Herkules a ztracené království (1994) (TV film)

Herkules a ztracené království je v první polovině skvělou a vtipnou podívanou. To se však změní ve chvíli, kdy Herkules a Deianera vstoupí do Troje. Logika jde totiž v tu chvíli úplně stranou. To, že cizí dívka prohlásí, že je dcerou krále a všichni jí hned věří a během minuty se z ní stane statečná a modrá žena, bych ještě odpustil, ale nemohu odpustit to, že první polovina se věnuje nalezení Troje, kterou jen tak někdo naleznout nemůže, jedině s vzácným kompasem a pak se ukáže, že kdejaký otrok si cestu dokáže najít sám a ještě umí létat, jinak totiž nevím, jak by se dostal přes to moře. Já mám přesto tyto filmy s Herkulem rád a i když si myslím, že kvalitativně so zrovna tento film zaslouží jen jednu hvězdu, tak z nostalgie dám dvě.

Žhářka (2022)

Bohužel ne vždy se podaří atmosféru knih Stephena Kinga přenést na filmové plátno a Žhářka je toho důkazem. Herci a jejich postavy byli nemastné neslané, kdy pochvalu si zaslouží snad jen Zach Efron a částečně Michael Greyeyes. Ostatní mě však ani zdaleka nepřesvědčili a někteří mě svými výkony doslova rozčilovali. Samotný průběh děje je také poměrně nudný a zmátoří se až v závěru. Prostě jde to určitě i lépe, jak dokazují jiné filmy na motivy Kingovek.

Hercules v podsvětí (1994) (TV film)

Po tolika letech už Herkules v podsvětí vyznívá trochu přihlouple, ale na druhou stranu tenkrát to v rámci TV tvorby patřilo k tomu nejlepšímu. Nostalgie je sviňa a jako člověku, který na těchto filmech vyrůstal, to i dnes přijde fajn. Jinak s odstupem musím konstatovat, že začátek je trochu nudnější, ale scény s Kerberem nezestárly. Herkules v podsvětí však ani kdysi nepatřil k mým nejoblíbenějším z pětice TV filmů o Herkulovi.

Paranormal Activity 2 (2010)

Po celou dobu sledování Paranormal Activity 2 jsem měl pocit, že se dívám na slabší odvar jeho předchůdce, který byl místy až příliš moc stejný a tudíž nijak inovativní. Závěr mě pak, ale nesmírně potěšil tím, jak do sebe vše zapadlo a došel jsem k závěru, že se jedná vlastně o úctyhodné pokračování, které výborně doplňuje jedničku.

Běžící muž (1987)

Jako dítě jsem tuto klasiku zbožňoval, jako snad každý film s Arniem v té době. Během pubertálních let jsem však zamiloval dalšího velikána, a tím je Sterphen King a přečetl jsem si jeho knižní předlohu. Bohužel po předčtení knihy musím uznat, že film je paskvil, který zcela popírá knižní předlohu a vlastně je film urážkou samotné knihy. Když však odhlédnu od tohoto velkého mínusu, tak se jedná o slušné béčko a s připočtením nostalgického hlediska, si zaslouží Běžící muž aspoň spodní hranici trojky.

Pod vodou (2020)

Pod vodou má velké plus v tom, že jede hned od začátku a nijak se nezdržuje představováním postav. Divák si k nim sice nevytvoří žádný vztah, ale vzhledem k tomu, že podobných filmů bylo již v minulosti natočeno přehršel, tak proč se s tím zdržovat. Tento s nadsázkou horor je sice předvídatelný a místy až fádní, ale příjemně ubíhá a díky tomu, že trvá jen něco málo přes 90 minut, tak nestihne ani nudit. Tvůrci si sice mohli trochu pohrát s příšerami, ale díky tomu, že jsou ve tmě, to taky ani moc nevadí. Underwater je prostě slušný film, který stojí za to aspoň jednou vidět.

Paranormal Activity (2007)

Paranormal Activity je zajímavou duchařinkou, která si zakládá na minimalismu. Hlavní dva protagonisté jsou sice hrozní, ale vzhledem k rozpočtu a místy slušnému napětí, jde o slušný horor, který sice ze začátku trochu nudí, ale závěr má poměrně nadupaný. Určitě palec nahoru.

Masakr v kopcích (2009)

Úvod je táhlý a nudný, zápletka neoriginální, drastické scény laciné a herci až na pár výjimek fádní (tou výjimkou je rozhodně Kathy Lamkin, která byla skvělá). Přesto mohl být Masakr v kopcích i horší a v rámci možností se na to dívat dá.

Návrh (2009)

Spojení Bullock a Reynoldse se ukázalo jako dobrá volba a díky jejich jiskření je Návrh velmi povedenou a vtipnou romantickou komedií. Nejlepší části jsou právě špičkování mezi nimi dvěma, přičemž těmto scénám skvěle sekundovaly situace s babčou. Překvapivě fakt povedená sranda.

Lovec trolů (2010)

Já osobně nepreferuji tenhle styl Blair Witch, ale v Lovcích trolů mi to i přes občasnou nudu nevadilo. Jinak se jedná o slušný severský projekt. Seveřané mě už však mnohokrát přesvědčili, že to umí lépe.