• Krátkometrážní

Bionická žena (2007) (seriál)

Dějově velmi slabé a nedotažené. Hlavní představitelka je v této roli dosti toporná a stylizací prostředí mi to silně připomíná seriál Brutální Nikita. Triky jsou laciné, ale byl z mého hlediska ten nejmenší problém. Vždy lamentuji, když je nějaký seriál předčasně ukončen, ale zde jsem i dokonce rád.

Muž z Acapulca (1973)

Tenhle film můžu stále, je plný senzačníh humorného nadhledu na špiony a napřemožitelné agenty. J.P. se zde zase předvádí nehorázným způsobem, tohohle chlápka já holt můžu.

Smrt čeká všude (2008)

Je to osudový film, kde se chlápek probíjí v Iráku mezi bombami, je to trochu suverén, ale válka se mu dostala pod kůži a neví co s tím má dělat. Velmi zajímavý a originální pohled na válku, žádné moralizování, jen čisté konstatování. Závěr je super.

Hon na myš (1997)

Komedie, která mě úspěšně pobavila dříve i dnes. Plná šíleností z animovaných grotesek (odpálení Ernieho z komína apod.), ale i inteligentnějších vtipů. Vždy mě úspěšně rozesměje Christopher Walken s jeho myšovizí 2000 a catzilla, kterou už málem museli dát znovu do plynu.

1000 Frames (1960)

Mé tisícé hodnocení, tak jsem se odhodlal, k této hračičce s čísli. Nemůžu jinak než průměrem, jelikož čísla sem, čísla tam - co já s nimi nadělám? (a jejich tam tisíc a velmi rychle běhají, i přestože nemají nožičky ;-))

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Velice vtipný a zábavný animák, který je za poslední dobu jako jeden z mála nabitý velkým množstvým hlášek. B.O.B a prezident Hathaway hlásí, jak málo kdo. Má to spád a švih - pobaví to malé i velké. Z celkového hlediska to není ani stupidní příběh o ničem. "I don't think your parents like me, and I think that Jello gave me a fake phone number."

Báječný svět shopaholiků (2009)

Nepřinesl nám tento film něco nového z obchodu? NE, NE, NE!!! Je to americký romantická komedie, která se odvíjí podle klasického scénáře, jak už je dlouhou dobu nalajnovaný v nějakém nedobitném místě ve všech studiích a všichni se jím řídí. Holka potká kluka - zamilují se - krize - happy end (i když jak pro koho). Isla Fisher je velmi roztomilá, ale to nehradí tu její protivnost, když nakupuje nebo se snaží vymanit ze své závisloti právě na tom nakupování (všichni víme, že by to nebyl americký komerční film, plný reklam na všelijaké módní značky, kdyby se jí to nakonec nepovedlo). Nemůžu vše kritizovat, je pravdou, že jsem se párkrát zasmál, ale na druhou stranu už nevím čemu.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Dobře zpracované pohled do teroristické skupiny RAF (její vznik, projekty i následovná generace, kdy už byli zakladatelé v celách). Edel nám ukazuje lidskou tvář těchto lidí i s problémy, které tento status teroristy obnáší.

International (2009)

Zajímavé špionážní drama z prostředí zákeřných bank. Napětí bylo obstojné a přestřelka v muzeu také obstála. Clive Owen nám vysřihl chlápka, který ví po čem jde a také toho dosáhne (i když né vždy).

Líbáš jako Bůh (2009)

Šel jsem na to jako na totální peklo a trošinku mě to překvapilo. Příběhová absence mě tolik nermoutila, ani to že když neměla Maruška co by, tak to nekoupila v OBI, ale nechala Oldu Kaisera předvádět své mimické a pohybové kousky (mě to nevadí protože mi to občas přišlo regrační, ale čeho je moc toho je příliš). Jirka Bartoška byl klasik k pohledání, je ostatní postavy byli tak trochu rostotivné a divák se s nimi neměl šanci moc zblížit a fandit jim. Nu což určitě lepší, jak krokodýlové. A tím, že nejsem nějak zaměřen proti vtípkům pro lidového diváka, tak jsem se u toho i bavil.