• Krátkometrážní

Noci s nepřítelem (1991)

Poctivý devadesátkový thriller, ve kterém musel každý fandit Julii. Psychopatický manžel a jeho návrat jsou již kultovní a snímek se nemusí za co stydět ani po více než třiceti letech.

Česko na drogách (2024) (seriál)

Cyril jako průvodce byl trefou do černého. Informace a nové poznatky nejsou vždy šířeji vysvětlené, protože to neumožňuje krátký formát, ale aktuální pohled na drogovou scénu překvapí.

Duna (1984)

Duna je doslova nezfilmovatelná, je obsáhlá a není jednoduše čitelná. Lynch se toho neměl ujímat, sám to několikrát přiznal. Výsledkem je směšné, chvílemi až trapné pseudosci-fi, které může konkurovat maximálně levným fantasy snímkům.

Škola základ života (1938)

Film, který mi navždy bude připomínat mou babičku, u které jsem ho viděl mnohokrát již od dětského věku. Čuřil, Krhounek a spol., kultovní záležitost v čele s perfektním Marvanem. Poslední zhlédnutí 2/2024.

Dis (2017)

Technicky jsem čekal horší úroveň, ale stopáž samozřejmě naznačuje neplnohodnotný celovečerní horor - tři příběhy spojuje tajemný netvor v masce a celý význam příběhu je pro mě nepochopitelný.

Den díkůvzdání (2023)

Už tu byly slashery na všechny svátky, Díkuvzdání asi chybělo. Gore je povedené, často vyhrocené až ve splatter, chvílemi dokonce snímek zavání exploitation atmosférou (scény s mrtvolami okolo stolu). Příběh jednoduchý, cílený na diváky 16-25 let.

La settima donna (1978)

Tady se Italové moc nevytáhli, nuda od začátku do konce, alespoň že v závěru udeřila woman power.

Fuck Me (2000) odpad!

Viděno kdysi dávno, snímek se umisťuje v žebříčcích kontroverzních exploitationů, ale je to čistý odpad. Pamatuji si, že i přes krátkou stopáž jsem to musel dokoukat na čtyřikrát. Nesmyslný trapný počin.

Headless (2015)

Amatérský úchylný trash, který fanoušky žánru nepotěší. Schéma odpovídá spíše parodii na sériového vraha, než pokusu o slasher.

Americká idyla (2016)

Kniha čtenáře odrovná, je košatá a zdrcující - film sice není špatně natočený, jako dobová výpověď je dokonce výborný, ale pointa předlohy je zde plytká a nevýrazná.