• Krátkometrážní

Zamrzlá řeka (2008)

Takových malých velkých filmů by klidně mohlo být více. Herecká přestavení jsou obdivuhodná a atmosféra plná sněhu je senzační. Můžeme zde vidět, co udělá vše matka, když se má starat o děti a je ve velmi zoufalé situaci.

Valčík s Bašírem (2008)

Velmi pěkně zpracovaný animovaný film, který se pohybuje ve velmi vážných vodách. Soundtrack, který celý film provází je úžasný a konečné rozuzlení, ke kterému vše spěje je velmi emocionálně vypjaté a je dovršeno opravdovými záběry.

Nezvaný host (2007)

Richard Jenkins mě zde pěkně překvapil svým výkonem. Příběh jež zabředává do citlivé problematy, ale né v politické sféře, ale spíše pohled na lidi a jejich styl života. Velmi pěkný konec je velkým pozitivem.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Opět se mi ukazuje, že má opravdu radši Woodyho tvorbu, kde sám nehraje. Příběh je plynulý a poutavý. Herecký ansámbl Scarlett Johansson počínaje přes Javiera Bardema až Penélope Cruz konče je senzační. Hlavně Penélope mě v této roztodivné roli očarovala tak, že ještě teď na ní myslím.

Spirit (2008)

Senzačně ujeté. Miller si stím vyhrál a přetvořil Spirita k obrazu svému. Rudá jen v té záplavě černé a bílé hýří a příběh extraordinérní, což mě se líbilo. Jen to balení různých žen mohlo být trochu rozvedeno, ale což skvěle úchylný Samuel L. Jackson to vše nahradil a ještě mu s tím pomohli sem tam vtipné klony. Normálně bych dal 3* hvězdy, ale za nácky musím jednu přidat. "Toilets are always funny!"

Krokodýl Dundee v Los Angeles (2001)

Už to není co to bejvalo, vtipy vyšuměli i akčnost se ztrácí. Kluk je občas zábavnej a zaučování Jackoa někdy také. Celkově jemně pod průměrem, jsou prostě věci co by se neměli oživovat.

Krokodýl Dundee 2 (1988)

Už to není prošpikováno tolika hláškami a změnilo se to na akční podívanou. Mick je stále venkovskej balík jak poleno, co si pohrává s kolumbíjským narkobaronem. Mick je prostě klasik. - "Víš, kdo to byl?" -"Kdo?" - "Clint Eastwood!"

Krokodýl Dundee (1986)

Prošpikováno nezapomenutelnými hláškami a scénami (např. kouknutí na hodinky a posléze odhadnutí času pomocí slunce, holení nožem, závěrečná scéna v metru a další). Výborně zabaví a Hogan je švihák australský ošahávající transvestity. Sue: "Micku, dej mu tu peněženku!" Mick: "A proč?" Sue: "Drží v ruce nůž." Mick: "Tohle není nůž ... Tohle je nůž!"

Valkýra (2008)

Velmi pěkné spracování této podívané, kdy se pokusili zabít jednoho německého protivína. Tom Cruise se role zhostil neuvěřitelně s ním i všichni ostatní účastníci této záslužné práce. Bryan Singer film pojal velmi pěkně a všechny momenty byli stylově a přehledně zobrazeny.

Rychlá změna (1990)

Oproti původní verzi, je to úplně jiné a docela bez vtipu. Nijak mě to neokouzlilo a není zde tak vtipný šéf policie jako v originále. A hlavně co mě prudilo byl totálně idiotskej a iritující Randy Quaid.