• Krátkometrážní

V lepší společnosti (2010)

Gosling v roli, ve které ho moc neznáme - nepříjemná a nesympatická postava nám nedává jasné rozuzlení případu, který už navždy zůstane zahalen tajemstvím. Dunst se do role hodila.

Jan Palach (2018)

Po tragických událostech z konce roku 2023, které ČR prožila, se prostřednictvím snímku divák vrací na místa, která tuto tragédii spojuje i s Janem Palachem - na FF UK, prostředí před Rudolfinem atd. Jan Palach byl bojovník a idealista, který se jednoduše nespokojil s nastavením společnosti. Snímek jako takový je podle mě povedený, zároveň nepřináší příliš silné vtáhnutí do děje a vychází z toho jako lehce nadprůměrný počin. který je hlavně objevováním nadaných mladých herců.

Stíny horkého léta (1977)

Zabijáci z Ukrajiny obsadí horské hospodářství - už samotný námět by dnes neprošel a už nikdy neprojde. Celkově mě snímek příliš nenadchnul, ale poprvé jsem viděl Kukuru za mlada a smekám klobouk, nedivím se, že se z něho stal herec evropského formátu. Dále výborný Valach, depresivní hudba a Vláčil typický ve střídání naivních scén s těmi tíživými.

Piargy (2022)

Tíživé vykreslení slovenské dědiny na začátku 2. světové války se všemi zvyky i krutostmi. Perfektní kamera, působivá scénografie, technicky bez chyby včetně hereckých výkonů. Srovnatelné se Sekalem ve všech ohledech.

Seminář (2023)

Tragická první polovina plná nesympatických typů se změní v dynamický čistokrevný slasher, který svou brutalitou potěší i skalní diváky.

Mluv se mnou (2023)

Velká očekávání, ale snímek bohužel spadá do kategorie U25, pro starší obecenstvo je to pouze nudná a otravná taškařice pro teenagery.

La Chose derrière la porte (2023)

Technicky zvládnuté, celkově však nezábavné, i když poslední třetina je svižnější. Některé nápady jsou originální (plození oživlých mrtvých) a stopáž se dá pohodlně vydržet.

Terrifier 2 (2022)

Musím uznat výrazné zlepšení proti prvnímu dílu s nekompromisními gore efekty.

Kam čert nemůže (1959)

Odlehčené faustovské téma v souboji rozumu a citu, ve kterém láska samozřejmě zvítězí. Velmi mile překvapí jako internista mladý Horníček, jeho kolega a přítel Hrušínský a mladá čertovská Hlaváčová.

Šílená noc (2022)

Tak trochu jiný vánoční snímek, který začíná jako parodie na Santa je úchyl, aby pokračoval jako krvavý thriller. Některé detaily a odkazy jsou povedené, ale ironie na Sám doma a samotný casting se nepovedly - asi už všude musíme vídat černobílé nebo homosexuální páry.