Lesní duch (2013)

[6/10] Dobrý námet ktorý mal potenciál, ale nebol využitý. Musím povedať však nebol to nudný film, bolo sa načo pozerať a dokonca je tu pár dosť dobre natočených hororových scén, ale všetko to pôsobí tak nejak umelo. Ani postavy tomu nedodávajú veľkú dôveryhodnosť a tých X litrov krvi už vôbec nie. Škoda, malo to solídny rozbeh ale pobralo sa to tým horším smerom. Další priemerný horor ktorý u mna zapadne prachom.

Mrakodrap (2018)

[7/10] Na moje príjemné prekvapenie, vcelku dobrý thriller ktorý ma bavil od začiatku až do konca. Samozrejme je to klišé a blockbuster, takisto predvídateľný dej, ale teraz mi to nevadilo a povzniesol som sa nad všetky klišé ktoré tu človek nájde a snažil som sa zabaviť a to sa aj podarilo. The Rock podal veľmi dobrý výkon, bavil ma, ostatní sú tiež v pohode. Je tu aj pár dobrých scén, či už na mrakodrap cez den, alebo už počas požiaru, bolo sa načo pozerať, aj nejaké akčné scény boli celkom schopné. Mrakodrap je pre mna jeden z tých lepšie natočených thrillerov, čakal som že to bude vačší prepadák alebo nuda, ale film mal svižné tempo, stále sa niečo dialo, bolo sa načo pozerať, takže nakoniec som rád že som sa k tomuto filmu dostal.

Creed II (2018)

|8/10] Výborná športová dráma, ktorá nerobí hambu svojim predchodzom a svoj účel splna dokonale. Ten kto nemá rád Rockyho a športové drámy, nech nesleduje a zbytočne nekritizuje. A ten kto je príliš zaujatý voči série Rocky, nech je aj objektívny. Priznám sa ja patrím do druhej skupiny a určite tento film svojim sposobom neprináša do filmového športová sveta niečo svetoborné a prevratné, ale kvality filmu nemožno upriet zo žiadnej stránky. Či už hereckej, technickej, príbehovej alebo športovej. Vidieť Stallone vo svojej najlepšej role je nádhera a treba byť vdačný zato. Musím povedať že film určite dosiahol svoje kvality, je kvalitným pokračovaním a nebránim sa pokračovaniu série.

Trhlina (2019)

[7/10] Na naše Slovenské pomery vcelku slušný film. Samozrejme knižný potenciál nebol úplne využitý, to by bolo treba pár minút navyše a ktovie, ako by sa scenáristi popasovali s tou úlohou, nakoľko knižný záver bol výraznejšie obsiahlejší, mierne komplikovanejší a tak trochu miestami asi aj zlhavý. Každopádne nejdem rovnať knihu a film. Film bol dobrý, výborné herecké obsadenie v hlavnej roli s Maštalírom, ktorý patrí medzi TOP SK hercov bezpochyby, uveriteľnosť jeho postavy bol na veľkej úrovni. Ostatní herci zvládajú svoju rolu dobre a určite nesklamali. Príbehovo to bolo tiež zaujímavé, dobre spracované, nechýbalo napätie, dialógy boli na slabšej úrovni(lebo to bolo z rozprávania z knihy), ale veľkú kritiku nemôžem zožať. Určite by sa to dalo natočiť ešte lepšie, ale netreba byť nenásitný ako vačšina slovákov(česť vynimkám) a treba si vážiť, že vzniká nejaká tá domáca tvorba z domáceho prostredia. Osekať pár chýb, rozšíriť záver, zredukovať začiatok a bolo by to lepšie. No napriek tomu som sa bavil a môžem povedať že z mojej strany vládne spokojnosť či už filmová, alebo knihová.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

[8.5/10] Revevant hodonotím plným počtom *, dosť prekvapivo prepracovaný film, ktorý ma veľmi zaujal. Jedine čo by som vytkol je pasáž v 3/4 filmu, Dicapriove putovanie, ktoré je filmársky aj herecky bezchybne odvedené, ale mierne to brzdí dej, nič čo by stálo za reč sa tam neudeje, ale zase na udržanie diváka v pozore peknými scénami v prírode, nato to postačilo. Výprava, atmosféra skvelá, len niečo živšie v tej spomínanej časti filmu. No to je jediné negatívum, inak je to výborný film. Popiči začiatok, šípy cez krk, staré flinty v akcií a potom už začína príbeh, ktorý je postavený dobre a človek je zvedavý ako to celé skončí. Chválim celý štáb zato aké prostredie zvolilI, Dicapriov výkon, Hardyho takisto a zvyšok hercov tiež. Masky, kostými, hudba, práca s kamerou, zábery, bitky, krv, brutalita, na 1. Revevant 5*, jediné negatívum je hore vypísané, inak veľmi dobré.

Na život a na smrt (2013)

[8/10] Skvelý vojenský film. LONE SURVIROR je s prehľadom natočený, krvou, akciou dobrými hercami pokrytý akčný film. Od začiatku film začína skvelými tvrdými scénami z voj. výcviku a hned´ sa prechádza do toho hlavného a po celý čas si film udrží slušné tempo kde sa nedá proste nudiť. Dej naozaj kvalitný, pestrý, podľa skutočnosti. Furt sa niečo deje, výborné prestrelky kde je veľa mrtvych, veľa krvi, všetko tak jak má byť. Herci sú dobre vybratí, hlavná štvorica sa mi páčila a zvyšok tiež v pohode. Hodnotím tento film vysoko a veľmi kvalitne, určite si ho ešte viac krát pozrem.

V oku tornáda (2014)

[6/10] Katasfrociké filmy mžem tak som si pozrel aj tento do zbierky. V oku búrky neukazuje v danom žánri nič nové alebo prekvapivé, režisér točí klasickým spôsobom na námet záchrany člena rodiny pričom je tu banda ľudí ktorí sa živia lovom tornád. Ale tak v podstate to účel pre film splna, rozbieha sa to pomaly a navyše hlavne prvú pol hodinu mi vadili tie zábery ktoré točili akože ludia. Čo sa týka emócií tak to je úplne umelé, moc sa tu nedá postavám fandiť nech prežijú, herci sú pomerne neznámi pre mna, ale celkom ma pobavili dvaja opitý chlapi ktorí sa dostali do tornáda a pomocou alkoholu prežili :D Samotné scéna s tornádom, to musím pochváliť, prekvapivo dobré, efekty kvalitné, ničenie budov, áut a lietadiel vo vzduchu. Tu sa dalo na čo pozerať, bolo to fajn a ku koncu to nabero aj tempo. V oku búrky hodnotím ako taký priemerne dobrý katastrofický film, ktorému chýbajú lepší herci. Ale inak sa to dalo, chýba tu nejaká väčšia motivácia, pútavejšie cestovanie a najviac asi tá uveriteľnosť postavám filmu. Tí tínedžeri s kamerou niesú moc in. No budiš, tie 3* sú na mieste a nelutujem tú hodinu a pol ktorú som dal tomuto filmu.

Marťan (2015)

[8/10] Mám rád filmy, ktoré ma prekvapia. Taký je Marťan. Až do uvedenia trailerov som nevedel že sa takýto film plánuje a po návšteve kina som bol velmi milo prekvapený a Rdiley Scott potvrdil že ešte nepatrí do starého železa a patrí medzi režisérov ktorý dokážu vytvoriť kvalitný snímok s perfektným námetov, výborným hercom Mattom Damonom a s ešte lepším spracovaním. Celý príbeh je od začiatku zaujímavý a interestantne spracovaný takže si na svoje príbeh každý fanúšik či už herca, režiséra alebo človek ktorého zaujíma život mimo našej planéty. Marťan je dobrý príjemne natočený film ktorý si zaslúži 4 *.

Spectre (2015)

[8/10] Zo Spectre som mal po vzhliadnutí trošku zmiešané pocity tak komentujem až po mierne dlhšej dobe. Nová bondovka je v podstate celkom dobre natočený film, ktorý sa snaží držať aspekty ktoré musí film o bondovi dodržiavať. V podstate sa dá povedať že to je po všetkých stránkach 5 hviezdičkový film, či už kamera, herci, skvelá akcia, výborné lokácie kde sa film odohráva ale príbeh filmu nedokáže tak vtiahnuť ako napríklad Casino či Skyfall. Ale zase je to lepšie ako Quantum. Po viacerých pozretiach musím konštavovať že film sa začína bavič čoraz viac.

Jurský svět (2015)

[8/10] Opäť sa vracia do svetu filmov pokračovanie jedného z kultových filmov ktoré vznikli minulé storočie. Po zábavných Blbí a blbší, priemernom Terminátorovi je tu Jurský svet. Musím povedať že som dosť milo prekvapený. FIlm splna všetky požiadavky ktoré patria k dnešnému kvalitnému blockbusteru, od hercov, cez scenár až po triky. Hlavný hrdina Chri Pratt bol dobrý, sympaťák, nemyslím si že môže niekto povedať že tam bol nasilu alebo to nezahral dobre. Zvyšok partie boli tiež dobrí, cez malých detí, ženskú postavu Bryce Howard a aj pupkáča Vincenta D'Onofria ktorého si pamätám z Plán úteku. Jurský svet od takej 15 minúty začína v plno prúde rozvíjať príbeh, ktorý sa odohráva na perfektne spracovanom ostrove, cením že vysoký rozpočeť sa nestratil a je ho vidieť na efektoch pri záverečnem bitke dinosaurov, okolitej prírode a podobne. Scény s dinosaurami boli tiež kvalitné a vydarené, najlepšie bol asi nálet letiacich dinosaurov na dav ludí. Potešila aj hudba, staré motívy pripomínajúce prvú časť ale aj nové tóny. Jurský svet sa veľmi vydaril, bavil ma po všetkých stránkach a myslím si že aj prípadné pokračovanie má možnosť dosiahnúť podobne kvality ako tento výborný film, ktorý režíroval (aspoň pre mna) neznámy režisér.