• Krátkometrážní

Inkoustové srdce (2008)

Taková fantasy nefantasy, ale je mi to Jendo úplně jedno. Víš co si pod tím představit už předem a jdeš do toho naplno, potom u konce sem si řekl, no jo klasika ouplně podle předpokladu. Paul Bettany svého Dustfingera zvládl, tak že byl pro mě jedinou hlavní postavou, protože toporného Brendana a to děcko zcela zastínil.

Válka nevěst (2009)

Odehrává se podle klasického scénáře: takový maličký SPOILER Kamarádky až za hrob, taková malinkatá krize (takže protivnice), uvědomnění (takže zase kamarádky s děťátky). konec SPOILERu Ale kdo by od toho něco takové nečekal, tak je velmi naivní. Prostě a jednoduše to nefunguje i s vypnutým mozkem a to je chyba, žádný vtip, prostě nic, jen pěkné holky připravují svatbu.

Eso es (1982)

Zábavná crazy komedie. Jo Cavalier je borec co zvládne vše, ale vždy se do něčeho náhodou připlete, z trablů ho většinou dostává jeho kamrád německý generál, kterého sestřelil za 1. sv. v. Velmi vtipné momenty jsou v přítomnosti senzační karikatury Hitlera.

Normal (2009)

Očekával jsem od toho úplně něco jiného a velmi mile mě to překvapilo. Vyprávění prolínající uměleckou a duševní (myšleno na zamyšlení) stránku je opravdu zajímavé a poutavé. Stylizace do formy noir je pro film přínosem. Herecky klidně zahraná postava "úchylného" člověka, který v jedné chvíli vypění a rázem se uklidní jen, aby se něco dozvěděl o svém zastupujícím, je ze strany Milana Kňažka solidně odvedená. Pro potěchu pánského oka se zde také mihla Zuzana Kajnarová.

Aljaška v plamenech (1994)

Některé scény úplně super, hlavně ze začátku a ke konci, když už je nahánějí a na vrtu. Seagal opět klasik jen tu agitku si mohl nechat na koledu (alespoň tu na absolutní závěr). Ale zrovna v tomto snímku se vyskytuje moje nejoblíbenější hláška jeho filmů: "My guy in D.C. tells me that we are not dealing with a student here, we're dealing with the Professor. Any time the military has an operation that can't fail, they call this guy in to train the troops, OK? He's the kind of guy that would drink a gallon of gasoline so he could piss in your campfire! You could drop this guy off at the Arctic Circle wearing a pair of bikini underwear, without his toothbrush, and tomorrow afternoon he's going to show up at your pool side with a million dollar smile and fist full of pesos."

Gladiátor (1996)

Arénovka, která má málo bojovníků, děj je trochu rozpačitý jak už to tak bývá, ale výcvik je super. V ději jsou zbytečné některé rychlé zkratky, ale co něco se dít musí.

Pohádky na dobrou noc (2008)

Nijak zázračné to nebylo, ale trošinku jsem se pobavil a nemusel jsem u toho vůbec přemýšlet. Trošinku to pokulhává a nesmyslností je tam přehršle, ale co naplat na totální dno to nekleslo a výskyt Keri Russell mě potěšil.

Frajer Luke (1967)

Paul Newman jak má být. Vždy když vidím tento snímek, tak mě potěší lukova tvrdohlavost a bejčení, s kterým se toho dá dosáhnout hodně. Sníst 50 vajec je zlo a on to dokázal. Film každým coulem suprový a plný mužského testosteronu. What we got here is... failure to communicate.

Až tak moc tě nežere (2009)

Velmi mě tato vztahová komedie pobavila, hlavně když jsem si uvědomoval tu strašnou klišovitost (nejvíce závěrem). Nejvtipěnjší části byli vždy když se na plátně objevila Ginnifer Goodwin, to jsem s těch jejích výroků mohl potrhat smíchy. Mohlo to být o krapítek kratší, ale začáteční půlhodina pro mě byla nehorázná legrace. P.S. Nechápu kde se tam vzalo tolik hvězd, bylo to určitě jen ku prospěchu, ale i tak nevím.

Rachel se vdává (2008)

Velmi pěkné drama, kde většina osazenstva s Anne Hathaway v čele takový herecký výkon, že smekám. Demme je toho chopil směla a povedlo se mu to na jedničku. Takto rozebrat jedne víkend s neobyčejnou skladbou, kde se dozvíte takových informací a tak syrově poddaných, no to je úžas. Navíc ještě doprovázeno pěknou hudbou, hlavně houslista.