Bitevní loď (2012)

Tento film má všechno, co mít neměl + skvělý vizuál, který to má všechno omluvit. Jako demo dnešních možností dobré, jako seriózní dílo Battleship ale vůbec nefunguje.

Muži v černém 3 (2012)

Bohužel ne tak dobré jako první díl, naštěstí (dle očekávání) lepší než díl druhý. Pro mě to ale pořád nestačilo na více než tři hvězdy. S celou stopáží filmu se nese nepříjemná pachuť přehnané seriozity, která je ve finále na oko důstojně opodstatněna závěrem filmu. Na mě to budí spíše dojem, že tvůrcům došel smysl pro humor, protože skutečně vtipných momentů zde bylo oproti jedničce skutečně poskromnu. Bavil jsem se, né že né, ale mé očekávání se pohybovalo v úplně jiných dimenzích.

Titeuf (2011)

Náhodou prča :-)

Temné stíny (2012)

Pan Burton se pravděpodobně začíná obávat berličky a tak si 'na stará kolena' začíná také hrát a experimentovat, aby to před divákem ukryl. Škoda, že tím film ztratil typického Burtonovského ducha a tudíž je jen téměř zbytečným výkřikem do tmy. Čekal jsem určitě víc.

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Ještě trochu nechutnější než Mamma Mia!, a to se tu ani nezpívá... Filipes měl ale jednoznačně zůstat divadelní hrou, neboť některé manýry snad všech dramatiků všech dob na filmovém plátně prostě nestrávím. Nechť si nadále v házení s dějovou linií desítkami směšných, nesmyslných a zásadních zvratů libují kulturně založení aktivisté v kvádru v Národním divadle - hlavně ale potichu, ať už nikdy nic podobného ve filmu nevidím a nemusím zde sobecky ventilovat svou diváckou nevolnost.

Medvěd (1988)

Medvěd je opravdu neuvěřitelně nádherný snímek. Srdcervoucí příběh, překrásné obrázky z přírody, dech beroucí herecké výkony medvědů... Když ještě vezmu v potaz stáří filmu, zůstává mi rozum stát. Jsem si jistý, že v dnešní době by něco podobného nemohlo být natočeno - dnes by totiž byla předloha takového filmu zpracována animovaně. Animovaný film by ale nemohl být ani trochu tak procítěný, jako právě tento film. Medvěd byl zřejmě natočen s obrovskou péčí a čistou upřímností. Co mi ale ve filmu překáželo byl "dabing" medvíděte. Lidské zvuky na pozadí natáčeného medvídka působily místy tak otřesně, že nemohu dát plné hodnocení.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Pro mě se stal tento film hororem numero uno. Alespoň tedy pro kvality vývojové linky filmu nenacházím lepší označení, než "hororové". Film začíná pozvolna a příjemným tempem dostává diváka do dění. Nastává postupná gradace a desítky minut špičkové podívané, při které jsem mlčky seděl a jen civěl. Pak ale zcela nepochopitelně přišel zhruba v posledních dvaceti minutách na řadu deus ex machina se sadomasochistickými sklony a počínaje okamžikem, ve kterém si Columbus Short uvědomil svůj skrytý parkourový talent, se veškeré předchozí kvality, které film a herci předvedli, sesypaly jako domeček z karet. Následovaly už jen laciné honičky, projevily se sebevražedné tendence účinkujících ([SPOILER] pardon, ale když se tam na scéně v docela vypjatém okamžiku rozhodl ten tvrďák téměř z ničeho nic seskočit ze střechy, nemohl jsem se nezasmát a nevzpomenout si na to, jak Denholm Reynholm z The IT Crowd vyskočil z okna své kanceláře při návštěvě inspekce [/SPOILER]) a celé to poslal do nejtmavších lokalit ten nejstupidnější závěr, na který bych býval nebyl schopen snad ani pomyslet. Opět škoda největšího kalibru!

Beowulf a Grendel (2007) (TV film)

Znám i lepší pocit, než se u filmu stydět za tvůrce...

Tajemství (2006)

Se samotnou myšlenkou zákona přitažlivosti jsem se prostřednictvím tohoto dokumentu seznámil poprvé. Myšlenka jako taková je to přinejmenším zajímavá, žádné konkrétní stanovisko si však utvářet nechci a zůstanu u toho, že mě samotný zákon přitažlivosti jako mechanizmus docela zaujal. Nechápu ale stopáž dokumentu. Myšlenky a názory, které se dali bezpečně shrnout do 20 minut, jsou tu prezentované v časovém prostoru hodiny a půl. Nejenže jsem tedy hodinu a půl poslouchal stále jedno a to samé dokola (jen jinými slovy), ale zároveň se v dokumentu vytvořil prostor pro až přehnané detaily. A ty jsou samozřejmě v případě podobného tématu akorát kontraproduktivní. Nebýt toho, celý dokument by mohl zapůsobit mnohem více a hlavně lépe. Dále mi vadil tak trochu apelativní charakter vystupování účinkujících. Dohnat mě až k pocitu, že jsou mi jednotlivé názory téměř násilím vnucovány, doufám nebylo účelem tvůrců. Člověka to pak nutí opět více přemýšlet, což je opět proti dokumentu. No a snahu dohnat Hollywood komentovat raději vůbec nebudu. Řemeslnicky je dokument naprosto nezvládnutý.