Zkáza krásou (2016)

Samotný film je působivý, byť si mnohdy lacině pomáhá - v momentech, kdy neumí pořádně odvyprávět reálný příběh - nesouvisejícími archivními záběry a tklivou hudbou. To ale do dokumentu nepatří. Druhou věcí je, že řadu důležitých momentů, jako je smrt matky, sestry a nemoc otce, přejde jen vlastně namátkou. Se zpožděním a po načtení pramenů vidím i faktografické chyby, které překvapí u filmu, na který měla HT 15 let a fůru peněz z dotací. Celkově za samotnou Baarovou 5*, krásná a působivá žena. Za práci HT 2-3*. Celkově 4*. Ale neberte to zle, jako celek mě to v kině poměrně bavilo.

Svědectví mrtvých očí (1971)

Jako krimi by to mohlo být i živější. Jako drama, navíc obohacené o pohled do života tehdejší smetánky typu šéfů PZO a jejich poradců, to je dost dobré. Adamíra s Budínovou to hrají výborně a celé je to docela představitelné. Byl jsem tímhle kouskem docela mile překvapený.

Tři bratři (2014)

Už ne, prosím. Zejména Klus. Já samozřejmě znám původní asi čtvrthodinovou verzi, kde zpívají a hrají děti. A moc nerozumím, proč se z toho snažili Svěráci udělat film na hodinu a půl a ještě ke všemu s Klusem.

Láska rohatá (2009) (TV film) odpad!

Úpadek od dob Čertů, s nimiž nejsou žerty, je bohužel vidět úplně ve všem. Nejhorší je asi scénář, kde se střídá nuda, plytkost a nelogičnost (ze tří čertů potrestán jen jeden? A ještě ten jediný pravý?). Hned za ním jsou herecké výkony. Strašnější než prkenná Pauhofová byla ještě ta druhá služka, co vypadala trochu jako Bočanová před 40 lety. K humoru: určitě by pomohlo přidat i jiný prvek než Mádlovu vadu řeči, asi spojenou s mentální retardací. Shrnutí: Bočane, Bočane, tudy fakt ne.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Nelíbilo! Nelíbilo ani trochu. Příběh jsem moc nesledoval, tak nevim, ale ta animace mi prostě lezla na nervy, navíc v kombinaci s dabingem a všudypřítomným produkovým plejsmentem...

Nevinný (1976)

Nenechte se zmást historickým prostředím a působivou výpravou, tenhle příběh je dost nadčasový. Nechci sem dávat spoilery, tak jen, že obě hlavní postavy jsou zahrané skvěle, Laura Antonelli navíc vypadá v těch šatech skvěle. A vlastně bez nich ještě líp.

Železná lady (2011)

Jako kdyby režisérku (sic!) štvalo, že mohla existovat žena, která byla současně pravicová, úspešná, odvážná a nefeministická. Jo, Maryl Strýpová to zahrála skvěle, fakt jsem jí Maggie věřil. Jenže co naplat, když půlku filmu zabírají svény, kdy je Maggie stará a má halucinace.... Místo toho, abych se dozvěděl, kde se takhle kurážná holka v hokynářský rodině někde v Lincolnshire vzala a proč se chovala zrovna takhle.

Evropa, Evropa (1990)

Kromě toho, že kluk v hlavní roli vypadá spíš na třicet než na šestnáct, to je povedený film. O kolektivistických systémech, o identitě a taky o tom, jak důležité je mít v životě kliku.

Michael Collins (1996)

Těžko natáčet objektivní film o irském boji za nezávislost na britské koruně, když je člověk Ir, že jo. Takže Irové jsou tu vymalovaní o něco líp a Angláni, zvlášť black and tans, o něco hůř, než by odpovídalo realitě. Jinak je ten film povedený, s výborným obsazením a historickými kulisami. Jako celek se mi to docela líbilo, ale od Neila Jordana budu mít jako top asi jeho další kousky.

MY 2 (2014)

Docela fajn televizní inscenace s dobře zahraným kadeřníkem, co není Zohan.