Quantum of Solace (2008)

Lepšie než Casino, ale taktiež žiaden zázrak. Obával som sa, že to bude emočne veľmi vypäté, ale Bond nakoniec M uistil, že sa túžbou po pomste nenechá ovládnuť. Sľub dodržal, ale výkon Bonda i ďalšej pomstychtivej postavy v podaní Kurylenkovej bol potom patrične mdlý. A akcie ma bohužiaľ dostatočne divácky nerozohriali. Plusom boli dve "staré známe" a vcelku sympatické postavičky Jeffreyho Wrighta a Giancarla Gianniniho a prezentácia USA v kontraste s GB pobavila.

Blade (1998)

Aj po druhom zhliadnutí musím bohužiaľ nakoniec konštatovať, že je to v jadre len kombinácia zaujímavej choreografie a trápnych (a dokonca trikovo nie vždy najvierohodnejších) efektov: napr. lietajúce kostry, nafukujúci sa a následne krvavo vybuchujúci upíri, na prach sa rozpadajúci upíri, tragikomický zombie ap. Scenár spočiatku vyzerá naozaj tak, že tromfne zdanlivo jednoduchú (ale psychologicky zaujímavejšiu) dvojku a prázdnu Trinity, ale akonáhle sa intenzívne začne vo filme zmieňovať a oživovať nejaký "upírsky boh", je to veľmi zlé. Keď sme už pritom, definícia božskosti asi spočíva v tom, že sa trochu blýska a Frost má červené oči, je rýchlejší a mečom nerozsekateľný. A kvôli tomuto máme "zabudnúť na vodu a kríže"?! Výmenou sa nám ponúka čosi ako filmové "Protokoly transylvánskych mudrcov": upíri prenikli do polície, majú kontakty na politikov, patrí im polovica mesta... Náznaky snahy dať Bladeovej psychike trochu zapracovať boli (stretnutie s matkou...), ale zostali nevyužité a nerozvedené. Propagácia výsluchového mučenia v upírskom archíve je "zlatou bodkou" za touto sériou cirkusových atrakcií.

Casino Royale (2006)

Ešteže tam boli tie úvodné, s jadrom sujetu nesúvisiace akčné scény, inak by to bol dosť statický film. Poker hrať neviem, ale to, ako sa herná situácia vyvinie, bolo pravdepodobne nielen mne úplne jasné. Pre udržanie napätia je tu nasadených pár zvratov, takže určité uspokojenie sa dostavilo. Okrem toho som však bol nútený vydržať haldu pseudopsychologizujúcich rečí, ktoré by mohli byť zaujímavé, to by som však musel vnútro hlavného hrdinu naozaj chcieť spoznať. No mnohokrát vyzdvihované craigovské charizma na mňa nie a nie zapôsobiť! Ono ten Bond po konci "zlatej studenej vojny", aby som citoval M, evidentne za mnoho nestojí, či už má meno Brosnan alebo Craig. Mám chuť Bondovo resignation prijať...

V koruně stromu (1950)

Priemerná časť série, ktorá nikomu neuškodí, ale mňa ani príliš nepobavila (asi to bude aj tým, že som ju nevidel ako dieťa, ale prvýkrát až teraz).

Crazy Over Daisy (1949)

Epizóda, ktorá asi stavia na tom, že decká porozumejú tomu prístupu: haha, on je zamilovaný do X, haha! Inak ale nuda, otrasné morálne posolstvo a Donald v mizernej, neklasickej podobe. Podpriemerná časť série.

Corn Chips (1951)

Značne akčná epizóda série. Zaujalo ma, pri akej činnosti to hodlal Donald konzumovať popcorn (to bola na začiatku 50. rokov ešte norma? :-) ).

Zkušební pilot Donald (1951)

Nudná, jednotvárna a z môjho uhla pohľadu taktiež "neromantická" epizóda. Za pozornosť stojí, že ide o Daleovu one-man-show.

Hračičkové (1949)

Vianočná atmosféra je príjemná, ostreľovanie sa Donalda a hlodavcov vtipné (ako dieťa som umieral od smiechu pri scéne s hudbou z telefónu). Na druhej strane je toto zľahčovanie vojny a propagácia kradnutia (chipmunkovia sa tentokrát ulakomujú vo veľkom nielen na orechy, ale aj na sladkosti a veci) pred deťmi trochu problematické.

Všechno ve skořápce (1949)

Z hľadiska animácie podľa mňa asi najlepšia epizóda série; dejovo síce jednoduché, ale zábavné.

Tak trochu jiné kuře (1951)

Tato epizóda je plná jedincov s chabou inteligenciou: okrem inteligenčne znesiteľného Chipa a červa tu máme neopatrného Dalea, ukecané sliepky a obzvlásť "natvrdlého" kohúta. Je to vcelku trochu nuda, ale scéna Dale + kohút + červ (incl. zvukového prejavu) stojí za to.