Pikovaja dama: Čjornyj obrjad (2015)

Nuda, to je slovo, ktoré tento film dosť dobre vystihuje. Dvadsať minút prejde kým sa čosi iba črtá. Ľakačky či mrazivosť momentov kedy sa "dáma" objavuje je nulová. Jediné pocity sú nuda a ju vystrieda ešte väčšia nuda. Až ku koncu filmu sa pozeráme na niečo neokukané a rovnaký nápaditý je aj koniec, ktorý sa ale nemusí páčiť všetkým.

Mandalorian (2019) (seriál)

Na prvý pohľad sa seriál javí ako skvostné dielo, ale ak sa zamyslíte, je to nuda, dej nijako neplynie, nič sa o hlavnej postave nedozvedáme. Jediné čo diváka a fanúšika drží pri obrazovke je fakt, že sa nepozerá na tisíckrát prehrávaný star wars film a zíza do nových kulís. Nič iné. Baby yoda, ktorý zjavne nemá žiadne popredné miesto v deji je zlatý ale to je tak všetko. Škoda.

Priťaženije (2017)

Pravda pravdúca, amíci by sa mohli učiť. Neokukaná záležitosť z Ruska, ktorá sa dobre pozerá. Netlačí príliš na pílu čo sa akcie týka. Cítiť, že sa nepozeráte na bombastickú americkú zlátaninu. Len by ma zaujímalo, či by sa doňho zamilovala aj keby bol šeredný...

Kóma (2019)

Veľmi podarený vizuál, čím však nemyslím kvalitu efektov. Tie vyzerajú ako z pred desiatich rokov. Vizuál sa myslí skôr vytváranie sveta kómy. Nápad veľmi zaujímavý no nedotiahnutý. Keď sa divák dozvie o čo kráča, je skôr sklamaný. Kým však tápame je to napínavé. Dokonca som bola ochotná zožrať aj to ako vlastne "komaticky" svet funguje, hoci bolo divné že všetko čo tí ľudkovia nosili pôsobilo presne ako z postapokalyptického sveta. To bolo divné, keďže si vytvárali svet podľa toho ako si ho pamätali. To si nepamätali iné oblečenie?

Pod vodou (2020)

Ach, a vyzeralo to tak dobre. Začiatok slušný, žiadne zbytočné vykecávanie. Atmosféra funguje, všetko je stiesnené, mokré, a beznádej sa víri vzduchom. Hneď ako zjednotíme tím, ktorý je presne toľko početný ako scenár potrebuje, vymyslíme plán a hor sa na cestu. Pod vodou v hĺbke kde je tlak taký nepredstaviteľný, že si to ani neviem predstaviť, keď potrebujú rozbiť helmu, stačí dva krát buchnúť hasiacim prístrojom a hotovo. Keď pri výbuchoch Bella, teda Nora, lieta vodou a veselo naráža do dna sem a tam tak helma drží tak ako má. Keďže je to americký film určený pre tupé americké hlavy, potrebujeme všetko vysvetľovať hoci sú veci jasné a bez komentára by všetko vyznelo o dosť dramatickejšie. SPOJLER Zničenie obludy bolo jasné asi desať minút pred tým než sa čokoľvek začalo črtať.

Potichu (2019)

Ak by A quiet place bol zgrcnutý šit skrížený s teenegerskou romancov tipu Divergencia, vyzeral by takto.

Terminátor: Temný osud (2019)

Tip filmu, ktorý si opätovne rada pozriem, ale nejak úžasné dielo to veru nie je. Akcia sa podarila, vtipy boli... boli tam, choreografia súbojov dobrá v celku nápaditá. Herecký priemer, kamera hudba rovnako. Vizuálne efekty pôsobili lacne, ako by to bolo to posledné čo ich zaujímalo. Obrat s identitou Dani nebol až taký nečakaný. Vrámci toho kde sa kinematografia nachádza s ohľadom na feminizmus bol daný zvrat viac menej jasný. Natalia Reyes však nepôsobí tak bojovne ako by človek od ženského Johna Connora očakával.

Sněhulák (2017)

Dve hviezdy za atmosféru a nič viac. Mierne napínavé do polovice ale potom už len predvídateľný dej. Zakončenie bolo nudné aj spolu s odôvodnením prečo to všetko ten chlap robil. Prečo snehuliak? Politicka vsuvka bola čisto aby diváka zmiatla čo sa ani veľmi nedarilo, pretože od polovice filmu bol vrah jasný takže nečakané odhalenie sa nekonalo.

Osvícení (1980)

Možno preto, že som to videla až o štyridsať rokov neskôr, ale nič z toho čo som videla a čo som počula ma nenadchlo. Hudba bola skôr rušivá než aby navodzovala atmosféru. To čo malo desiť, a že to tá herečka prežívala až cez čiaru, vôbec nedesilo. Možno som už presýtená krvov, násilím či kostrami a preto ma tento film veľmi neuchvátil.

Ve spárech ďábla (2018)

Jeden z filmu kedy záporákovi divák drží palce viac ako hlavnej postave. Dej predvídateľný, napätie takmer žiadne. Okrem démonickej blondýny tam nebolo nič dobré a záver úplne odfláknitý.