Mokřina (2014)

Detektívka ako má byť. Nie je čo vytknúť. Drží si atmosféru od začiatku do konca. Proste pozeráš film a čakáš čo detektív nájde v šuflíku a pomaly dochádza aj tebe kto je páchateľ. Oplatí sa pozrieť.

Přízraky v Benátkách (2023)

Čo sa deje? Čo sa deje? Načo to zbytočne hrotiť do záverov, že EP to nedokáže vyriešiť, keď už od začiatku každý divák vie, že to tak nebude. Stačilo proste ukázať snímku s nejakým zapeklitým prípadom a ako EP došiel k rozlúsknutiu prípadu.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Natočené vo veľmi peknom prostredí, super kostými, herecky na jednotku, ale ma to jedno veľké ALE. Celý film sa strašne zbytočne naťahuje. Dokonca až tak, že v 3 a pol hodinovom filme chýba záver. Proste záver hodia na akési javisko a dohrá ho ochotnícke divadlo.

Chudáčci (2023)

Človek si nasjkôr vraví, že čo to pozerá za totálnu kravinu. Potom však pozerá ďalej a začína sa mu to aj páčiť. Páči sa mi ten vývoj Bellinej osobnosti a nutnosti poznania. Film nie je pre každého, ale dokáže si v ňom nájsť niečo svoje. Proste treba načrieť ,,do iného súdka’’

Ještěr (2023)

Najskôr sa mi zdalo, že sa celý film iba vlečie… potom sa to konečne rozbehlo. Herecky veľmi dobre zvládnuté. Detektívka ako ma byť.

Kde zpívají raci (2022)

Mne sa film páčil. Hlavne to prostredie, kde sa to natáčalo. Celý film proste stojíte za  hlavnou hrdinkou a chcete, aby všetko dopadlo tak ako má. Hlavná hrdinka je niečo ako Maudie- utláčané, odvrhnuté dievča, ktoré sa snaží o to hlavné prežiť a byť šťastná.

Aftersun (2022)

Teraz neviem či chcel autor ukázať to trápenie, alebo tú pohodu? Bije sa to dokopy a keď sa ti aj niečo na filme páči, zrazu to zničí ďalšia scéna. V podstate sa jedná o  retrospektívu na život …

Vražda v Paříži (2023)

Ak si videl jednotku, tak dvojka si drží podobné tempo. Má to byť komédia, ale až na pár svetlých momentov sa nudím.

Víly z Inisherinu (2022)

Trochu bizár, ale čo si mali medzi sebou vyriešiť si  aj vyriešili. Film ukazuje kam ťa môže doviesť v živote samota a to aj vtedy, keď sa nachádzaš medzi ľuďmi. Človek si to pozrie, ale žeby mal po tomto filme siahnuť ešte raz, tak to asi nie.

Forst (2024) (seriál)

Ako nech mi nik nehovorí, že tento záver seriálu sa niekomu aj páčil. Dobrý nápad, dobre zahrané postavy, hory a na koniec sa dočkáme tohto…  manželka, ktorá odpustí, že jej muž je sériový vrah a potom sa ideme hrať na perfektnú rodinku…