• Thriller

Charly (1968)

Táto adaptácia pokrivkáva za skvelou predlohou ako dementná, stará, reumou sužovaná myšička myš.

V pasti (2005)

Thriller? Dráma? Moralita? Nič z toho... Iba konštrukt. Súhlasím s kolegom Hitmanom_47, že to bol psychický terror v praxi, aj keď on to asi - súdiac podľa jeho hodnotenia - myslel inak. Repliky, predovšetkým tie vynášané z úst Hayley, majú v sebe asi toľko autenticity, ako Shakespearove sonety v prednese Arnolda Schwarzenegera. Mimochodom, "Švarcíka" nespomínam náhodou: to dievča by muselo trénovať pod jeho dozorom minimálne desať rokov, aby v skutočnosti dokázala s Jeffom urobiť to, čo sa udialo na pľaci /a čo nám kamera logicky neukázala, vrátane jej dôkladne skrytej svalovej hmoty.../ Tomuto filmu neverím ani mäkké "f". Moje dve hviezdičky symbolizujú - POZOR! vyletí spoiler!!! - tie dve guľky, o ktoré prišiel chudák Jeff. Týmto mu ich vraciam späť ako odmenu za solídny herecký výkon.

Tromeo a Julie (1996)

Ak vám "tromácky" humor vyhovuje, budete sa celkom baviť. Inak sa pripravte na výplach žalúdka.

Krutá rasa (2006)

Svižne odsýpajúce béčko, nakrútené s istotou ostrieľaného "horrormakera". Keby sa autori čo len trošičku snažili vymaniť z osídiel žánrového klišé, bolo by to o hviezdičku viac. Vzhľadom k tomu, čím nás kŕmia distribútori v poslednom čase, ide o celkom milé prekvapenie.

Den šelmy (1995)

Vtipná a dobre nakrútená paródia na satanské horrory. Všetci traja protagonisti /blasfemický kňaz, vypatlaný predavač z metalového obchodu a televízny "veštec"/ sú skvelí a aj ďalšie, vedľajšie postavičky /zamĺknutý exhibicionistický dedo z "pošahanej" metalistovej rodiny/ zapadajú do bizarnej mozaiky dokonale. Ale ako hovorí Obitus, škoda, že v druhej polovici film stráca nielen humor, ale najmä nadhľad. Napriek tomu ide o nadpriemernú záležitosť a jednu z najlepších horrorových paródií vôbec.

Slimák (2006)

Všetko šliape ako švajčiarske hodinky. Plný počet však odo mňa schytávajú predsa len "originálnejšie" snímky...

Hellraiser: Pekelný svět (2005)

Prísne vzaté: Hellraiser bez Barkera je ako Laurel bez Hardyho alebo Pamela Anderson bez silikónu. Ale ani jedno z "postbarkerovských" pokračovaní Hellraisera mi nepripadá tak strašné, aby som ho spláchol do odpadu. Kam podľa mňa patrí napríklad hneď druhé pokračovanie Saw. Hellraiser 8 je zhruba o tom, že v prvej polovici vidíme hompáľajúce sa kozy a v druhej hompáľajúce sa mŕtvoly. Takže jednu hviezdu dávam za kozy a druhú za mŕtvoly. Ako heterosexuálny nekrofil mám oboje rád.

Proroctví: Vzpoura (2005)

Tento pseudohorror má v podtitule slovíčko Vzbura - a presne to by sme mali my, horrorofilovia, urobiť. Vzbúriť sa proti nadvláde slaboduchých filmov, ktorými nás zaplavuje náš videotrh. Vziať do ruky motorovú pílu a zaklopať na dvere distribútorov...

V jako Vendeta (2005)

V každom ohľade polotovar. Dokonca aj tá tajná polícia tu šliape len tak na pol plynu. Toto nie je odplata podávaná za studena a vonkoncom nie za horúca. Je len taká vlažná. Neinak to bude s mojím hodnotením.

Zamoření (2006)

Demented má pravdu. Ten film zúfalo nevie, čím chce vlastne byť. Ako klasická zombáreň je to slabé, mátoživí teenageri vyzerajú ako účastníci gotickej Bat Cave Party, po prvom dotyku s tvrdším alkoholom. Akčné scény pôsobia tiež tak akosi "opilecky". Filozofická nadstavba /metafora generačného konfliktu/ vyznieva v celkovom , "béčkarskom" kontexte akosi nenáležite, okázalo explicitne, skrátka ako pomôcka pre menej chápavých. Pochváľme však tvorcov aspoň za kvalitný hudobný a ruchový sprievod, chvíľami príjemne "seventísovú" atmosféru a vôbec za snahu, skúsiť to trochu inak. Nabudúce to možno dopadne lepšie.