Modrý blesk (1999)

Obvykle mi přijdou podobné americké komedie jako naprostá fraška, v lepším případě se objeví pár slušných vtipů. Modrý blesk v podání Martina Lawrence na mě však nečekaně působí úplně jinak. Jistě, není to vrchol kinematografie, ale odpočinková komedie, která má za úkol diváka bavit. A to Modrý blesk splnil v mém případě dokonale. Závěr byl trochu slabší, ale to mohu odpustit a prostě tomu těch pět hvězdiček dám, i když je to spíše na čtyři. 85 %

Sedm psychopatů (2012)

Začátek filmu vypadal docela nadějně, ale nakonec to nebylo takové, jaké jsem očekával. Děj je rozhodně zvláštní. Myslím, že se z námětu dalo dostat více zábavy, a to je asi ta největší slabina – v tomhle filmu by měl být humor v hlavní roli, bohužel ten druh humoru, který diváka provází celým filmem, mi moc nesedl. 40 %

Čelisti (1975)

Čelisti sice nabízí slušný příběh, ale provedení není takové, jaké bych si představoval. Charaktery postav působí dost uměle. Také bych očekával o něco více napětí. Žralok mi nepřipadal až tak děsivý, jak by měl být, takže poté, co se objevil, zůstalo napětí skoro na stejné úrovni jako předtím, což není ideální. Čekal jsem víc, ale propadák to zase není. 60 %

Obhájce (2011)

Obhájce určitě stojí za zhlédnutí. Nabízí solidní porci napětí a zároveň ho dokáže kombinovat s jistou odlehčeností. McConaughey do role pasuje a předvedl dobrý výkon. Poměrně jednoduchá zápletka je představena docela složitě, při hlavním zvratu jsem se na chvíli dokonce ztratil, ale celkově je děj slušný. 80 %

Gladiátor (2000)

Gladiátor mi příliš nesedl, především mě nenadchlo zpracování filmu. Vše bylo takové přehnaně velkolepé. Velkoduchost postav hraničila s přehráváním. Nevadí mi, když se ve filmech přehání (příkladem budiž série Rychle a zběsile), ale k dané době se to dle mého názoru tolik nehodí a způsob, jak zaujmout diváka, vidím jinde. 55 %

Renovátoři rezavého šrotu (2018) (seriál)

Po pár dílech jsem Mechanikům z Rust Valley přišel na chuť a pak už jsem se nemohl dočkat, až si pustím další. Auta jsou samozřejmě důležitou součástí seriálu, ale není to jen o nich. Bavil mě také styl humoru, především Avery mě dokázal několikrát hodně pobavit. Neustálé omílání toho, že Mike nemá peníze, bylo někdy už trochu otravné, více mi ale vadilo, že se postupně více začali zaměřovat na renovaci aut lidem s těžkými osudy. Ano, je to smutné, ale potřeba ukazovat divákům tyto osudy kvůli upoutání pozornosti mě štve. Kdybych je chtěl vidět, pustím si třeba Jak se staví sen a ne show o renovaci aut. Naštěstí tahle maličkost jednotlivé díly tolik neovlivnila, takže pořad ve mně zanechal celkově velmi dobrý dojem. 80 %

Pravdivé lži (1994)

Pravdivé lži nepatří mezi nějaká výjimečná díla, ale plní to, co bych od takového filmu očekával. Arnold neohroženě skáče z jedné akce do druhé a občas dojde na menší vtip. Děj je průměrný. stejně jako scénář. 70 %

Až na vrchol (2015)

Až na vrchol je skvěle zpracovaný dokument o mém oblíbeném sportu. Zaměření na největší konkurenty v několika velmi zajímavých sezonách proběhlo přesně tak, jak mělo. Nechyběly rozhovory s jezdci a dalšími důležitými postavami, byly zdůrazněny zásadní události zmiňovaných sezon... Spoustu informací. Poutavé a napínavé podání. 90 %

Američtí mistři grilu (2020) (pořad)

Bylo hezké se dívat na ty grilované dobroty a různé přílohy, ale pořad samotný se mi až tolik nelíbil. Rád bych viděl více z přípravy jídel a chtěl bych více záběrů na hotové výtvory. Všichni soutěžící kromě Rasheeda byli docela nesympatičtí a vůbec nechápu, proč tam byli čtyři porotci/moderátoři, když rozhodovali pouze dva z nich. Ti navíc mohli soutěžícím poradit místo toho, aby je jen kritizovali za jejich zády. Musím napsat, že český Masterchef je překvapivě zajímavěji pojatý a o něco lépe zpracovaný. 60 %

Trosečník (2000)

Trosečník je velmi dobrý survival film, který umí skvěle prodat zážitky hlavního hrdiny. Poměrně zdárně tak přibližuje, jaké by to bylo, být na jeho místě... Tom Hanks vše podtrhuje svým výkonem. Jen ta romantická linka, i když byla důležitá, tak mi přišla trochu kýčovitá. 85 %