• Thriller

Birth/Rebirth (2023)

Temný, lehce Hororový Thriller, spíše pro ženské publikům. Zdravotní sestra, přijde o svojí dceru, ale má štěstí, jelikož patoložka (dost zvrácená postava), ke který se mrtvá dívka dostane, provádí jisté experimenty a ta ji přivede zpět na svět. No, tak na půl. První polovina byla skvělá, v té druhé, už jsem se neubránil lehkému zívání. Každopádně, najde se tu několik (ne)chutných scén, ať už z patologie, u ní doma, či z porodnice (porod v závěru, byl celkem silný) a musím pochválit i velmi solidní atmosféru. (168. hodnocení)

Slumber Party Massacre IV (2003)

Cheerleader Massacre, bez jediné Gore scény. Co ale čekat od režiséra, jako je právě Wynorski, který do svých filmů, nacpe maximálně jen pár dolarů. Na co klasicky nezapomněl, jsou pořádný kozy ve sprše a pár dalších, mírných nahotinek. Jinak je to ale celé otřesný, amatérská kamera, trapné dialogy a céčkový casting. Hvězda za tu bloncku ze sprchy a za připomenutí scény ze šaten, která se mi tenkrát v prvním díle, líbila nejvíce. (59. hodnocení) Btw, ten Japonský plakát, je úplně mimo.

The Piper (2023)

Horor založený na novele Krysař. Zpracování nebylo nejhorší, ale finále působilo až moc směšně. Pár povedenějších Hororových scén se tu najde + ústřední melodie, kterou jsem si během pauzy, cestou na hajzl zapískal, ale jako celek, to bylo celkem dost slabý a nudný. Slabší dvě hvězdy. (41. hodnocení)

Čerstvý maso (2012)

Celkem zábavná blbina, kdy se partička vrahounů ukryje před policií v jednom baráku, který obývá rodinka bestiálních kanibalů. Potěší nějaká ta brutalita v závěru - vyrvané srdce a useknutá ruka no a samozřejmě růžové kraťásky. (168. hodnocení)

It's a Wonderful Knife (2023)

Vánoční Slasher alá Vřískot. Jsem si říkal, že mi ten hrozně nesympatický člověk, s kontaktními čočkami, někoho připomíná. Jéé to je Justin Long ! A ta nenápadná Milfka ? Jéé to je zestárlá tetička Katherine Isabelle ! Wtf ! Po herecké stránce nic moc, nechybí prvky Gay Pride, musí tu prostě být líbající se mužský pár, bez toho by tenhle Horor nemohl vzniknout a celé to bylo takové naivně blboučký, s divnou až televizní atmosférou (Kanadská produkce, tu smrdí na sto honů). Jediné, co se dá pochválit, jsou sem tam povedené mordy, kdy se krví moc nešetří, nápad (i když neoriginální) s alternativní realitou a celkem povedená maska zabijáka. Každopádně, nic z čeho bych si sedl na prdel. Vánoce nevánoce, dvě hvězdy, musí protentokrát stačit. (91. hodnocení)

Cannibal Claus (2016)

Nemůžu tomu uvěřit, ale tohle už je čtvrtý film, který jsem od tohoto režiséra viděl. Měli by se přestat na jeho snímky vytvářet titulky, hehe. Jedná se opět o céčkový Horor, tentokrát s příchutí Vánoc. Santa Cannibal Claus, navštěvuje lidi, které si pak rozporcuje, aby naplnil svojí ledničku. O Gore se tu nedá moc mluvit, triky prostě za pár dolarů, tohle natočí, při menší snaze, snad úplně každý. Klasicky tu nechybí spousta nahoty a právě jedna hvězda za tu pěknou štětku u tyče, která se toho fakt nebála a ukázala úplně vše. Každopádně nevyhledávat, u 99% diváků, se bude jednat o ztrátu času. (1 hodnocení, 1. komentář)

Silent Night (2023)

To, že se tu půl hodiny psychicky srovnává otec, který přišel o svého malého syna, během přestřelky mezi gangy, na tom jsem neviděl nic špatného a už vůbec jsem necítil, že by mě to nějakým způsobem otravovalo či nudilo. Hlavní postava se nenarodila, jako zabiják od přírody a tak, než se pomstí, musí se všechno potřebné naučit. Za mě silný film. Přímočarý příběh, s dobrou akcí, fighty jsou krvavý a i když už jsem na toto téma viděl mnoho filmů, tenhle na půl Vánoční, mi dnes večer pár dnů, před Štědrým dnem sedl. Závěr mě dojal. Líbilo. (64. hodnocení)

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Nesplnitelná mise, mi je tak nějak ukradená již od prvního dílu. Ale je zajímavý, jak a kam, se to od roku 96 posunulo. Za mě opět ale jen další lehce nabušený akčňák, se sympatickým Tomem, který ve svém věku stále válí a nepolevuje. Každopádně, až vyleze part II, klasicky si vůbec nebudu pamatovat, jak to tenkrát tady skončilo, i když příběh s nefyzickým záporákem, na mě zapůsobil ze všech dílu nejvíce, tak uvidíme. Čtvrtá * za slušný tempo filmu, nestihl jsem se nudit. Scéna v Římě výborná.

Americký masakr (2022)

Varování: po skončení budete mít neskutečnou chuť, dát si Big Mac či boloňské špagety ! Nápad to vůbec špatný nebyl, jen škoda, že to bylo v závěru tak extrémně blboučký (odfláknutý) a nedočkal jsem se za celou dobu jediné brutálnější scény - dojde jen na jedno roztrhnutí huby, což bylo fakt málo (creepy dědek byl taky fájn). Humor celkem místy fungoval, odsejpalo to, obsazený je to docela oukey, třešničkou je tu roztomilá Jenna Ortega, která toho sice moc nepředvede, no alespoň se na ní dobře dívalo. Za mě docela překvápko, očekával jsem nějakou nudnou pitchovinu, takže ty tři * nakonec dám.

L'orafo (2022)

Vaffanculo ! Kdyby to nebylo tak hrozně ukecaný bože. To všelijaké vysvětlování, mě vyloženě uspávalo. A na to, na co jsem nejvíce čekal, začalo až půl hodiny před koncem, ale žádný odvaz to teda taky nebyl. Jedny vyndané oči, toť vše. Synáček si mohl alespoň zadovádět s tou zlodějkou, když už teda. Celkem bída.