Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Je to pecka a o další level postup k dokonale špionážně-akční sérii, která neskrývá i romantické prvky. Ty jsou možná více upozaděny než dříve, ale Rebeca Fergusson teprve vchází na scénu, a to je sakra dobře! Alec Baldwin překvapuje svou účastí, ale nejsilnější motivem jsou Cruiseovy vhledy a nápady, které stojí za moment překvapení. Jen tak dále!

Největší showman (2017)

Skvělý muzikál s úžasným Hughem Jackmanem a Zendayou! Soundtrack neustále hrajeme doma, tohle se vážně moc povedlo!

Vynálezce (2023)

Krásně loutkové a při tom s hlubokými myšlenkami. A se silným závěrem, který rozčísne jinak od půlky trošku nudný děj. Snaha udělat animák pro celou rodinu trochu jinak se ale cení a povedly si i česky přezpívané songy. Jdu si dostudovat renesanční dějiny!!

Creed (2015)

Je to moc pěkný příběh, a to jsem si myslel, že to původně připravoval Stallone. Krásná Tessa Thompson. Stallone hraje úplně skvěle, charakterově a procítěně, což mu jde možná nejlépe ze všech rolí. Těším se na další dva díly.

Mission: Impossible II (2000)

Tak po letech kvituji, že to vůbec není špatné na svou dobu! John Woo si prostě dělal věci po svém, jeho ingredience jsou i po tak dlouhé době jasně znatelné a skvěle tam padnou. Měl jsem kdysi výhrady k akčním scénám a k hluchým pasážím, ale nějak se mi to nyní rozleželo, všechno do sebe zapadá, překvapivé obraty prostě padnou jako ulité, stejně tak romantika mezi Cruisem a hlavní krásnou hrdinkou. Mezi výbuchy potěší stále charismatický Antony Hopkins a štramák Ving Rhames, bez kterého tahle série prostě něco nemá. Nejlepším prvkem na tomhle díle je ale pestrý soundtrack Hanse Zimmera. Nejen metallicovský závěr, ale především dramatické scény doprovázené posvátným zpěvem éterické Lisy Gerrard. Kdyby Zimmer dělal i další díly, plesal bych!

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Je to pecka! Pustil jsem si to po letech nyní v souvislosti s novým Wonkou a jsou to poetikou úplně odlišné filmy, ale oba s parádním poselstvím o lidské dobrotě. Burtonův svět musel být tenkrát úplně přelomový, barevnost scén je bezbřehá a umpa lumpácké songy nemají chybu! Úžasná choreografie, totálně ulítlý Johnny Depp v jedné ze svých ikonických rolí a k tomu odzbrojující Freddie Highmore. Filmový a emociální zážitek na n-tou!!!

Špinavá dohoda (1986)

Já mám prostě švajcika rád a tohle jsem viděl poprvé od uvedení. Klasické 80kové béčko, které má překvapivě romantickou zápletku a parádní motivační konec o síle vůle, který by tu málokdo čekal.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Nedokoukal jsem to, protože ty absurdně-vtipné scénky srážejí snímek do nepřitažlivého koukání. Mohl to být super fantasy biják...

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Velké překvapení! Tak krásnou kostýmní pohádku ve společné produkci jsem už dlouho neviděl! Neokoukaní herci, nosná zápletka, hodně nečekaných reakcí hlavních hrdinů i vedlejších postav, výborně vymyšlené prolnutí realistického i fantastična a zajímavé exteriéry udělaly z tohoto příběhu jeden z nejhezčích TV zážitků během letošních Vánoc! Vůbec není na škodu, když Češi a Slováci opět spolupracují v pohádkovém duchu!