Lovec trolů (2010)

Já osobně nepreferuji tenhle styl Blair Witch, ale v Lovcích trolů mi to i přes občasnou nudu nevadilo. Jinak se jedná o slušný severský projekt. Seveřané mě už však mnohokrát přesvědčili, že to umí lépe.

Jezero smrti (2008)

Jezero smrti je hustej hororovej thriller, který má jen trochu lehčí začátek, který však skvěle kompenzují herecké výkony Kelly Reilly a Michaela Fassbendera. Je tu dostatečně brutality, aniž by jí bylo až příliš moc a tvůrci se udrželi, aby se závěr neproměnil badass odplatu. Zároveň mě potěšil i samotný závěr, kdy jsem si přál pro celou partičku nějakou brutální smrt, ale po vstřebání jsem uznal, že takto je to reálnější.

Constantine (2005)

Constantin je skvělý cool film, který je plný bitek, příšer a hustejch hlášek. Co však diváka u tohoto hororu dostane je závěr. Ten je doslova dokonalý. Peter Stormare se sice objeví až v této části a jen na krátkou chvíli, ale to mu stačí, aby ukázal jedno z nejlepších ztvárnění Lucifera. Mám jen jednu drobonkou výtku - John si měl na konci zapálit.

Insidious 2 (2013)

Insidious 2 je přeci jenom pokračováním a tudíž divák přichází o aspekt překvapení, ale naproti tomu je dvojka oproti jedničce propracovanější a musím jí uznat, že perfektně doplňuje aspekty jedničky, až jsem měl pocit, že tvůrci tvořili oba díly najednou. Kapitola druhá je prostě v něčem horší než její předchůdce, ale je to mnoho aspektů, které jsou lepší, tudíž není možné dát jiné hodnocení, než jsem dal jedničce.

Saw 3D (2010)

Své kouzlo Saw stále má, ale v sedmičce jsem měl pocit, že již ztrácí dech. Hlavně v počátku to vypadalo, že příběh bude postaven jen na brutalitě. Naštěstí v průběhu začalo vše zapadat do sebe a Saw 7 dostalo opět grády jako jeho předchůdci. Úplný závěr mě však v porovnání s předchozími díly zklamal. Na již sedmý díl odvedli tvůrci však velmi dobrou práci.

Insidious (2010)

Přesně tenhle styl hororů mám nejraději a James Wan je umí nejlépe. Pár let jsem si dokonce myslel, že Insidious už Wan nepřekoná. (pozn. povedlo se u to hned dalším počinem V zajetí démonů) Insidious je skvěle napínavý, lekačky jsou správně dávkované a hudební podkres se zařezává pod kůži. Závěr byl sice předvídatelný, ale i tak mě bavil. Prostě boží.

Dům ďábla (2009)

Přesto, že se toho zas tak moc v Domě ďábla neděje, tak se Ti Westovi podařilo navodit tíživou a napínavou atmosféru. Místy mi však tento horor i tak přišel nudný a dlouhý. Velkým plusem je však Tom Noonan. To je herec s takovým charismatem, že mu stačí i tak málo, aby v člověku vyvodil strach i lítost zároveň. Přesto bych chtěl od hororu podobného typu kapánek víc.

Sly (2023)

Sly je výborným životopisným dokumentem. Má však jednu chybu. Mám pocit, že jsem dostal málo. Buď měl být mnohem delší nebo měl mít více dílů. Moc rád jsem si poslechl jak to bylo s Rockym, Rambem nebo Expantebles, ale chtěl bych slyšet i jak to bylo u ostatní jeho hitů. Dokument se sice věnuje i dalším jeho filmům, ale pro mě to bylo málo. Stejně mě však sledování těšilo.

Černobylské deníky (2012)

Černobylské deníky jsou zajímavým a hlavně napínavým hororem. Ztrátu dechu jsem postřehl jen asi krátce po polovině filmu, ale jinak příběh plynně ubíhal a napětí se slušně zvyšovalo. Samotný charakter postav nebyl sice nic moc, ale vzhledem k tomu, jak tento horor dopadne, tak je to jedno. Jsem moc rád, že přesto, že mě kdysi tento film minul, tak že jsem si k němu našel cestu aspoň nyní, protože by byla škoda ho nevidět.

Zrcadla 2 (2010)

Zrcadla 2 se ani vzdáleně nerovnají kvalitě prvního dílu. Napětí a tajemnost se totiž vytrácí hned, jak divák zjistí, že se nejedná o čisté zlo a v tu chvíli se tento horor spíše mění na detektivku. Pár zajímavých momentů v podobě smrti ve sprše tu však je shlédnutí tohoto filmu určitě není zbytečnost.