• Krátkometrážní

Strážci - Watchmen (2009)

Takovouhle věc bych od toho opravdu nečekal. Snyder do toho napasoval skoro vše z komiksu jen s nepatrnými úpravami a velkou závěrečnou (ale filmu to prospělo). Hudba se povedla tak, že jsem až při sledování nemohl. Při některých zpomalovačkách mě až mrazilo v zádech. Překvapilo mě velice (v dobrém), že se nešetřilo brutalitou a nahotou, podle komiksu a možná brutality i trochu více. Geniální casting, jež je Zackovou výsadou, se tu opět potvrdil - Waltera Kovacse už opravdu lépe vybrat nešlo. Jen si myslím, že v tomto zkrácení to možná ti co nečetli komiks zase tolik nepochopí, ale nechme se překvapit. Určitě se těším na prodlouženou verzi, jestli bude. "I'm not locked in here with you! You're locked in here with ME!!!"

Happy (2008)

Je to film, ve kterém se toho moc nestane, postavy si nijak nemění a neposouvají, ale to mi tak nějak nevadilo, protože hlavní postava byla tak nějak příjemně a zároveň protivně positivní, takže všechna pozornost směřovala k její ujetosti.

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

Už jako malému se mi tato padodie dost zamlouvala, ale postupem času jsem ji nějak odsunul, trochu níže. Jsou tam pěkné pokusy o vtip, ale ne vždy výjdou podle představ.

Kat: Válečná zóna (2008)

Rozhodně o poznání lepší adaptace než předchozí zpracování s Tomem Janem a s ním i představitel Ray Stevenson, kterému Punisher opravdu sednul. Zde se drží komiksu a to hlavně u smrti Frankovi rodiny a postavou Micra. Docela mě potěšili pěkné gore efekty, krev byla prostě všude a rozstřílené hlavy a nohy se nedali přehlédnout.

Kat (2004)

Celkem nudné zpracování komiksové předlohy, nebylo zde scela využito potenciálu, který to nabízí. Tom Jane se na postavu Franka také moc nehodí.

Afro Samurai: Resurrection (2009) (TV film)

Opět pecka jako předchozí seriál, velmi stylově navázáno, krve je všude dosti a příběh opět pěkně pracuje, přesně takhle jsem si to představoval. Afro je invincible.

Sex Drive (2008)

Viděno Unrated Edition, takže během filmu se náhodně producírovali nahé slečny (nebylo to ke škodě), ale ty péra si mohli odpustit nebo trochu zmírnit. Jinak celkem vtipné a James Marsden je brilantní šílenec. Pěkné holky, jak už je v tomto žánru zvykem. Příběh mírně nadprůměrný.

Dvojitý zásah (1991)

Díry ve scénáři opravdu nepřehlédnutelné, ale dvojrole je super a hlavně jejich rvačka. Nahá těla se tam taky objevují. Všude střelba, kopy a jiné údery a ještě sympatický Geoffrey Lewis s perfektní přehledme o situaci.

Darkman (1990)

Velmi citelná práce Sama Raimiho, velmi podobná Evil Dead. Ještě je zde vidět, tak klasická béčkovost 80-kových komiksových adaptací. Liam Neeson se mi opravdu na tu roli nehodil, ale cameo Bruce Campbella na konci mě mile potěšilo.