Edgar Allan Poe's Murder Mystery Dinner Party (2016) (seriál)

Čo by sa stalo, keby sa večera ´so záhadnou vraždou´ organizovaná Edgarom Allanom Poem pre jeho ctené kolegyne a ctených kolegov z radov spisovateľov akosi zvrtla? A tá vražda by nebola len ´akože´? Po úvodných častiach, kde spoznáme postavy aj s ich špecifikami, sa začne tá pravá jazda. Je to detektívka /aj keď vraha neuhádnete, darmo skúšate/ skrížená s komédiou a šmrncnutá duchárskym príbehom. Herci, ktorí predstavujú známych spisovateľov nie nutne z rovnakej doby, si zjavne užívajú svoje úlohy. Výsledkom je veľmi zábavný seriál, ktorý si môžete pozrieť aj opakovane a vždy objavíte niečo nové. A ak si netrúfate na anglický originál, žiaden problém, šikovní ľudia sa už postarali o české titulky.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Tri dôvody, prečo som šla na tento film: mám rada čierny a absurdný humor, zaujíma ma história a tento film zakázali premietať v Rusku. A šla som naň sama, lebo som netušila, komu z blízkych ľudí by sa páčil. No mne sa teda páčil, veľmi. Dobrý, aj keď hodne čierny humor bol asi jednou alternatívou, ako zobraziť toto hrozné obdobie v Sovietskom zväze pomerne reálne bez toho, aby uvrhol divákov do úplnej depresie. Toto je film, pri ktorom sa smejete nahlas a pri ktorom Vás aj mrazí. Film, po ktorom začnete na internete hľadať ďalšie informácie o tejto dobe. Film, po pozretí ktorého ste vďační, kedy a kde ste sa narodili. A film, ktorý by ste radi premietli mnohým, hlavne mladým.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Rozmýšľala som, čo mi film pripomína. Malarkey má pravdu, ide to smerom ku Grandhotelu Budapešť. Také trochu divné, absurdné - a buď Vám to sadne alebo nie. Mne to celkom sadlo /možno to ovplyvnila momentálna nálada/, takže 4 hviezdičky.

Captain America: Občanská válka (2016)

Čakala som viac - alebo menej ? Postáv je tam priveľa, neprehľadnej akcie tiež. Príbeh ma akosi tiež nechytil. Žeby som sa už prejedla superhrdinov ? A keď si dva mesiace po vzhliadnutí filmu pamätáte už z filmu máločo, tak na viac ako 3 hviezdičky to asi nie je.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Ja som sa do kina šla baviť a aj som sa bavila. Aj keď je asi väčšina tu popísanej kritiky oprávnená, pre mňa to bolo podstatné. Tých cca 68 percent je tentoraz za 3 hviezdičky.

Pád Londýna (2016)

Ja som sa bavila, takže 70 percent tentoraz zaokrúhlim hore. Išla som predsa na akčný film, nie hlbokomyseľnú drámu - a čo som očakávala, to som aj dostala.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Naj film tohto roka a plne zaslúžených 5 hviezdičiek. Zabavili sa aj deti, ale hlavne dospelí. Kriminálka skrížená s buddy komédiou, sympatickí hrdinovia. A za scénku s leňochodmi by som pridala snáď aj 6. hviezdičku, keby to šlo :)

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Copy and paste ? Vezmeme, čo už raz fungovalo a v podstate nezmenej forme /ok, trochu prifarbíme/ prenesieme o pár desaťroči ? To je všetko, žiaden poriadny nový príbeh ? Kino bolo plné a väčšina isto odchádzala domov spokojná. Ja s rozpakmi.

Hunger Games (2012)

Po vzhliadnutí filmu som si prečítala predlohu. Tá je oveľa lepšia. Takže tentoraz miesto filmu odporučím skôr navštíviť kníhkupectvo či knižnicu.

Spectre (2015)

Asi to funguje tak na striedačku - dobré Casino, slabý Quantum, super Skyfall, slabý Spectre ... takže ak nepotešil tento film ani napriek zaujímavým lokalitám, dobrým hercom, sľubnému režisérovi aj scenáristom /a veru nepotešil a nezaujal/, môžem sa snáď aspoň tešiť na ďalšiu bondovku v roku 2018. Iné veľké plusy nevidím.