• Fantasy

Zabiják & bodyguard (2017)

Takhle dlouho jsem se nebavil u filmu, sice to má svoje mouchy, ale když se více jak 90 minut smějete, tak to znamená, že ten film je dobrý. Ryan a Samuel je neskutečná dvojka, hlavně u Samuela mi přišlo, že si ten film neskutečně užíval a že mi jejich scénky přišli dost kreativní.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jak říká Prima Cool, tohle je ten nejkultovnější film všech dob. Hodnocení pod 5* hvězd vůbec nepřichází v úvahu.

Pásky z Nagana (2018)

Naprostá paráda, která mě vrátila zpět do dětství. Hezky pojaté, zajímaví hosté. Hezky zahráno na národní strunu, kterou jsem naposledy zažil při vítězství MS v hokeji v roce 2010 proti bolševikovi.

Barry Lyndon (1975)

Parádní film od Kubricka. Hlavně první kapitola filmu je fakt nádherná, která rozhodně nenudí. Druhá kapitola už není tolik výživná, ale přesto je to pořád velmi dobré. Film je hezky vyprávěn satirickým stylem, občas jsem se tomu zasmál, výprava je zde prvotřídní, herecké výkony jsou výborné, scénář též výborný. Nemohu dát nic jiného než 5*.

Tomb Raider (2018)

WATCH OUT, SPOILER!!! Když jsem slyšel, že bude restart filmové série ve stylu té počítačové i s podobným příběhem, tak jsem byl nadšený. Jelikož jsem hru hrál asi 2x, příběh o Himiko znám takřka nazpaměť. To že ve filmu je jen kořen toho herního příběhu, to považuji za možná jedinou slabinu, kvůli které musím dát hvězdu dolů. Chybí tam to napětí ze hry, to záhadno a i postavy. Jinak Alicia je fakt kus ženský, role jí padla jako ulitá, Walton Coggins jako Vogel též výborný. Velice bych si přál nějaký další díl, tak musím doufat, že zisky budou ucházející. Hezkých 75%, 4*.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Svým způsobem je tento film kvalitní, ale z mého pohledu to mám jako u Revenantu, stačí vidět jednou a stačí mi to. Film je dobrý, ale měl jsem občas co dělat, abych to dokoukal na jeden zátah - to je však jediné mínus filmu. Jinak herecké výkony hlavních a vedlejších představitelů jsou topové, Frances a Sam si svého Oscara naprosto zasloužili. Za mě 80%, 4*.

Hvězdná brána (1994)

Film, který odstartoval jedno velké univerzum. Film mého dětství, hlavně nesestříhaná verze je fakt pecka. Nedám na něj dopustit. Herecký ansábl zde byl též vhodně vybrán, scénář též napsán dobře. Za mě jasných 5*.

Godless (2017) (seriál)

Příjemné překvapení od Netflixu. Sice námět a scénář po první sezóně vyčerpány, takže druhá sezóna by už asi nebyla tak dobrá. Výborné herecké výkony Jeffa Danielse, Jacka O´Connellyho a Scoota McNairyho. Jediný, co sráží jednu hvězdičku dolu, je pomalé tempo některých epizod, kdyby bylo více epizod jako 3 a 7, tak to má jasných 5*. Takhle musím dát 4*.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Z určitého hlediska ten film je výborný, avšak i nudný. Takovej ten typ filmu, co stačí vidět jednou, i když to svojí kvalitu má, hlavně výkon Lea je mistrovský. 4*

The Punisher (2017) (seriál)

Pro mě seriál roku 2017. Příběh je sice takové klasické vengeance klišé, avšak seriál ve velkým stylu táhne Jon Bernthal, který jako na.raný Punisher je boží. Záporáci též jsou vynikající, i když agent CIA lehce pokulhává za Benem Barnesem. Brutalita tohoto seriálu je až zarážející, ale já jí vítám, kam se popravdě hrabe GOT, to je vcelku slabý bratr brutality, protože smrt na konci 12. dílu a brutal souboj v posledním díle byl řádný masakr. Shrnutí, některé díly trošičku pokulhávaly, táhly se, ale zbytek to vrátil na plnou palbu. Jasných 5*, ale obávám se, že druhá série již nebude tak suprová jako tahle.