Matrix (1999)

Na můj vkus příliš překombinovaná scifi, v které se člověk né až tak dobře vyzná. Tenhle film je zase jeden z těch , který bud milujete a nebo zavrhnete, u mě je to tak na půl. Ano triky jsou velice pěkné, ale celé je to moc zamotané, že se ztrácíte v realitě. Jak je vidět většina lidí je z toho nadšená, ale já mezi ně až tak nepatřím. Přesto pěkná podívaná.

Obecná škola (1991)

Debut Jana Svěráka a jeho otce Zdenka Svěráka. Jejich spojení je zárukou kvality a dobrého humoru. Poválečná doba je zde krásně zachycena.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Film , který nám ukazuje , že největší zlo na světě je církev a náboženství!!!! Jak málo stačilo na někoho ukázat a způsobit mu kruté mučení a děsivou smrt.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Asi jeden z nejlepších akčních scifi filmů historie. Tohle mělo jedinečné efekty a svého času i nejdražší rozpočet. Co k tomu víc dodávat asi nic snad jen zmínka o hudbě Guns N' Roses -You could be mine. Stěžejný scéna pro mě je ,kdy se Sára zasní na dětském hřišti a vidí vizi atomového výbuchu ,ta scéna mě naprosto uchvátila hořící děti a vlna ,která vše ničí a pohlcuje.

Schindlerův seznam (1993)

Chce se mě říct, že je to jeden z "nejkrásnějších" filmů co znám (to označení je poněkud nefér vzhledem k obsahu filmu, protože nazývat krásným lidské utrpení není zrovna to pravé). Zrůdnost války a nacismu byla opravdu hrozná a nejhorší na tom všem je, že není zdaleka jediný a lidi se prostě nepoučí. Pořád mě nejde na rozum, že tohle lidi připustili, copak to nikdo nevěděl? ps-nejsilnější momenty: Nakládání dětí na auta a matky jak za nima běží: děti, když jdou do chodby na smrt: nebo ženy ,když naženou do sprch a zasnou a oni křičí hrůzou neboť si myslí, že jim pustí plyn: vyvražďování gheta: schovávání dětí kde se dá i ve výkalech.

Forrest Gump (1994)

Co dodat ještě ,je to prostě dokonalé, film ve kterém je vše. Bylo to asi prvně ,kdy i já jsem uronil slzu ,když Jenny umře a Forrest u jejího hrobu s ní "mluví". To nenechá nikoho chladným. Smutné momenty střídají veselé.To vše podtrhuje nádherná hudba 60 let. U mě určitě nej film.

Scary Movie 2 (2001)

Skvělá parodie ,velice důstojné pokračování prvního dílu.Já se mlátil smíchy od začátku do konce. "máš je zařízlé" tentokrát si tvůrci vzali na mušku horory duchařské a pod.jako Vymítač dábla,Zámek hrůzy,To a jiné.

Scary Movie 3 (2003)

Tenhle díl mě nák nebere. Prostě se u toho nesměju. Občas samozřejmě jo. Nejspíš je to tím že jsem spousta těch filmů ,který paradujou neznám.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Opravdu prašěná parodie na horory. Hlavně na Vřískot a Tajemství loňského léta. Scéna kdy se jde se Cindy milovat a jak jí sundá kalhotky a vylítne hejno netopíru a pak ten prales jak vyleze. a Následné stříkání a přišpendlení ke stropu. Dobrý byl taky začátek.

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Tak tenhle díl je nejlepší z celé serie (7,8,9 díl jsem neviděl). Tohle má vtip akci napětí. prostě vše co má horor mít. Jason si klidně hníje v hrobě ,když ho Tommy musí vykopat a blesk ho probudí. Jason masakruje hlava nehlava. Naštěstí Tommy si uvědomuje co má dělat a s pomocí dcery šerifa jde Jasona přivéct do pekla. Ps- jedna zajímavost všilmi jste si ,že ve dvojce ,kdy má Jason ještě místo hokejové masky pytel. A když ho sundá má jen jedno oko a to pravé ,kdež to tady má obě.