Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Keď pri veľkofilme za 250 mio. USD, v réžii Zacka Snydera, s dvoma naj superhrdinami pozeráte nenápadne na hodiny, niečo asi nie je v poriadku. Ale kino bolo úplne plné, to áno. A väčšine divákov sa film snáď aj páčil. Mne nie.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Oproti dobrej jednotke a super dvojke, ktorá si našla miesto aj v mojej topke, to bolo mierne sklamanie. Nevedno, či bol problém v slabšom scenári, príbehu, či v chýbajúcej réžii J.J. Abramsa, ale úroveň prvých dvoch dielov to nedosahuje. Čo však neznamená, že sa na to neoplatí ísť, len upravte očakávania. Slušné štyri hviezdičky, slušná zábava, ale raz stačilo. V pamäti Vám to veľmi neutkvie. P. S. Ani chémia medzi postavami nefunguje v takej miere, hoci dvojica p. Spock a Bones zabaví. Čo mi trochu vadilo, bola snaha ´´poľudšťovať´´ p. Spocka. Ak to bude takto pokračovať, o 5 dielov bude snáď poskytovať manželské poradenstvo :)

Vůně ženy (1992)

Áno, film má prevídateľný dej a trochu sa to ťahá. Ale Al Pacino opäť ukázal, že je Pán herec. Klobúk dole.

Banshee (2013) (seriál)

Niečo v Banshee smrdí, a nie sú to len kravy ... . Tvorcovia zvolili zvláštne mestečko ako dejisko, vytvorili zaujímavý ústredný príbeh, napínavý dej. .Veľmi dobre sa podarili aj postavy - sympatický ´´ šerif Hood´´, jeden z najzaujímavejších záporákov Kai Proctor, neprehliadnuteľný pomocník Job a mnohí ďalší. . Aj casting zvládli na jednotku. .Po prvej sérii 5 hviezdičiek. .Len by snáď mohli ubrať z bezúčelného zobrazovania sexu, nahoty a násilia. Asi som puritánka.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Veľké sklamanie. Síce neviem, čo som po 2. časti čakala, ale z kina som odchádzala sklamaná. .Moje pocity dobre vystihol napr. Djkoma, Flanker.27 či Superpero. . Ktovie, možno u jedincov nedotknutých literárnou predlohou prevládala spokojnosť, film je vizuálne pôsobivé fantasy s množstvom akcie /ale aj množstvom WTF momentov/. .Ináč si neviem vysvetliť vysoké hodnotenie filmu, ktorý v mojich očiach nepresahuje napr. Posledného vládcu vetra 45 percentami. .A musím sa veľmi prehovárať, aby som dala aspoň tri hviezdičky. P.S: Pôvodnú LOTR trilógiu mám naďalej v TOP 10 a aj tam ostane. To sa nedá ani porovnávať.

Profesionálové (1977) (seriál)

Sympatickí hlavní hrdinovia, zaujímavé príbehy, dostatok akcie. Keďže akčných seriálov starých /alebo dokonca starších/ ako divák, ktoré plne obstoja aj s dnešnou konkurenciou, až tak veľa nie je, zaokrúhlim tých 90 percent s radosťou nahor.

Nákupní maniačky (2013) (pořad)

Nikdy by som to nebola uverila - ale pozerám to a bavím sa. .Na základe odporúčania som si to našla v archíve TV JOJ, zapáčilo sa mi to a pozerám to /vždy týždňový cyklus spolu/. .Takže sa nebudem pretvarovať a dám tri hviezdičky. . P.S. S prekvapením som zistila, koľko žien a dievčat v mojom okolí to pozerá. Áno, vyslovene inteligentných a úspešných žien. .Mnohé by sa aj rady prihlásili, len obava z prísnych hodnotiteľov či výslovný zákaz partnera im v tom bránia. Takže ktovie, možno uvidím voľakedy v programe aj známu tvár.

Otec Braun (2003) (seriál)

No, má to síce ďaleko napr. od Poirota, ale ako oddychový seriál obstojí. S otcom Braunom, jeho gazdinou a miništrantom navštívime pekné miesta Nemecka, kde sa vždy náhodou odohrá nejaká tá vražda. Našťastie skôr taká starosvetská, bez zbytočnej brutality, z dôvodov, prečo sa vždy zabíjalo : peniaze, láska, pomsta. Aj keď nepatrím ku starším ročníkom, rada si ho občas pozriem.

Jana Eyrová (2011)

Zaujímavo vyrozprávaný príbeh, dobrí herci /Michael Fassbender je jedným z mojich obľúbených/, majstrovsky navodená atmosféra. . Dobrý film. .A predsa ostane mojou obľúbenou 4 dielna adaptácia od BBC. Tam som mala pocit, že funguje chémia medzi oboma hlavnými hrdinami. Tu som bohužiaľ ten pocit nemala. .Slušné štyri hviezdićky.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Vidno, že pán Moore dával v škole pozor, keď sa hovorilo o Goebbelsovi. Naservíroval nám majstrovskú ukážku manipulácie a demagógie. Účinnej, posudzujúc nielen podľa mojich skúseností z premietania filmu, ale aj podľa hodnotenia z Cannes. .Čo mi je však ľúto, znehodnotil tým aj to podstatné a úprimné, čo sa k tej téme povedalo. Lebo podľa môjho názoru odzneli vo filme aj veci, nad ktorými sa treba zamyslieť. . Prospelo to však asi len jeho egu aj jeho peňaženke. Škoda.