• Krátkometrážní

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Další film s Flynnem a nízkým rozpočtem do televize, prosím další už ne. Všude upíři a jejich dosti zajímavá mytologie, kterou vybrali z různých knih a filmů (imho vybrali ty nejzajímavější upírské mytologie). No, ale už druhé pokračování bylo opakovaným vtipem, takže tohle už tuplem není tolik zajímavé.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Jednoznačně nejlepší upírská věc, kterou jsem viděl. Perfektní mytologie upírů, romance, která není okoukaná a další věci. Je to nutnost to vidět, alespoň pro fandy bloodsuckerů. Plno obnažených těl jako bonus, to je prostě kabelovka. /// Po druhé sérii jsem ještě více nadšen a zároveň naštván čekáním na další serii. Už jsme zde seznámeni s charaktery a propadáme se hlouběji a hlouběji do jejich světa. A není tu nikdo kdo je totálně "špatný", což mám rád - žádné černobílé postavy. Dokonce jsem si velmi oblíbil upíry, kteří mi v minulé serii moc neseděli.

Interview (2007)

Velmi zajímavý a ztrhující kousek. Uplněj jsem u toho ani nedutal a jen zíral co vše se dá narvat do 83 minut. Steve Buscemi to zvládl na výbornou jak režíjně, tak herecky a Sienna Miller hraje pěknou mrchu.

Pochyby (2008)

Na čem tento snímek stojí jsou herecké výkony, vůbec se nedivým, těm nominacím. Z Meryl mě úplně mrazilo v zádech. Například co mě před tímtoto snímkem vůbec nenapadlo, je to že to bude tak rychle utíkat. Amy Adams mě po Kouzelné romanci opět učarovala.

Červený pás (2008)

Mikeova poctivost už se dnes asi nenosí, za vším jsou prachy, což je ovšem škoda. Snímek se rozprostírá mezi hloubáním a zápasem, vše je perfektně vyváženo a ničeho nepřebývá. Jiu-Jitsu je zde uděláno o poznání poutavější než je, protože mě osobně příjde jako jedno z nejnudnějších bojových umění. Chiwetel Ejiofor nám předvedl, že žádná situace není bezvýchodná a můžeme z ní vyjít s čistým srdcem bez podvodů.

Duch boje (2008)

V herectví je to toporné jako příběhy u filmů Tony Jaa, zde je příběh trošinku inteligentnější, ale i přes to je to velká bída. Sledovat jak malá subtilní dívčina řeže velké chlápky, jednoho za druhým, je vcelku zábavná a originální podívaná.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Super začáteční část, poté trošinku opadává nálada, ale závěrečnými dvěmi částmi se to vše vynahrazuje. Sex s obřím bochníkem žitného chleba je genialitka. Rabi a jeho úchylka je super, žena mu musí u kotníků jíst vepřové. - "Co když masturbuje? To pak skončím někde na stropě."

Co se vlastně stalo (2008)

Satiry Hollywoodu mám rád a tahle je povedená. Konec neupadl do žádného klišé a celý ansábl skvělích a známích hvězd, které se zde otočili ukázali své. Brucův plnovou je skvělá záležitost. Dobrá hudba, která je zároveň soundtrackem k Fiercely, který si De Niro pouští v autě.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Klasicky vtipný svou nesmělostí je Hugh Grant. Neordinérní romantická komedie, která pobavaví i potěší. Překrásná Andie a dosti prapodivná parta přátel je to co tomuto filmečku neschází, ale přesto mám radši Notting Hill, protože mi příjde, že zde je konec poněkud nedotažený.

Vikingové II (2008)

Vesmírný cestovatel a bojovní, který se dostane na naší planetu za dob vikingů je pěkný námět. Dokonce i vyřešení problému komunikace je zajímavé, ale chybí více využití mimozemských zbraní proti Moorwenovi. Béčkovost z toho čiší, ale bojovník je bojovník, i když vymění střelnou zbraň za sečnou.