Morbius (2022)

Mám rád Marvel, mám rád i komiks Morbius a zbožňuji Jareda Leta. Přes tuto skvělou kombinaci vznikla bezduchá slátanina, která není zajímavá snad ničím než samotným charakterem dr. Morbia. Film mě nesmírně zklamal, a to jak po příběhové stránce, herecká stránce, tak i speciálními efekty. Závěrečný souboj byl děs. Takhle pohřbít skvělou komiksovou postavu si Morbius nezasloužil.

Joker (2019)

Joker je vynikajícím filmem, ve kterém Joaquin Phoenix odvedl jako obvykle skvělou práci. Je slast dívat de na jeho herecké umění obzvlášť, když i vše okolo něho funguje skvěle. Doslova nemám, co bych vytknul a už teď se moc těším na pokračování, protože Toddu Phillipsovi věřím, že nepoleví.

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Kam se poděla sedmá rota? je jednou z klasických francouzských komedií, na které jsem se díval v dětství a na kterou se budu dívat až do důchodu. Je to prostě skvělý film, který oplývá skvělým inteligentním humorem a skvělými komediálními herci.

Contracted (2013)

Contracted je přesně ten typ hororu, který není mým šálkem čaje. Jedná se o horor založený na odpornosti a hnusu, ale na druhou stranu se nedá točit horor o proměně člověka v odpornou zrůdu bez toho aniž by takové hnusné scény nebyly použity. A byly použity dobře, protože ve mě vyvolávaly pocity, jaké ve mě vyvolávat měly. Nechci se už na tento film v budoucnu dívat (pozn. dvojku možná ještě dám), ale pro ten typ fanoušků, co má tento druh hororového žánru rádo, tak jsem přesvědčen, že budou nadšeni.

Husí kůže 2: Ukradený Halloween (2018)

Přesto, že se mi zdála jednička lepší, tak Ukradený Halloween o moc horší není. Jedná se typicky průměrnou dětskou podívanou, která přináší od klasických pohádek aspoň trochu více vtipu a napětí. Za jedno shlédnutí s dětmi to stojí, ale zařazení Husí kůže 2 do pravidelného repertoáru, to je málo. Mimo to návrat Jacka Blacka byl totálně zbytečný a nesmyslný. Vůbec jsem tento krok nepochopil.

M3GAN (2022)

Škoda, že tvůrci trochu víc nepřitvrdili, protože samotná panenka M3GAN byla vytvořená skvěle a byla děsivá i v klidové poloze, natož když se rozdováděla. Scény, jak tančí v uličce chodby nebo běží v lese jsou skvělé a stálo by za to nejen, aby byly brutálnější, ale i aby jich bylo víc. Na pokračování se však těším a myslím, že bude stát za to, stejně jak tomu je v případě jedničky.

Je to i můj život (2009)

Je to i můj život je drama s velmi silným tématem, který pokládá otázky, na které se nedá jednoduše odpovědět. Herecky je práce odvedena bravurně a příběh opravdu chytne za srdce, jen jsem měl po shlédnutí pocit, že jsem viděl na podobné téma lepší filmy. Přesto, že jsem dal "jen" čtyři hvězdy, tak tento film budu rozhodně doporučovat, protože stojí za to ho vidět.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Pět nocí u Freddyho je sice koukatelný film, ale rozhodně se nedá říct, že by se jednalo horor v pravém slova smyslu. Je to spíš pohádka pro trochu starší děti. Herci nejsou špatní, masky a speciální efekty jsou taky slušné, ale celek je prostě slabší, což je u "hororu" značný handicap.

V moci ďábla (2005)

V moci ďábla dle mého názoru není hororem, aspoň ne v pravém slova smyslu. Jsou tu sice nadpřirozené věci a vymítání ďábla, ale o tom tenhle film není. Jedná se o zpracování zajímavého soudního procesu, který se podařilo tvůrcům podat tak, že diváka pohltí. Herci jsou skvělý a těch pár "hororových" scén bylo předvedeno s úctyhodným vkusem. Film má pro mě však jednu chybu a tou je, že si nejsem jistý, že bych měl někdy v budoucnosti zájem se k němu vrátit. Proto i jednu hvězdu ubírám, ale typ diváka, by se mohl uchýlit k plnému hodnocení a věřím, že bych neměl důvod (možná ani argumenty) mu jeho názor vyvracet.