Tiché místo: Část II (2020)

Postapo tichoidní dvojka, téměř tak dobrá jako jednička. Millicent Simmonds vyčnívá nad dospělými hereckými kolegy. Těším se na trojku.

Potomci lidí (2006)

Po deseti letech jsem došel k názoru, že tenhle film je taková krása, že si ode mě těch 5 hvězdiček opravdu zaslouží. Atmosféra, hudba, barevné podání a hlavně to TÉMA !. Celý film je zahalený do snového hávu, ze kterého se nedostávám ani po závěrečných titulcích. Po příštím (čtvrtém) shlédnutí budu hledat 6. hvězdu a Cuaróna si vystavím na poličku, abych po nějaké mdlé blbosti v televizi nezapomněl, že dobré filmy existují.

Léto 85 (2020)

Takový milý, nostalgický příspěvek do vlny kvír filmů.. Rozhodně nenudil.

Palm Springs (2020)

Já tyhle filmy, využívající časové smyčky, prostě miluju. Hlavní hrdinka mě uchvátila, klasa! Jinak se samozřejmě vzhledem k rozpočtu nejedná o vrcholné dílo tohoto žánru, ale svůj účel to splnilo celkem jednoznačně Pohodová, letní a celkem promyšlená komedie, která se i díky rozumné stopáži (jak jinak) vyplatí shlédnout.. Při slovech Wake up jsem se vždy usmíval, co zase zase čertovinu pro nás připravili.

Zimnicea (2020)

Hezká hříčka, připomenutí lidské blbosti.

Ex Machina (2014)

Teenaegerská sci-fi, Třetí hvězda je jen za rozumnou stopáž.

Svědkem vraždy (2019) (TV film)

Většinou právní pindy u soudu, nevěrohodná a lehce odhadnutelná detektivka. Béčko, které jsem po včerejší piatice jen tak tak zkousnul a dokoukal. Jediné plus je rozumná stopáž, proto ta hvězda navic.

Neúplatní (1987)

Konečně vím, co paroduje scéna na schodech v Bláznivá střela 3..

Vidíš měsíc, Danieli (2019)

Problémem životopisných filmů je, že člověk ví, jak to začne a jak to skončí. Oceňuju, že se filmařům podařil rychlý úvod a uvěznění netrvalo dlouho. I přes to je divák dostatečně seznámen s tím, co je Daniel zač a jakou motivaci má se vydávat do nebezpečí. Celý film vlastně obsáhly dvě dějové linie, které byly střídmé a proto i silné. Tvůrci příliš netlačí na citovou pilu snad až na jednu výjimku. Závěr zvládnutý. Kdybych mohl sledovat v kině (koviďákové temno), tak bych dal i pět *.

Mexická jízda (2001)

Tak zase mě po dlouhé době něco dostalo. Fakt jsem si vychutnal všechny ty esence bezstarostnosti, pohody, nevědomosti, nezájmu, předstíraného zájmu, ale i lží a křiváren a hlavně smutku. Takhle jednoduchý, naléhavý, místy až drásající počin si budu dlouho pamatovat.