• Krátkometrážní

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Jájo bájo, po shlédnutí tohohle volného a nevázaného filmu mě potěcha zahřála na srdci. Velice impozantní Audrey Hepburn mě dostávala do kolen svou roztomilostí a nonšelancí. Celkově byl film taková romance v klasickém slova smyslu, ale duchapřítomně podána a zajímavě obsazena. Tento film prostě pobaví i dojme zárověn.

Pták na drátě (1990)

Akční komedie jako každá jiná, jen takhle nebyla zase tak vtipná. Mel je klasický, ale Goldie mi byla silně nesympatická tím jakou postavu ztvárňovala.

Příběh o Zoufálkovi (2008)

Tento animák byl pojat tak nějak zvláštně a díky tomu to celé nějak nefungovalo. Bylo to vyprávění legendy, kterou přebásnila Sigourney. Prostředek byl trochu nastavované kaše a konec se zase rozlouskl strašně rychle, takže délka byla asi akorát jen to tak trošinku jinak rozložit.

Proroctví (2009)

Proč to takhle dopadlo?! Velmi slibný začátek měl být pro mě varováním. Nápad a myšleka velmi suprová, ale proč se tak museli plést ty hororové scény a ten opravdu stupidní konec a tím i celá pointa. Opravdu jsi už Nicu odepsaný?

Na prahu temnot (1987)

Hezké! Tuhle zajímavou a povedou ujetost bych od toho nečakal. Takovehle poutavé pojetí upíru je vždy zábavné. Není tady řečeno moc o jejich mytologii a tím jsou ještě zajímavější. Akce je tu také dostatek.

Maximální rychlost (2007)

Hanba. Čekal jsem od toho béčko jak Bukurešť a dostal jsem něco co se nedá popset. "Herci", kteří jsou tak krizový, že je skoro překonávají ty z Tak jde čas. Trůvrci asi neměli vůbec potuchy o tom jaké výše sázek jsou reálné, jelikož vsázet 4 platinové cihly je opravdu nehorázná zlost. Jediný klad za hvězdu je velké množství sportovních vozů.

Rychlí a zběsilí (2009)

Zase pěkná akce se starými známými. Jezdilo se všude možně a za každé situace. Pro fanoušky zápachu benzínu a pěkných bab, je to rozhodně povedená prácička. Závody jsou velmi přehledné, takže proč ne.

Spiknutí: Echelon (2009)

Trochu si asi vzali příklad z Oka dravce, ale jinak je to sympatický snímek s menším rozpočtem točený v Praze. Předvídatelnost je jasná a ani nepřekvapí. Velmi svižně ubíhá a občas disponuje nějakými zajímavými momenty.

Marley a já (2008)

Zajímavý film o psovi, který je extraordinérní. Pruchod celým jeho život v rozkvétající rodině se všeny radostmi i starostmi. Režisér ví, jak nadávkovat tu správnou směsici vtipu a smutku, tak aby vše fungovalo. Ústřední dvojce je opravdu zlatá a pěkně jim to souzní.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

No opět jsme povýšili, protože proti freecoolinové megagagzta předcházejícímu počinu je to perla, která obsahuje přesně to co se po ní chce: auta, holky, HIP HOP a adrenalínový sešup. Lucas Black je týpek, který se v japonském světě driftu po rozkoukání umí pohybovat jak málo kdo, a toho se cení.