Lovci pokladů (2004)

Druhý výluh sáčku Indyho Jonesa. Napriek tomu musím priznať, že sa mi ako milovníkovi záhad film páčil. Nazdory tomu, že tomu chýbalo napätie Indyho i tomu, že templárska téma je dnes už obchytaná. Je to film, ktorý môže vrátiť mládeži zvedavosť a trochu toho nekomplikovaného nadšenia z mojho detstva, keď sa ešte záhada dala nájsť za každým vyšším plotom a smetisko mohlo skrývať tajnú miestnosť s tým pravým vybavením každého pátrača. Pre dospeláka však film ostáva ľahkou oddychovkou.

Requiem za sen (2000)

Ak budete mať niekedy chuť si niečo iba tak skúsiť, tento film môže byť vašou inšpiráciou. Kamera, ktorá sa s vami bude hrať poskytuje širokú škálu pocitov a výrazov, nahrádza to, čo je nepovedané a dáva farbu tomuto snímku. Výborné herecké výkony a ukážka, ako ďaleko nás až môže doviesť túžba niečo vyskúšať, o priebehu závislosti na čokoľvek a o našej neschopnosti zvládnuť veci, ktoré z ďialky vyzerajú ako hračka. Pre mňa jeden z najlepšich filmov o závislostiach.

Con Air (1997)

Nezdalo sa mi to ani objavné a už vôbec nie nepredvídateľné. Celkom priemerný thriller, z ktorého by som určite vypustila dokonca niekoľko desiatok minút. Pri takto zhutnenom deji by zanikla klišovitosť, neurčitá nuda a vyniklo tých pár dobrých frkov, čo sa našli. Americký zmysel pre pátos a neschopnosť oslobodiť sa od absolútne výpovedných scén mi často pripadá ako podceňovanie a ponižovanie diváka. Čo chýbalo v scenári zachraňovali kvalitní herci a ich výkon.

Tenký led (1985) (TV film)

Pomerne plochý pohľad na problémy jednej pubišky, nového ocina a zatrpklej babičky. Očakávala by som omnoho lepšie a "farebnejšie" spracovanie, než toto, ktoré najviac asi pripomínalo obdobie rozkvitajúceho socializmu.

Snila jsem o Africe (2000)

Možno trochu rozvláčny film a príliš zidealizovaná skutočnosť, v ktorej sa drsnosť Afriky, života a všetkého rozmelňuje v romantickom opare. Akoby okrem samotnej lásky k Afrike už neexistovalo nič iné a všetky ostatné emócie ostanú nenaznačené, o výpovedi ani nevraviac. A to je práve to čo ochudobňuje tento príbeh. Škoda. Napriek tomu to ostáva stále pozerateľné.

Nesnesitelná krutost (2003)

Musím priznať, že som bola sklamaná celkovým vývojom scenára, ktorý mi ako celok prichodil vykonštruovaný a demonštrácia dvoch opačných pólov lásky prehnaná. To všetko by bolo fajn, keby si celý film udržal formu černej komedie a nezvrhával sa k romantickým úletom. Inak som sa celkom bavila, i keď šanca zaradiť sa medzi obľúbené je nulová rovnako, jako reálna šanca, že by sa toto niekde skutočne mohlo odohrať. Celkovo skôr menej ako 3,5*.

Hotel Rwanda (2004)

„..Jste póvl..jste pro ne jenom hnuj, póvl..“ Je naozaj ťažké sa dívať na neschopnosť celého sveta na čele s OSN, na nezáujem, či pózu voči dôsledkom minulosti, ktorú sme spoluvytvárali. Ako sa každý zásah do druhého života zrkadlovo odráža o kus ďalej v kaleidoskope života zmenený na vopred neznámy obraz. Je hrozné žiť vo svete, kde má pes bieleho väčšiu hodnotu jako celý život čierneho a hanba sa stáva tým, čo hltáme jako guču, ktorú napokon pomôže stráviť pohodlie „civilizácie“, či slzy ktoré vyschnú a nič sa nezmení. Súcitné pohľady „vyvolených“ vyvolávajú odpor, ktorý ma zmáha a opantáva ako husia koža a studená ruka mi zviera strdce – v mojej obývačke, vo vašom kine a v ich živote.“ľudia sa pozrú, povedia, že je to hrozné a budú jesť dalej“

Soumrak (1998)

Nebolo to úžasné, ale dívať sa na to vcelku dalo. Dá sa zabiť čas aj horšie.

Kulička a Toník (1999)

Príbeh dvoch priateľov s rozličných pomerov, ktorý deťom vraví, že peniaze nie sú všetko. Že obetavosť, láska a priateľstvo je dôležitejšie. To všetko formou, ktorá nie je tak gýčovitá ako Richie Rich, ale milá a zrozumiteľná a hlavne - uveriteľná. Mne sa to páčilo.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Nie sú to čisté tri *, ale na druhé pozretie musím ubrať zo štyroch. Keby to bolo kratšie, tak by to bolo OK. Takto ma to nudilo. Myslím, že ten istý obsah životných právd by sa vmestil aj do omnoho kratšej stopáže. Miestami film pretekal sentimentom a musím povedať, že mi nevyhovovala ani mimika Claire Forlani. Na niečo, čo má byť "veľký" film je to málo.