• Krátkometrážní

Saturnin (1994)

Nadšení nečtenářů chápu, ovšem já, znalý předlohy, vidím jen tu řadu tupě opsaných vtipů a komických situací, které ve filmu nevyzní zdaleka tak dobře jako v knize. 70%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Přiznám se bez mučení - Relikvie smrti jsem ještě nečetl, ale přesto pochybuji, že se z první půlky knihy dalo vytřískat něco víc a po pravdě nechápu, co všichni ti "nízkohodnotící" očekávali. Zábavné od začátku do konce (pasáž na Ministerstvu kouzel byla prostě geniální) drsné tak akorát, aby se film nezhoupl přes hranici pohádkovosti, kterou si i přes vysokou koncentraci Smrtijedů v ovzduší spolehlivě drží a herci bez vyjímky výborní (Rhys Ifans a David O'Hara pobavili spolehlivě). Jestli bude druhá část skutečně lepší, než první, nemusí se nikdo o kalitu závěru potterovské série bát. 85%

Sejmi je všechny (2007)

"I am a tough guy with pussy in my hand." Pitomý scénář typu sejmu všechny, který potkám, by mi nevadil ani trochu. A už vůbec ne ve filmu, který hýří nápady jako málo který jiný. Když je ale někdo nedokáže zrežírovat, aby to nějak vypadalo, jednoduše se z průměru vyhrabat nemůže. A to i přesto, že Owen a Giamatti hlásí jako nikdy (a Monica je sexy jako nikdy). 65%

Old Boy (2003)

Všichni to známe. Čtyřiadvacáteho se po všech nutných formalitách, s několika kostmi v krku, konečně dostaneme ke stromku a začne se rozbalovat. Zlehka ochmatáme dárky vypadající moc měkce na to, aby byly nečím jiným, než jen nudnými svršky, a vrhneme se na to s už na pohled trochu tužší konzistencí. A hele, tamhleten vypadá obzvláště nóbl a extra, a dokonce má na sobě něco napsáno v korejštině. Vánoční papír lehce upatlaný od krve, ale komu na tom sejde, hlavně, že rozbalování je tak zábavné. Prodíráte se poslední vrstvou balícího papíru s motivem vytrhaných zubů, neskutečně vás mrazí po celém těle a těšíte se, co že to jako bude uvnitř. A ... chvilka napětí ... zase jenom ponožky. OldBoy je hrabě Monte Christo pro 21. století, s několika vizuálně strhujícími scénami (tu v chodbě si budu pamatovat do smrti), jehož možná až zbytečně složitý průběh zakončí banální finále, které zbytek natolik degraduje, až je to člověku skoro líto. 75%

Iron Man 2 (2010)

V jednotlivých scénách vynikající, ale jako celek se dvojka Iron Mana totálně rozpadá na ... no, na pár vynikajících scén a na pár debilních zvratů a absolutně zbytečných dějových linek. A přitom to mohlo být o tolik lepší, což s tolika skvělými herci (vynikající Rockwell a Rourke) a takovým rozpočtem zamrzí dvakrát tolik. 60%

Bez soucitu (2010)

Úděsný scénář, lehce zaměnitelný s kterýmkoli dílem Kobry 11, včetně odlehčujícího nevtipného vtipu na závěr. Aspoň že je tu ten Travolta a pár slušných akčních scén. 30%

Baron Prášil (1961)

Vizuálně nádherné, obsahově velmi, velmi zvláštní. 70%

Robin Hood (2010)

Robin Hood, ve kterém o Robina Hooda vlastně vůbec nejde. Film se primárně zabývá intrikami anglické šlechty (to není výtka) a Croweův Robin po většinu stopáže bez cíle a jakékoli motivace chodí z místa na místo, a do hlavního dění se zapojí vlastně až na konci, aby mohl pronést absolutně nepřesvědčivý projev, vybojovat jednu z nejpitomějších bitev, které filmový svět kdy zažil a ve finále se konečně stát tím Robinem, jakého známe. Nejnatahovanější zrod legendy v historii. 55%

Sociální síť (2010)

O ničem. Atmosferické, napínavé, pro mě trochu překvapivě velmi vtipné, skvěle zahrané, s vynikajícími dialogy, ale k čemu to všechno je, když mi celou dobu na žádné z postav vůbec nezáleželo a bylo mi úplně jedno, jak to celé dopadne? Postavy tak silného dramatu, jakým Social Network bezpochyby je, si zasloužily mnohem větší motivaci, než "pouhé" handrkování o pár milionů, které skončilo tak nemastně neslaně, až mi to bylo líto. Vím, že ani jinak skončit nemohlo, protože takhle se to prostě doopravdy stalo, ale v tom případě měl snímek vzniknout buď později, až bude rozuzlení Zuckerbergova příběhu zajímavější, a nebo možná vůbec. 85%

Úsvit mrtvých (2004)

Čekal jsem, že příběh nebude v Úsvitu ani náhodou to hlavní, ale přece jen, trochu víc informací o epidemii a zajímavější konec by filmu vůbec neškodily. Každopádně se na ten všechen masakr moc hezky kouká. Tedy, moc hezky se na to nekouká, ale víte jak to myslím. 80%