Vejška (2014)

Pane Vorel, ten váš kluk není hloupej, ani neni zlej, ale herec to neni, to se nedá nic dělat... A je to bohužel vedle Mádla vidět o to víc. Pár vtipnejch scén to žel bohu nevytrhne.

Tajemná řeka (2003)

Jo, líbilo, rozhodně. Drsný mafiánský drama, výbornej Robbins a výbornej Penn.

Kouzelníci (2013)

Bart Zázračník a Anton Divotvor jako dva týpci zaseklí v osmdesátkách - super. A Jim Carrey, prznič mozků, co vypadá jak další člen Metallica, a trik se zadržovaným chcaním... Většinu času jsem se buď usmíval, nebo chechtal. Povedenej film.

Já, padouch (2010)

Tohle hodnotím spíš optikou mých dětí než vlastní (na animák tohohle typu bych sám od sebe nekoukal). A děti to milujou... Gru (v CZ verzi skvělý Lábus), mimoňové, fůra hlášek. Podotýkám, že jsem se místama taky bavil, ale je film hlavně pro děti, a to povedenej.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Dokud byl Harry menší, dalo se to brát s nadsázkou, ale čím je to celé serióznější a jsou tu různé kouzelnické armády, boje, a tak, tím míň ta nadsázka funguje. Aspoň teda pro mne.

Mallory (2015)

Je to nepřiměřeně dlouhé na to, jak málo zvratů to nabízí. Příběh navíc tvoří jen Miroslava (ke konci filmu už spíš Miroslav... vypadala jako něco mezi Meatloafem a Láďou Křížkem) - o partnerech, rodičích, synovi (!!!) se toho dozvíme minimum. Občas si tak film pomáhá dotočenými citacemi s hudbou a záběry na Nuselák. A skřípe i politický aktivismus autorky, jakoby schovaný za hlavní postavu.... Největší figurou tohohle kousku je jednoznačně Bartoška, kdybych měl bodovat jen jeho, tak jasných pět kousků.

Třída 8.A (2014) (pořad)

Kdyz jsem kdysi koukal na Blackboard jungle (1955, USA), tak by me nenapadlo, ze americke realie tu budeme mit za chvili taky. Nebo jsme je tu mozna na nekterych skolach davno meli, jen se o tom nevedelo. Je to celkove smutny pohled... Cele to pripominalo spis pomocnou, nez zakladni skolu. Nekterych tech deti mi bylo lito, kdyby se jim doma nekdo trochu venoval, nemuselo to s nimi dopadnout takhle.

Spáči (1996)

Není to složitej příběh, ale je silnej a uvěřitelnej. Aspoň já byl ochotnej mu věřit. Bavilo mne to, hodně. Za co ještě si člověk zaslouží trest? Jak tvrdý? Jak velké je právo na pomstu za bezpráví? A kdy už se člověk protiví bohu, když ((spoiler, spoiler)). Skvělej film. ------- jen drobný podotek, ve spoustě amerických filmů, kde je součástí soudní proces, se věci vyřeší tak, že se vlastně lidi v síni složí a přiznají (viz Pár správných chlapů a "code red"), což je IMHO poněkud laciná cesta ven.

Mi mefahed mezeev hara (2013)

"Chlapče, cože to tu děláš? Aha. A proč tu nemáš oheň? Co vás dneska v té armádě učí? Přines letlampu."

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Nekde mezi 3 a 4. Urcite lepsi nez trojka. Urcite dospelejsi, kdyz nicim jinym tak vztahem mezi Hermionou a Ronem (Harrym?). A taky strasidelnejsi.