• Krátkometrážní

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Najskôr som chcel dať dve hviezdičky za tie prešľapy porotcov na castingoch. Neskôr, keď už zostali len tí, čo vedeli ako tak spievať, som chcel dať tri, ale keď som si v posledných pár kolách uvedomil, že celá táto záležitosť je len prestávkou medzi reklamami, vrátil som sa k dvom. A to som ešte dosť zhovievavý, lebo do hodnotenia nerátam všetky škandály o machináciách s hlasmi a 12 ročné žaby so zaslzavenými očami, ktorým sa zrútil svet, keď vypadol Šmajda.

Shrek Třetí (2007)

Keď vyšli prvé recenzie na Shreka Tretieho, bol som tak znechutený, že som si ho ani neplánoval pozrieť. Až teraz, 2 roky po premiére som naň narazil v TV s očakávaním toho najhoršieho a musím povedať, že nič hrozné sa nekonalo. Je to jasné, že kvalita išla dolu, nespočetné množstvo nápadov zostalo nevyužitých a pred finále človeku prebleskne otázka "to je všetko?", ale stále tu zostalo dosť vtipných momentov a nie jeden, či dva, ako tu niektorí píšu. Takže u mňa relatívna spokojnosť, pobavil som sa, záverečná akcia klasicky dobrá a ...Snehulienka rules ;) 70%

A Garfield Christmas Special (1987) (TV film)

Animovaný seriál o Garfieldovi mi veľa nehovorí (oveľa viac ho poznám ako komix) a teda neviem, či sa celý nesie v duchu ako tento vianočný špeciál, ale bol som na veľa miestach hrozne sklamaný. Hneď zo začiatku ma prekvapil Garfieldov hlas, ktorý sa IMHO k nemu vôbec nehodil. Potom ma síce potešili Garfieldove klasické sarkastické poznámky (ktorých je tu celkom dosť), ale čo z toho, keď postupne prichádza len väčšia a väčšia nuda a na konci čaká otrasný Garfieldov monológ o tom, aký je pravý zmysel Vianoc.

How the Grinch Stole Christmas! (1966) (TV film)

Americká klasika, ktorá mňa až tak veľmi neberie. Nie žeby som nenávidel každého, kto povie Santa Claus namiesto Ježiško (v skutočnosti si radšej pozriem Sám Doma, ako Tri oriešky pre popolušku), ale proste som v tom videl len natiahnutý Chuck Jonesovský kraťas typu Bugs Bunny, než niečo, čo by som musel vidieť každý rok. Ak by som to ale bral ako obyčajný animák, je to fajn (veršovaný príbeh, humor, piesne)...dajme tomu 70%.

Junebug (2005)

Príliš "reálna" dráma, ktorá je v skutočnosti len nudná bublina a keby nemá Amy Adams, tak ma ničím nezaujme. Svojou vážnosťou mi to pripomínalo slovenské seriály (čo ani zďaleka nie je kompliment).

Simpsonovi - Vánoce u Simpsonových (1989) (epizoda)

Aj keď prvá séria Simpsonovcov nebola tak prepracovaná ako ďalšie, táto časť má výbornú atmosféru, človek sa na ňu pozerá s nostalgickým úsmevom a na Vianoce preto nemôže chýbať.

Komici (2009)

Dĺžka filmu mi nevadila ani trochu, apatowský humor zbožňujem, stand up vystúpenia boli presvedčivé a aj príbeh sa mi páčil. Prečo nie 5*? Pretože sa mi nepáčilo, že po dobre rozbehnutej hodine a pol sa zrazu zmenil celý štýl filmu- vzťah dvoch komikov išiel do úzadia, rovnako aj ich vystupovania a do popredia sa dostáva Georgova životná láska. Táto by mi nevadila keby je tu riešená okrajovo, no keď sa celý dej presunul k nej domov a nie a nie to tam skončiť- už to bol akoby iný film. Škoda toho, lebo inak som mal pri sledovaní veľmi pozitívne pocity.

The Family Holiday (2007)

Úplne typická televízna vianočná rodinná komédia- ničím neprekvapí, ale pri raňajkách rýchlo ubieha a keď nad ňou veľmi nerozmýšľate, tak vás miestami aj pobaví.

Kurýr (2002)

Keď sa v Sám Doma šmykol jeden z lupičov na Kevinovej pasci a kĺzal sa ďalších 10 metrov, každý sa na to pozeral s úsmevom. Ide predsa o rodinný film, ktorý chce takto pobaviť. Keď sa ale takýto sklz vyskytne v akčnej scéne, ktorá sa tvári smrteľne vážne, niečo asi nie je v poriadku. A týchto "prešľapov" je Kuriér plný (hlavne teda záverečná akcia). Inak sa jedná o klasický akčný béčkový film (drsný tichý chlapík, čo má vlastné pravidlá a ukecaná žena- nie veľmi nezvyčajná dvojka), v ktorom nájdete všetko možné klišé typické pre tento žáner. Prekvapivo to ale vôbec nepôsobí rušivo, či až nejak debilne a to vďaka Stathamovej postave, ktorá má fakt štýl a choreografiám akčných scén, ktoré ešte keď sa ako tak držia fyziky, tak spolu s humorom a hudbou vyzerajú sviežo, bombasticky (iné slovo mi fakt nenapadlo) a hlavne inak ako pri podobných filmoch. Zapracovať viac na scenári, nepodceniť logiku a hneď by to bolo na inej úrovni.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Za to, že tento "dramatický dokument" pôsobí naozaj autenticky a dokáže diváka pripútať k obrazovke viac, ako nejaký thriller, by som bol schopný dať plné hodnotenie. Za to, že Bear Grylls je len falošný parchant, ktorý zahrá pred kamerou divadielko o tom, v akom je nebezpečenstve, pričom je to všetko blbosť, by som dal najradšej odpad. Preto volím zlatú strednú cestu a ponúkam milé videá: http://www.youtube.com/watch?v=3UpSlpvb1is , http://www.youtube.com/watch?v=BBmhNA7JME4&feature=channel