2001 maniaků (2005)

Ujetina na entou ,ale perfektní něco na způsob Populace 436 ,ale poněkud víc zvrácený. Trojice mladíků přijede do zapadlého městečka hned po nich přijede další trojice dvě holky a kluk a z nima na motorce kluk s holkou a slavnost může začít. Hláška typu "negr s čínanem " Já jsem číňaňka" a pod těch je tam spousta. Všude krásný holky v dobových kostýmech a všechny jsou nadržený ,ale taky kurevsky hladový. Scény roztrháňí koňma nebo vychlastání kyseliny a následná díra v břiše a v madraci. či černoch natažený na jakýsi skřipec kdy mu vylítnou oči z důlku. a nebo číňanku zmasakrujou zvonem. Prostě chuťovka. Ten název je naprosto trefný.

Bílé peklo (2001)

Velice drsný snímek o zajatém německém vojákovi, který je odsouzen na sibiři a rozhodne se utéct, což je téměř nemožné. Jeho strastiplná cesta co trvá 3 roky je plná zvratů a útrap. Asi první film, který jsem viděl kdy člověk soucítí s němcem. Rusko je velká země a plná různých kultur, ale taky spousta komunistů a donašečů KGB.

Za hranicí temnoty (1979)

Tohle je uchylárna na entou. Film nemá žádný smyslný děj, jsme svědky jak mladý muž po smrti přítelkyně je zdrcen a tak si ji vykope z hrobu a doma vypreparuje a za pomoci stejně ujeté starší služebné já bych jí klidně odhadl na jeho matku si jí dá do postele. Mezitím se mu připletou do cesty další ženy , které brutálně zabije a s pomocí služebné i zlikviduje viz neskutečné rozsekávání mrtvoly a následné házení do vany s kyselinou, opravdu chutovka. Jsou jim na stopě vyšetřovatelé.... Je to hodně zvrácené a nechutné, film má solidní atmosféru a snaží se docela šokovat.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Jeden z nejlepších českých filmů. Parodie, která baví od začítku až do konce. Trojice hlavních protagonistů je naprosto přesvědčivá záporák Kopecký bezchybný. Dočolomaský jako hlavní kladas a neomylný detektiv nemá chybu. A jeho kolega Hrušínský jako svérázný český komisař, co má rád Plzeň a uzeniny je k popukání. K tomu "výborné pampeliškové víno". Prostě nádhera. Do toho prostředí první republiky či konce mocnářství jenom umocnuje krásu a poetičnost filmu.