlášť v rámci budování napínavé atmosférý, ze které se nelze odtrhnout. K tomu vhodný soundtrack tvůrce Robina Couderta, který pochopil daný koncept. A samozřejmě uvěřitelný herecký výkon Mélanie Laurent, se kterou lze v emočních scénách i soucítit. Příběh plný paranoie a rozptýleného pocitu viny. Tvůrci v pozadí všeho tedy použili pandemickou situaci, která v době natáčení skutečně proběhla, a nádherně zkomponovali příběh jednotlivce v naprosté izolaci od světa. Pocit zoufalství a beznaděje v blížící se smrti. Snímek sice na výsluní nebude, ale za pozornost jistě bude stát i v budoucnu. ()

kluzo

Nejsem klaustrofobik, takže na mě asi film nepůsobil správně, navíc filmy s jedním hercem a prakticky bez příběhu, typu Gravitace, na mě nefungují. Ale... Nerozumím tomu, co znamenají % kyslíku hlášená automatem... Normální hladina kyslíku ve vzduchu je přibližně 21 objemových % (87% dusík a zbytek ostatní plyny)... Osobně jsem při pokusu ještě dýchal v 16%, ale už jsem pomalu ztrácel vědomí. Ty hlášené % O2 nedávají smysl. Kdyby to měla být zásoba pro dýchání, lepší by bylo uvádět přibližný čas do skončení zásoby vzduchu. ()

Kingjiri

Nápad celkově nebyl marnej, twisty občas překvapily (někdy zase byly očekávatelný) a finále mělo sympatickou stopu jistý osudovosti. Ale u flashbacků jsem se občas nudil a tak nějak si řikám, že se z námětu i přes velice skromnou výpravu a nejspíš i rozopočet dalo vyždímat ještě víc. Zejména v oblasti napětí. Na druhou stranu, když vemu v úvahu, že se drtivá většina děje odehrává v takový jakoby kryo-rakvi, jsem ve výsledku převážně spokojenej. Za filmařinu, vizuál a určitý pasáže filmový hudby třetí silnější hvězda. ()

Razzor_82

Aja šikovně a nápaditě využívá tísnivé klaustrofobní prostředí ve kterém se fakt nechcete ocitnout. Mélanie Laurent odvede dobře emotivní herecký výkon. Dokonale navodí pocity úzkosti, zmaru a vyčerpání i  odhodlání a naději bojovat o svůj život. Komorní sci-fi thriller plný zvratů a pocitů. Svižný střih a dynamická kamera podá skvěle dění v kryokomoře z více úhlů pohledu. Umělá inteligence MILO, mi ale zase někdy leza na nervy častou hláškou zamítnuto. Kyslík mi docházel v gradujícím závěru, který byl zbytečně dlouze natahován. 6/10 ()

Likan7

Alexandre Aja má určitě talent. Jen mu stále chybí poslední schod, aby jeho filmy byly něco více než jen solidní lehký nadprůměr. Kyslík má několik nepříjemných scén, solidní atmosféru a dávkuje zvraty s informacemi tak akorát. Všechno stojí logicky na Mélanie Laurent, která se od Panchartů bohužel trochu vypařila, ale Kyslík jí snad zase otevře dveře k zajímavějším a divácky profláklejším filmům. Zvládá totiž svou postavu (a vlastně i film) skvěle. Škoda poslední třetiny, kde se dozvídám víc a víc informací a místo toho, abych čekal nervydrásající závěr, dostávám trochu motání se v kruhu a scénáristickou hru s hladinou kyslíku, která klesá tak, jak se filmu hodí. A bohužel mi všechno kazí závěr, který si přímo volal o jiné rozuzlení, než jaké jsem dostal. Lehký nadprůměr se skvělou Laurent, fajn nápadem, nakonec i pěkným vizuálem a trochu nenaplněným potenciálem. ()

Maximilianus

Komorný film, avšak aj napriek v podstate jednej herečke,  jednej miestnosti a jednému počítaču to je dostatočne akčné a zaujímavé. Melanie to uhrala a hrala teda výborne. Film síce nie je nič svetoborné,  ale podľa mňa dostatočne zábavné. 7,2/10. ()

rublik05

Vzhledem k nenáročnému námětu jsem byl velice zvědavý, jak se tvůrci popasují s tím, aby udrželi divákovu pozornost po celou dobu trvání filmu a zda nezačne po nějakém času nudit. V tomto případě byly mé obavy zcela zbytečné, snímek má i přes svou banální zápletku plno zvratů a zajímavých momentům, velmi hutnou atmosféru, perfektně podpořenou zvučným hudebním doprovodem a vizuální stránka se rovněž moc povedla. Propojení se sci-fi žánrem mě zaskočilo, nicméně mi to vůbec nevadilo a celý film to svým způsobem pozvedlo. Největším překvapením však pro mě byla Mélanie Laurent, která je opravdu výborná a její výkon se mi moc líbil. Vadilo mi ale pomalejší tempo, film mohl být kratší, získal by tak na intenzitě a měl by mnohem větší tah na branku. Rovněž scénář mohl být napsaný "méně předvídavě", ale uznávám, že dané téma asi o moc líp zpracovat nešlo. 6/10. ()