• Pohádka

Pavouk se smaragdovýma očima (1986) (TV film)

Zajímavá pohádka s působivou atmosférou a na svůj žánr docela netypickými prvky (šílenství královny). Paradoxně se mi na ní nejvíc líbilo to, co tady někteří považují za nedostatek – že se divák vůbec nedozví, jak to bylo s těmi divnými portréty ani s královým zakletím. Kdybych ji viděla jako malá, možná bych ji hodnotila i výš, ale takhle mi tam příliš vadily některé herecké výkony (pořád se nemůžu rozhodnout, jestli byl horší král Jan nebo ta malá sestra).

Jak se naučit švédsky (1979) (TV film)

Na tuhle ultrakrátkou komedii jsem jednou náhodou v televizi narazila jako malá a od té doby jsem si přála ji vidět znovu. Povedlo se mi to teprve nedávno a s překvapením jsem zjistila, že to není ani zdaleka tak vtipné, jak si to pamatuju. Vlastně to není vtipné skoro vůbec. Jedinou výjimkou je ta úžasná scéna, kdy se Iva Janžurová snaží domluvit se svým údajným manželem za pomoci švédské konverzace. Za ni dávám hvězdičku navíc a taky za Jana Kanyzu, který tady hraje muže mých snů. Takového, který pěstuje v obýváku tulipány a nezkazí žádnou legraci, ani kdyby ho to mělo stát žlučník.

Chlapci a chlapi (1988) (seriál) odpad!

Seriál, ve kterém nejlepší herecký výkon podávají tanky.

Ulice (2005) (seriál)

Hvězdička za to, že se to přece jen drží víc při zemi, než většina ostatních současných českých seriálů. Každopádně než bydlet v takové ulici, to bych radši riskovala život v Midsomeru.

Jak prosté (2012) (seriál)

Netroufám si po pilotním dílu hodnotit celý seriál, ale kdybych si troufla, za víc než tři hvězdičky by to rozhodně nebylo. Jonny Lee Miller není špatný, ale celá kriminální zápletka je taková ta klasická americko-seriálová vata, která existuje jenom proto, aby měly postavy o čem mluvit. Navíc mi hrozně vadila Lucy Liu - a ne, není to tím, že je žena. Pro mě za mě ať hraje Watsona třeba pes, ale musí to mezi ním a Holmesem alespoň trochu jiskřit a to se tady neděje. U dalších dílů už být nemusím.

Na vlásku (2010)

Příště bych prosila bez těch písniček.

Pět holek na krku (1967)

Holky na zabití, operní vskuvky otravné, konec pitomý, Ina jako vždy mrtvá. Hercíková sice psala o lidské samotě, ale dělala to s lehkostí, Schormův film naproti tomu stahuje ke dnu.

Austrálie (2008)

Tak mám za sebou čtvrtou ochutnávku z Luhrmannovy filmografie a bohužel musím říct, že její kouzlo mi i nadále zůstává skryto. Necítila jsem se sice až tak mimo jako u Moulin Rouge, ale stejně, prázdnější film aby člověk pohledal. A Nicole museli udělat něco ošklivého s obličejem, protože jsem ji tady vůbec nepoznávala.