X-Men: Budoucí minulost (2014)

Inception-style prvky (dokonce tu máme i roztomilou Ellen Page) přidávají snímku nový rozměr, všechno šlape jak má (zmínit musím především zpomalenou scénu s Quicksilverem a výkon Michala Fassbendera, který zde panoval snad ještě víc než minule), začátek je na mě teda trochu moc hrrr, ale jinak skvělá práce. Přesto mě film zas až tak extra nezasáhl, jako další dílek nadupaného X-men universa ale funguje skvěle.

King Kong žije (1986)

Ale jako jo, dá se u toho vypnout, jen se člověk nesmí pídit po motivaci jednotlivých aktérů...nic by nenašel.

Úžasňákovi (2004)

I po 15(!) letech nádherný vizuál, scény převážně celkem nápadité nebo moc uřvané. Dobře odvedená práce, ale nijak zvlášť mě to nechytlo.

Wolverine (2013)

Z předvídatelné nudy mě dokázaly vyrušit jen dvě věci (souboj na střeše rychlovlaku, nejaponská atmosféra v Japonsku). A to negativně!

Wanted (2008)

To je tak hrozně zbytečný film! Příběh vůbec nedává smysl (moje nejoblíbenější momenty jsou Sice jste mi úplně u zadku a taťku jsem ani neznal, ale jo, jdu se mstít, co taky doma, že jo a Neotřelé využití tkalcovských stavů ve 21. století - btw, nit osudu už znaly Moiry ve starověkém Řecku, tehdy ale ještě dokázaly utkat i zajímavější budoucnost, než jen smrt) a poselství filmu...? Ale vždyť jde o tu akci, budou namítat mnozí. Sorry jako, ale to mi nestačí! Angelina s Morganem navíc, jak už je u nich zvykem, nehrají postavy, pouze představují sami sebe. Ta jedna hvězdička snad jen za pendolino a plakát Vendy Klause…

X-Men: První třída (2011)

Sice to trvalo, ale Matthew Vaughn mě konečně dokázal uspokojit! Po zvrácených úchylárnách Hvězdném prachu a Kick-Assovi přichází s parádní zábavou, která šlape jak v akčních scénách, tak když se začne víc vykecávat. Navíc dokáže zkrotit úctyhodné číslo potvůrek (i když členové badass group fakt moc prostoru pro hraní nedostali) a přitom stále nechat dostatek pódia hlavním hvězdám Michaelu Fassbenderovi a Jamesi McAvoyovi, kteří válí jak na stará kolena nikdy. Příběh nenásilně vysvětluje souvislosti z původních X-Menů a rozvíjí osudy ústředních hrdinů, což je pro fanoušky téhle ságy příjemná podívaná. Jo, už jsem do toho taky spadla!

Šerifové (1998)

Kopie není originál a Wesley Snipes není dobrý herec. Což se rozhodně nedá říct o Robertu Downey Jr., který všechny zastínil. Fandit tam ale na rozdíl od prvního dílu stejně není komu.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

O béčkovosti tohoto filmu asi nejlépe vypovídají příšerné efekty, náhodné rádoby zvraty a obsazení pěveckých (ne)hvězd.

Uprchlík (1993)

Tak tohle je snad nejnapínavější film, co jsem kdy viděla. Dvě hodiny uběhly jak voda a já si ani na vteřinu neoddechla. Žánr snímku sice nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale tady funguje naprosto všechno (scénář, kamera, hudba, hlavní protagonisté) a dohromady vytváří jedinečně silný zážitek.