Mama (2013)

Mama je skvěle obsazeným napínavým hororem s dobře umístěnými lekačkami, výbornou hudbou, velmi slušným závěrem a charismatickou příšerou. Do dokonalosti sice dost chybí a tento horor mě osobně nechytl, jak bych si představoval, ale kvality mu uznat musím.

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Prokletí je rozhodně posunem vpřed a je mnohem lepším hororem než jeho předchůdce. Ba co víc čtyřka mi přijde díky tomuto dílu ještě zbytečnější. Další změnou je i to, že Prokletí je mnohem akčnější než všechny předchozí díly dohromady a díky tomu ta nudná počáteční část v tomto případě tak nudná není a k napínavému závěru to mnohem příjemněji ubíhá. Závěrečné propojení s jedničkou je sice bezva, ale zase naopak není tak napínavé, jak se to předchozím filmům podařilo. Suma sumárum podobné hodnocení.

Paranormal Activity 4 (2012)

Paranormal Activity 4 už kouzlo bohužel ztratilo. Sice je závěr opět napínavý, ale cesta k němu je dlouhá a nudná. Dvojka a trojka aspoň doplňovaly jedničku, ale toto volné pokračování je už spíš nastavovanou kaší a je z něj cítit vytěžování úspěchu předchozích dílů. Pozitivem je, že Katie Featherston je s věkem čím dál hezčí a Kathryn Newton je kus a dobře se na ně obě dívá.

Paranormal Activity 3 (2011)

Člověku by se zdálo, že se to brzo okouká, ale Paranormal Activity 3 mě přesvědčilo, že i když nepřichází s ničím novým v porovnání s předchozími díly a stále je první polovina docela nudná, tak závěr vždy chytí a je nesmírně napínavý. Dále se mi tu velmi líbil efekt otáčivé kamery, který té nudnější části dodával trochu šťávy. Za mě stále dobrý.

Herkules a Minotaurovo bludiště (1994) (TV film)

Herkules a Minotaurovo bludiště by byl výborným TV filmem a mohl patřit mezi ty nejlepší z pětice filmů, kdyby scenáristé nebyli líní a trochu si pohráli s příběhem. Bohužel se tak nestalo a značná část tohoto ani ne hodinu a půl dlouhého filmu je sestřihem předchozích dílů. Závěr je však výborný a maska Minotaura je luxusní. Je tu však ještě jedna velká BOTA. Nechápu, jak je možné, že Iolaos mohl vyprávět, jak zažil boj s Amazonkami, když se vlastně ani nestal a jediný, kdo si ho má pamatovat je Herkules. Jak už jsem psal - scenáristé jsou v tomto případě líní lemplové.

Jurský park 3 (2001)

Jurský park už je takovým ždímáním kultovní značky, ale pořád se na to dobře kouká, herci jsou sympatičtí a jelikož film trvá jen hodinu a půl, tak se dá i k tomuto pokračování vracet stále dokola.

Herkules a ohnivý kruh (1994) (TV film)

Herkules a ohnivý kruh je nejlepším dílem z pětice filmů o Herkulovi. Je tu spousty bojových scén, skvělá zápletka a mezi Herkulem a Déianeirou to skvěle jiskří.

Grimsby (2016)

Mě prostě tenhle styl nechutnýho humoru se Sachou Baronem Cohenem moc nebere a přesto, že jsem se na pár místech neubránil úsměvu, tak je u mě Grimsby to horší, co Cohen vytvořil a hlavně je to po Brunovi, Boratovi a podobných filmech už okoukaný a divím se, že takové hvězdy jako Mark Strong nebo Penélope Cruz do něčeho takového šly.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Vyšehrad: Fylm je trapná a místy nechutná komedie, ale prostě to funguje. Místy jsem se tlemil tak, že jsem nemohl popadnout ani dech. Štáfek prostě trefil do černýho a povedl se mu "majstrštyk", který nezapadne ani časem. Na plný počet to sice není, ale i tak je tahle komedie skvělá.

Hercules a Amazonky (1994) (TV film)

Tvůrcům se nepodařilo zrovna moc vytvořit pravou podstatu a smysl Amazonek a místo toho z nich udělali hloupé naivní blbky. Přesto patří Herkules a Amazonky k tomu lepšímu z pěti TV filmů, které vytvořili. Já jako muž jsem spokojený, ale feministky musí tento film nenávidět.