Amadeus (1984)

Pamatuji si, že jsme na to se třídou koukali o hudební výchově na nějaký 80 let starý televizi a já si z toho filmu odnesl zážitek stejný asi jako z Travoltova Bojiště země. Musim se na to podívat znovu.

Junior (1994)

Viděl jsem to jako malý pívo a tehdy se mi to docela líbilo....podle mě to neni takový shit.

Dvojčata (1988)

Docela průměrná komedie, od níž jsem čekal víc. Duo Schwarzenegger / De Vito mi nepřipadalo dvakrát nejvtipnější.

Pan Rosnička (2005)

Velice zajímavý a především silný film, na čemž má největší podíl vynikající Nicolas Cage, který svého Davea Spritze, muže marně se pokoušejícího o uznání svého otce, o druhou šanci u své manželky, která ho nesnáší, o oblibu u svých dětí, které ho vidí jako loosera a o silnou autoritu, aby na něj lidi přestali házet jídlo z fast foodu, ztvárnil tak moc věrohodně, že jsem měl co dělat (a nejenom já), abych neuronil slzu. I ostatní herci podávají vynikající výkony a co se týče Verbinskiho, tak toho už neberu jako komerčního režiséra spíše průměrných filmů Kruh a Piráti z Karibiku, ale jako skutečně zajímavého filmaře, který nevyniká pouze v řemeslné stránce, jako to doposud ukazoval u svých předchozích filmů. Pro mě zatím nejlepší film, co jsem letos viděl a jsem rád, že Cage Obchodníkem se smrtí a tímto popadl druhý dech a opět točí jedny z nejzajímavějších filmů.

Krokodýl Dundee 2 (1988)

Já nevim, vždycky jsem to bral jako klasiku a teď jsem se na to po pár letech mrknul a docela dost se nudil.

Rodičovství (1989)

Rodinná klasika. Steve Martin je prostě skvělý komik a na jeho komedie jako je tato nebo Hlava rodiny se můžu dívat do nekonečna.

Velký Santini (1979)

Velmi působivé drama. To jak to tam koupil Stan Shaw (ten černošký boxer z Hadích očí) mě dostalo a chtěl jsem bulet, ale aspoň že jeho psi ho pomstili. Jinak Robert Duwall zahrál fakt dobře a nominaci na Oscara si zasloužil.

Na pokraji slávy (2000)

Nářez a jednoznačně nejlepší film Camerona Crowea.