• Krátkometrážní

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Tonyho Scotta díky jeho akčním nářezům mám moc rád, ale The Taking of Pelham 1 2 3 nemá takové tempo jako jeho předešlé snímky a já hlavně od Tonyho Scotta tohle čekám.

Cart (2009)

Zajimavé a hlavně skvělé udělaný snímek o nákupním vozíku, který doručuje ztracený svetřík.

Zábavný park (2009)

Průměrna komedie s pubertálního života a ještě ktomu s mizerným castingem. Naštěstí pro mě zajimavé prostředí zábavného parku a pár povedených fórů zachraní film z průměru.

Bronson (2008)

Obrovské zklamání. Tom Hardy sice hraje jako blázen, ale někdy jen to nestačí, když máte na hovno scénař.

Čínská čtvrť (1974)

Povedený krimi thriller z prostředí soukromého detektiva v hlavní roli s vynikajicím Jackem Nicholsonem.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Překvapivě povedený hororový thriller od Petera Cornwella. Téma sice už ohrané, ale i tak se mi film líbil díky povedené atmosféře a příjemnému castingu. Aspoň je tady vidět snaha se vrátit k oldschool duchařinám.

Poslední dům nalevo (2009)

Dobře natočené a poměrně drsné. Návrat ke klasickému hororu jde zde hodně cítit a hlavně vidět. Je dobře, že Craven se postavil na místo producenta snímku. Jen to snímku prospělo a jedná se po Kruhu asi o nejlepší remake.

Okno do dvora (1954)

Filmová klasika od mistra Hitchcocka. Stačí jeden byt, dalekohled, herecké obsazení a máte kultovní snímek. Samozřejmě kdyby snímek režíroval někdo jiný tak by Okno do dvora brzo skončilo v propadlišti dějin.

Štvanec IRA (2008)

Průměrný thriller s nudným tématem avšak dobře zahrané.

Poseidon (2006)

Slušná béčková podívaná na nudný večer. Jednoduchý příběh s nalajnovanou linií uteče hodně rychle a film není zbytečně natahovaný.