Deadpool 2 (2018)

Očividně má snímek spoustu fanoušků, ale film pro mě to prostě není...protože co mi může nabídnout? Akci? Ta je dost brutální a navíc mi sama o sobě stačí málokdy. Humor? Jo, párkrát jsem se usmála, ale drtivou většinu hlášek jsem buď nepobrala, nebo se mi hnusila nebo se po 3. opakování stala otravnou (dokáže někdo spočítat kolik zemí/národů se snímku podařilo zesměšnit?). Soundtrack? Ano, tak ten byl nadupaný. Takže jako CD super!

Šílený Max (1979)

Příběh lze bohatě obsáhnout ve dvou větách, v první hodině se krom zdlouhavých automobilových honiček bez vysvětlení mezi magory na obou stranách barikády nic neděje. Poté přijde pár scén s potenciálem (dost možná ale jen v porovnání s první částí snímku), místo hereckých výkonů však zas vidíme jenom akci. Nebavilo mě to, přesto dokážu pochopit, že pro někoho je tenhle trochu divný a trochu normální svět svým prazvláštním způsobem poutavý.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Ještě nikdy ve mně žádný seriál nedokázal vyvolat takovou dávku emocí - nesnesitelné napětí na konci každého dílu s touhou zapnout hned ten další; strach, co horšího se ještě může stát; dojetí, když si některá z postav vydřela zasloužený úspěch; překvapení z komplexních dialogů a promyšlených zvratů; a smutek, který v několika nejsilnějších momentech přecházel až v zoufalství. Ale také zhnusení z přehnané brutality a sexuální objektifikace žen. Respektuji to jako jeden z pilířů tohoto seriálu, jako jeden z důvodů, proč se mu dostalo takové pozornosti a dokázal nás všechny tak šokovat...zároveň je to ale pro mě jediná překážka, proč přes upadající kvalitu pozdějších sérií dát plných pět hvězd. Nejoblíbenější epizody: 1x9, 2x10, 3x9, 4x2, 6x10, 7x7, 8x6 (ano správně, i poslední nejhůře hodnocený díl celého seriálu - já dostala, co jsem potřebovala, a to se mi v televizních finále stává málokdy).

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Jsou to vlastně Friends, ale ne ledajací! Oproti tamté seriálové klasice, kterou jsem dříve považovala za nepřekonatelnou, mají navíc dva bonusy: 1) Nápaditou (ne)chronologii vyprávění, která neustále osvěžuje celý příběh; a 2) všemožná pravidla, označení a moudra, která zábavnou formou popisují zkušenosti ze života (Nekaď tam, kde jíš). Důstojně ukončit seriál je skoro nadlidský výkon a já, přes obecné rozporuplné hodnocení, odcházím spokojená - ne snad, že se mi v závěrečném rozuzlení vše líbilo, ale jednoduše proto, že HIMYM znovu ukázalo ,v čem tkví jeho síla. A to v tom, že není jen zábavnou komedií, ale dokáže obstát také ve vážných životních momentech. Celkově má tedy tenhle seriál všechno, o čem bych kdy jen mohla snít, a rozloučit se s ústřední partičkou pro mě bude jako uzavřít jednu důležitou životní kapitolu. Nejoblíbenější díly: 1x3, 1x10, 1x11, 1x13, 3x13, 4x10, 5x6, 5x8, 5x20, 6x4, 6x9, 6x10, 6x11, 7x7, 7x10, 7x20, 8x12, 9x10, 9x16

Teorie velkého třesku: Rozloučení (2019) (TV film)

Teda to mystery v anglickém názvu pořadu mě pobavilo...Nijak zvlášť nápadité Behind the scenes, skalní fanoušci si však jistě přišli na své a možná ukápli i nějakou tu slzičku.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Bylo to fajn...Jenže od seriálu s dvanácti sériemi bych zkrátka v závěru čekala trochu větší emoce. Problémem ale není jenom konec, celková úroveň seriálu už od prvních řad upadá. Respektive neupadá, ale tak nějak se okouká a člověk si na tu bandičku magorů prostě zvykne a po tolika letech už ho ničím nepřekvapí, ať se snaží sebevíc. Takže pokud zrovna v televizi nic jiného nedávají, proč ne, ale do mého top výběru se určitě nezařadí. Nejoblíbenější díly: 2x15, 2x20, 3x15, 4x20, 5x7

Deadpool: No Good Deed (2017)

Ale jako jo, celkem to pobaví a oproti klasickým trailerům nabízí i trochu něco jiného, takže proč ne :)

Logan: Wolverine (2017)

Ohvězdovat tenhle film je pro mě strašně těžké. Dramatická rovina je perfektní, vážně bych nečekala, že v komiksáku narazím na tak opravdové zobrazení mezilidských vztahů, životních hodnot a každodenního lidství, kdejaké stoprocentní drámo by mohlo závidět. To vše je podtržené dobrými hereckými výkony, povedenou hudbou, krásnými lokacemi a hlavně kamerou (ach ty diagonální záběry - např. když Logan na pohřbu telefonuje nebo později mlátí do auta...víte, které mám na mysli, že?). Jenže pak (tedy vlastně především) je tu ještě akce, která mě nebavila a přišla mi zbytečně brutální...

Lepší už to nebude (1997)

Měla jsem dojem, že sleduju absurdní drama, kde Jack Nicholson (jako skoro vždy a jako zde jediný září) rozhodně není ten největší blázen, a celou dobu jsem byla z toho počínání příšerně frustrovaná. Asi to nebude špatný film, proti gustu žádný dišputát, ale mě to fakt hrozně rozčilovalo, proto to vyčnívající hodnocení. PS. Malý dáreček je tu skrytý pro fanoušky Dr. House, když se v jedné z úvodních scén Jack v restauraci naváží do Cuddyové a Tauba.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Pojďme tenhle snímek brát jen jako akčňák a pojmenovat si, proč mě tak bavil: Egyptské prostředí - několik dějových linek, které i po spojení dávají smysl - teenage verze klasických postav (hlavně Storm, Jean a Scott) jsou za mlada podstatně víc cool - tak akorát již okoukaného Wolverina - Quicksilverova scéna - Michael Fassbender - a taky fakt, že jsem začala mít X-meny (sakra, jak se tohle správně skloňuje v češtině?) a jejich zamotané (a to je slabé slovo) osudy fakt ráda, jsou mému srdci zkrátka nějak blíž než namachrovaní Avengers (i tam mám však své oblíbence).