Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Bohužel zklamání. Film mě neoslovil už kvůli tomu, že nesleduji podobné typy youtuberů, protože mi přijdou, mírně řečeno, trapní, a tak mám problém sledovat i jejich napodobování, byť parodické. Navíc Štěpán Kozub mi je prostě nesympatický (nejen v tomto filmu), včetně jeho stylu humoru, který mi nesedí. Celkový dojem alespoň trochu zvedl závěr, kde se to pořádně rozjelo. 30%

Obchoďák Sedmé nebe (2015) (seriál)

Superstore mi sice celou dobu připadal jako béčkový sitcom, ale ve výsledku mě mile překvapil. Opravdu dobrých vtipů v něm zase tolik není, ale sledování mě bavilo díky tomu, v jakém duchu se celý seriál nesl. Postavy byly takové příjemně naivní a laskavé. Asi nejlepší postavou pro mě byl Garrett – jeho hlášení a nezájem o práci patřily k tomu nejzábavnějšímu. 70 %

Jízda švárů (2014)

Námět sice měl potenciál, aby z toho vznikla poměrně slušná komedie na odreagování, u které se člověk zasměje, ale bohužel se to nepovedlo. Ice Cube byl až moc mrzutý, chybělo mu alespoň pár hlášek a Kevin Hart... pouze ukřičené výlevy. Škoda, zpracování jinak bylo docela dobré, ale ten scénář a trapné, nenápadité charaktery hlavních postav se nepovedly. 40 %

Kingsman: Tajná služba (2014)

Kingsman je taková napodobenina Jamese Bonda, která se nebere příliš vážně. Jedná se o vcelku povedenou akční komedii, ale ve výsledku nepřináší nic nového. Jen se snaží být trochu vtipnější a méně vážná než bondovky. Nemůžu se ubránit srovnání Bond-Kingsman = Indiana Jones-Flynn Carsen. Naprosto stejné případy. 70 %

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Zdolání všech osmitisícovek za sedm měsíců je opravdu skvělý výkon, který zaslouží ocenění. Bohužel dokument už tak povedený není. Je příliš krátký na to, aby vše pořádně ukázal. Není tam téměř nic o přípravách a u výprav je to podobné, některé vrcholy tam byly v podstatě jen zmíněny. Chtělo to spíše několikadílnou sérii, kde by byl dostatek prostoru na všechny důležité momenty, aby divák viděl více z náročných výstupů a sestupů nejvyšších hor světa a mohl si lépe představit tu náročnost. 60 %

Red Notice (2021)

Red Notice není zrovna dvakrát unikátní. Je to klasický akční film natočený podle osvědčeného scénáře. Hlavně závěrečná část je jasně rozpoznatelný remake Indiana Jonese v kombinaci s Rychle a zběsile 4. Není to nutně špatně, alespoň nezklame a splní to, co má – nabídne akci a zábavu. Hlavní herecká trojice pak samozřejmě vylepšuje celkový dojem. 70 %

Jeden hot a druhý čehý (1978)

Podle mě jde o jeden ze slabších filmů s Funesem. Několik skvělých, zábavných scén se samozřejmě objeví, díky čemuž jsem film viděl již několikrát, ale celkově nedosahuje takového standardu, jakého jsem u Funese zvyklý. 65 %

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Hra na oliheň určitě stojí za zhlédnutí, ale přesto nechápu ten obrovský zájem, který se kolem seriálu strhl. Nápad je skvělý, originální. O napětí není nouze. Herci, výprava i technické zpracování jsou na vysoké úrovni. Nelíbily se mi však dvě věci. Zaprvé, některé části byly až zoufale protahované, půlminutové výplňové záběry pro gradaci napětí mě postupem času spíš nudily. Možná by opravdu byl lepší film než devítidílný seriál. Zadruhé, chybělo mi pořádné finále. Vítěz překvapivý nebyl, navíc mě zklamal, že se rok zdržel, než vyzvedl kluka z dětského domova a ani nechtěl vidět svou dceru. K nějakému odhalení pak sice došlo, ale bylo to pojaté tak nějak vlažně a hlavně to nebylo nic, co by mě úplně zvedlo ze židle a co by si tento seriál zasloužil. 75 %

Hrdinný kapitán Korkorán (1934)

Sice kapitán Korkorán nepatří k nejlepším Burianovým rolím, ale i v této roli je to herec, který dokáže táhnout celý film. Nechybí jeho typický humor a grimasy. Zdatně mu přitom sekundují jeho kolegové, dvojice Marvan-Šlégl, se kterými se objevil v řadě dalších filmů. 70 %

Počátek (2010)

Počátek je vynalézavý a skvěle promyšlený film. Bohužel možná až příliš, takže je poměrně složité se v ději orientovat. Nakonec musím věřit autorům, že vše dává podle nastavených pravidel smysl, protože si nejsem jistý, zda tomu tak je. Každopádně jde o originální dílo zpracované na vysoké úrovni. 70 %