Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

To co se dalo vytknout v první epizodě je zde totálně napraveno!Začíná se zde skládat mozaika velké ságy a mě při sledování tohoto dílu začíná pomalu naskakovat husí kůže tím jak skvěle Lucas naznačuje ať již hudebním doprovodem tak malými detaily k čemu nás chce pomalu nasměrovat...temná strana je cítit a nabírá svou sílu.

Rebel Highway - Rychlá kola (1994) (epizoda)

Rodriguez a Rock and Roll!!Jedna z Rodriguezových prvotin která mě velice potěšila zde se začal vyíjet onen směr kterým se poté úspěšně vydal!Film vypráví o nládeži 50tých let kdy rock and roll byl v nejlepším výkvětu a mládež se jím bavila se vším všudy!

Faktótum (2005)

Bukowského knihy fakt zbožnuji a Faktotum je natočen ve stejným underground stylu jako právě jsou psány knihy.Výbroné vidět takovou knihu rozpohybovanou a to velice povedeně!

UFO útočí! (1956)

Totální nářez!Země VS létající talíř je takřka klasikou americké sci-fi kinematografie!U filmu jsem se tedy hodně nasmál,ale umím si předtsavit jak lidé v 56tém seděli v kinech a měli v očích hrůzu... :-)

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Tak tenhle film mám opravdu rád..možná ho dokonce miluji!Krásný chemický,netradiční vílet s J.Deppem a Benicio Del Toreem jednou v životě uvidíte a už nikdy nezapomenete!Dostanou se vám do hlavy tam kde jste ještě nikdy nikoho neměli a věřte ,že si tam budou užívat stejně jako v Las Vegaském hotelovém pokoji!

Zjizvená tvář (1983)

Patří ti celej svět Chico..celej svět a všechno v něm :-)

Spalovač mrtvol (1968)

Klenot české kinematografie o tom není pochyb!

Taxikář (1976)

Výborný pomalý film plný krásné hudby,nočních čtvrtí kde ožijí ty co přes den spí.Přes noc pracující taxikář vnímající špínu města a toužící po dešti ,který by onu špínu spláchl se pomalu postupně začne tím deštěm stávat!Dnes již doslova kultovní dílo Martina Scorseseho v čele s výborným Robertem De Nirem,mlaďoučkou Jodie Fosterovou a frajerským pasákem Harvey Keitelem se stáva povinností každého filmového milovníka!