• Pohádka

Princ z Persie: Písky času (2010)

Možná jsem tento film nadhodnotila, ale protože jsem k němu od začátku přistupovala velice skepticky, byla jsem mile překvapena. Tohle je pohádka se vším, co k pohádkám patří. Tip, jak příjemně strávit nedělní deštivé odpoledne.

Černá labuť (2010)

Téměř dokonalý film, přesto mě nezasáhl tak, jak jsem očekávala. Asi jsem se na něj příliš těšila. Ale bylo to takové ... studené. Když během filmu zjistíte, že je vám osud hrdinky vlastně ukradený, tak je něco špatně.

Antikrist (2009)

První třetina filmu byla úchvatná a já jsem v duchu tleskala a už psala pět hvězdiček, jenže pak se to nějak natáhlo, druhá třetina přešlapovala na místě a ta třetí už byla bohužel jenom úchylná a nechutná, takže jsem vlastně jen čekala co všechno si kdo ještě uřízne, aby to mohlo skončit. Škoda.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Musím tam dát i tu pátou hvězdu už kvůli těm odpadům tady. Ty si tenhle seriál opravdu nezaslouží. Viděli jste vůbec pár dílů?! Perfektně vybrané obsazení, konkrétně Jitka Čvančarová je úžasná, u jejího projevu brečím smíchy a Vanda Hybnerová...:-)), no to se prostě musí vidět.

Cesta (2009)

Je super, jak tady z komentářů poznáte, kdo knihu četl a kdo ne. Pro ty, kterým tu chybí vysvětlení, co se vlastně stalo a proč, kterým vadí málo akční děj: vězte, že film je skoro doslovným přepsáním knížky, která je v podstatě kraťoučká, prostá, ale dechberoucí, která vás donutí se chytnout za nos, a nebojím se říct, že ji hezkých pár dní nedostanete z hlavy. Takže kdyby v tom filmu bylo cokoliv navíc, už by si to tvůrci cucali z prstu a zase by se to nelíbilo nám, co jsme četli:-).

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Škoda, že ta lehkost a vtip nevydržel filmu až do konce, tam už jsem se místy nudila. Filmová sestra Drew Barrymore mě naprosto dostala:-).

Smrt čeká všude (2008)

Nudila jsem se. Strašně. K postavám jsem si nebyla schopna vytvořit žádný vztah a bylo mi v podstatě jedno, co s nimi bude. Oskar? Američani zase dostali své velké téma (viz. Zkrocená hora), aby měli o čem přemýšlet:-). A to, že jej natočila žena, tak to je přeci úžasné, ne!?

Mary a Max (2009)

Nevíte, jestli se máte smát nebo brečet. Několikrát mě to úplně odrovnalo, ale příběh je až neskutečně dojemný.

Tanec s vášní: Rozbal to! (2008)

Musím srovnávat s jedničkou, která je pro mě jedním z nejlepších tanečních filmů, takže jsem zklamaná. Je to moc přitažené za vlasy a čekala jsem víc baletu.

Milionář z chatrče (2008)

První půlka filmu mě naprosto strhla, ve druhé už jsem se místy nudila. Hvězdičku dolů dávám hlavně za konec ...a žili spolu šťastně až do smrti. No a ty závěrečné titulky si opravdu mohli odpustit.