• Fantasy

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Nejnovější film od Marvelu, není takový zklamání jako Doctor Strange 2 a Thor 4. Vlastně mě tento film opravdu překvapil svou originalitou. Převážně černobílý snímek je opravdu zajímavý a děj není otřesný. Děj je naopak velmi zajímavý. Postavy zajímavý. Soundtrack skvělej. Finále filmu solidní. Finální potyčka byla také solidní. Velmi doporučuji. 9/10 solidní film, 100× lepší jak cokoliv co letos vyšlo za Marvel filmy.

Noční můra v Elm Street (1984)

Nebylo to špatný, ale ani moc dobrý. No není to nejlepší horor, ale ani nejhorší. Záporák Freddy Krueger solidní. Postavy solidní, až na pár výjimek jako je např. matka hlavní postavy Nancy. Johnny Depp je zde skvělej a zahrál to solidně. Hudba zapamatovatelná. Finále filmu je celkem solidní i ten poslední souboj a následné zapálení. Souboje jsou v tomhle filmu takový nezajímavý krom finále. 7/10 není to nejhorší horor, ale také není nejlepší.

Black Adam (2022)

Inu, ocenil bych, kdyby tento film byl o něco kratší. Bylo to totiž hrozně zdlouhavý. No když tomuto filmu odpustím tu stopáž, tak je to celkem solidní film. Záporák jménem Sabbac je v tomto filmu takovej nezajímavej, není dobře vysvětlen jeho příběh a historie. Ale abych filmu nekřivdil, některý postavy jsou solidní, jako např. Black Adam, Hawkman, Cyclone, Atom Smasher a z rodinky to byl akorát strejda, jinak nic moc. Akční souboje byly tak nějak ujetý, ale dívat se na to dalo. Soundtrack a songy byly skvělý, hodily se do těch scén. Postavy některý sympatický, některý ne. Finální souboj byl pro někoho emocionální, pro někoho ne. Mě se to celkem i líbilo, jen mám problém s vyvrcholením souboje. No a zvrat byl podán velkém solidně. Nepokoje mezi Hawkmanem a Adamem byly celkem solidní a solidně zpracovaný. Děj zajímavej. Minulost ještě zajímavější, minulost byla jedna z nejlepších částí filmu. No prostě je to solidní film jenom stopáž a souboje byly nic moc. 8/10 velmi solidní soundtrack. (Olympia - 21.10.2022)

Halloween zabíjí (2021)

Tohle bylo, no jak bych to řekl, zvláštní. Tohle byl poslední Halloween na počítači, teď už jen mířím do kina na nejnovější Halloween s podtitulem Zabíjí. Nebylo to tak špatný, jen to bylo velice špatně podáno a Michael Myers si zde sejme masku, nedobrovolně. Tohle a finále filmu bylo skvělý, ostatní bylo už trochu horší. Postavy nic moc. Soundtrack skvělej. Finální potyčka skvělá. Michael Myers nic moc. Maska celkem solidní. Lekačky nic moc. Děj nic moc. Scéna s chorým pacientem léčebny, skvělá. Flashbacky ušly. Zajímá mě jak dopadne poslední díl celý ságy a doufám, že to nebude zklamání roku. Recenze zatím nevypadají moc slibně, ale nechám se překvapit. 8/10 scény jako finální potyčka, soundtrack a scéna s duševně chorým pacientem psychiatrické léčebny byly skvělý a proto 8.

Halloween (2018)

No musím říct, že jsem překvapen, ne moc, ale překvapen. Nečekal jsem od toho nic po těch dvou šílenostech z roku 2007 a 2009, ale byl jsem překvapen. Vrací se Jamie Lee Curtis, což mě překvapilo. Jak vím, naposled jsme ji mohli vidět ve filmu Halloween 8: Zmrtvýchvstání, který nestál za nic. Ale tak je to 40 let, takže to z části dává smysl. Laurie Strode je v tomto filmu zvláštní, ale ve finále se všechno změní. Některé postavy jsou zde sympatické a některé samozřejmě ne. Soundtrack skvělej. Děj pomalej, ale zajímavej. Michael Myers solidní. Michaelova maska konečně nějak vypadala. Finále filmu velmi povedený a konec je taková třešnička na dortu a to co se stalo Michaelovy taky. Tento Halloween z roku 2018 je v celku solidní film. 7/10 Není to špatný, ale mohlo to být lepší.

Princezna (2022)

Tohle byla síla. Tento akčňák není jeden z nejlepších co jsem viděl, ale i tak není to špatnej akčňák. Postavy jsou sice nesympatický, ale akce solidní. Hudba nezajímavá. Délka filmu akorát. Finále filmu ujetý. Děj velice nezajímavý a neoriginální a záporák nestojí za nic. 7/10 Celkem solidní akce.

Osm statečných (2006)

Tento film miluju od mého raného dětství, kdy jsem to viděl poprvé a hned jsem si to zamiloval. Teď to vidím po deseti letech znovu a znovu musím říct, že to je kurva skvělý. Za těch deset let co si to pamatuju, tak to na kvalitě nekleslo, ale spíš stouplo. Paul Walker je zde skvělej, nemám s ním zde žádnej problém, což se tak často u mě nastává, že bych nějakou postavu nebo herce pochválil. Ale je to tak, nemám s Paulem Walkerem ani s jeho postavou problém. Tento film má skvělou atmosféru, která je cítit celým filmem. Děj skvělej. Soundtrack ušel. Postavy skvělý, psy taktéž. Atmosféra skvělá. Paul Walker skvělej. Finále filmu solidní. Inu tento film mám opravdu rád a během deseti let jsem nezměnil názor, což je úspěch. 9/10 Velmi kvalitní film, s velmi dechberoucí atmosférou.

Machete (2010)

Celkem brutální akčňák a to se mi líbí. Navíc je zde Danny Trejo a to mluví za vše. Steven Seagal taky mluví za vše a taková třešnička na dortu Robert de Niro. Tahle trojka to pěkně rozjela a proto mě zajímá jak dopadnou další dva díly bez dvou dříve zmíněných herců. Ano dva z nich v tomto filmu zemřou. Akce velmi povedená. Postavy nic moc. Děj nic moc. Hudba ušla. Záporáci nic moc. Finále filmu je hodně ujetý. Tenhle film je taková směšná jednohubka se dvěma dalšíma pokračování. 7/10 Směšná jednohubka.

Halloween II (2009)

Už dost! Dost už bylo sraček. Tohle je jasným příkladem sračky. Tady si tvůrci přímo libují ve sračkách, jinak by tohle nikdy nenatočili. Nemám k tomu co říct, pouze to, že v tomhle a v tom prvním z roku 2007 pěkně zkurvyli charakter postavy Loomise. Loomis je v těchto dvou sračkách totálně nejhorší postava a ještě se tomu tvůrci vysmívají. Soundtrack, hrůza. Děj, hrůza. Postavy hrůza. Film, hrůza. Michael Myers, nejhorší ze všech devíti dílů. Michaelova maska, příšerná. No prostě a jednoduše je to sračka. 4/10 Copak tyto sračky nikdy neskončí?

Halloween (2007)

Tohle byla ta nejhorší sračka, která kdy vznikla, alespoň u hororů. Nemám slov, jak něco tak špatného jako je Halloween z roku 2007 mohlo vůbec vzniknout. Nikdy to nepochopím, ať se děje co se děje. Tento film je jen příšerná vykradačka prvního dílu z roku 1978. Postavy které byly v původním filmu zajímavé, tak jsou v tomhle filmu úplně jiní a mimo svůj charakter a povahu. A to mě právě sere. Zajímá mě proč vůbec dělali remake, protože to nestojí za nic. Ani jedna jediná postava není sympatická, Loomis tu sice je, ale je to hrůza. Nemám slov, absolutně nejhorší Halloween pod sluncem a to má ještě jedno pokračování, ach jo. 1/10 Tohle není špatný vtip, tohle je důkaz, že by Rob Zombie neměl režírovat už žádnej film.