Etiketa (2004) (seriál)

IMHO seriál zastaralý jako sama etiketa, která pro mne představuje soubor často směšných pravidel, jež i v těch lepší případech pokrytecky popírají svou dobrou podstatu a dnes již tvoří více toxicity než slušnosti. Ale má to dobrý výklad. Je to krátké, výstižné a určitá bizarnost prakticky všeho nakonec tvoří recesivní, vtipnou podívanou a spoustu příležitostí se o něčem s přáteli pohádat.

Návštěvníci (1993)

Dvakrát jsem zkusil, dvakrát nedokoukal. U komedií jako je tato není, myslím, co řešit. Buď Vás baví a nebo ne. No mě tahle nebavila.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Takových ukázkových 5, které neindikují perfektní film, ale prostě jen perfektní D&D srandu. Film, který dokonale naplnil své možnosti a mohu ho tak doporučit každému kdo holduje D&D, dračáku nebo třeba larpu. Pro vás ostatní to pak bude "jen" fajn blockbuster.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Jen bych chtěl říct, že homosexualita sice byla i v předloze, ale byla tam přesně z toho důvodu, který lidem vadí. (politická korektnost) Zde jsem se ovšem po pár minutách overthinkingu rád ponořil do moc fajn epizodického příběhu, který měl všechno a ve výsledku u mě vyhrál plné hodnocení. (Což se mimochodem ostatním epizodám z s1 nepovedlo.) Přišlo mi důležité napsat první větu, protože mi přijde hloupé automaticky označit za homofoba každého, kdo nějak vystoupí ne proti homosexualitě, ale proti jejímu zbytečnému řešení vždy a všude. Jo a taky mi přijde fakt debilní, jak se dneska seriály hodnotí podle toho, jestli se tam posune děj. V roce 2050 si asi lidi budou přehrávat jen 10ti minutový dějový oblouk a vysokou literaturou se budou podkládat kulečníky, protože kdo by taky chtěl přemýšlet nad něčím jiným než.: „Tvl gdy už tam budem.“ <333

Wallace a Gromit: O chloupek (1995)

Rozbor filmů, jako je tento, mne nanejvýš uchvacuje. Je až k nevíře, kolik práce se dá v na první pohled tuctové animované srandě přehlédnout. Close shave bude pro mne navždy připomínkou složitosti filmové zábavy a věřím, že bude i mím prvním krokem, k jejímu rozluštění.