Love, Death & Robots - Na Sonnie si nepřijdete (2019) (epizoda)

No ty krávoo! Včera když jsem nemohl usnout, řekl jsem si, že si pustím nějaké krátké milé scifíčko na dobrou noc. Ale takový nářez mi skoro vyrazil dech, i když je to dost možné tím, že jsem zatím v animácích moc krve neviděl.. Každopádně tohle byl masakr.

My (2019)

8/10 A proto tak praví Hospodin: Hle, přivedu na ně neštěstí kterému nebudou moci utéci. Tehdy budou volat ke mně, ale já je nevyslyším. Jeremiáš 11:11 Páni, tak to se mi líbilo skoro víc než Get out. Sice to po režisérské ani po scénáristické stránce není tak dobře zpracované jako právě Get out, ale co, tohle je žánr u kterého takové "drobnosti" naštěstí moc řešit nemusíte. Zde se řeší skvělá atmosféra, dobré postavy, propracovaný děj a dobrý temný konec. A právé tento film všechny tyto kritéria splňuje na jedničku. Film má příjemné tempo, výbornou kameru a barvy, perfektní lokace a parádní herecké výkony. Sice zde chyběla nějaká ta silnější krev/gore, logické uvažování postav šlo v pár scénách bokem, ale i tak si snímek vede skoro po všech ohledech skvěle. A Peele vás opět překvapí tím, že kromě hororu je to také scifíčko.

Uteč (2017)

7.9/10 a před Nope, musím dát určitě ješte Us. Pan Peele mě teda fakt nesklamal a jeho režisérská prvotina se jako pořádný thriller/horor fakt povedla. Zvlášť se mi líbilo, že aby to nebyla jen obyčejná hororová klasika, dodal tomu Peele celou menší a vedlejší dějovou linii, která vás znepokojí už jen proto, že je hlavní hrdina černoch v zajetí bílého panstva. Takže řešit něco jako rasismus se v takových filmech moc nevidí, jenže zde se vidí, že to dost přidá na tajemné a husté atmosféře. Herecky to bylo všechno super, vizuálně to vypadalo skvěle a konec vás i překvapí. Tudíž za mě v rámci žánru dost povedený film.

Upgrade (2018)

7.5/10 a na tenhle ten film se budete muset upgradovat. Precizní scifi revenge movie s mistrovskou kamerou, barvami a střihy. Dějovou linku jsem sice uhádl už hned ze začátku, ale stejně mě ten konec dokázal lehce překvapit. Byť se jedná o akčňák, akce tu moc není, jenže když je... Páni, to je podívaná. Logan M. Green vypadá po celou dobu jako Tom Hardy a k tomu nehraje vůbec špatně. Snímek má super rychlé tempo, ničím ze zbytečně nezdržuje a s ničím si nedělá hlavu, takže jako pohodová relaxačka je to ideální.

Kladivo na čarodějnice (1969)

7.8/10 no a rozhodně jeden z vrcholů české kinematografie. Byť si do české "kinematografie" netroufám mumlat, tohle je jeden z filmů, které prostě dokazují, že nám to přece jen kdysi šlo. Spíš jako historické drama, na to koukejte jako takový "dokument", nebo lépe informativní film který vám ukáže, jaké jste měli kdysi dávno na našem území práva a teda řeknu vám, že do ničeho takového bych se tehdá zaplést fakt nechtěl.

Listopad (2017)

8/10 aneb fantastické fantasy folklorní psycho. Páni, tohle byla náročně zábavná jízda. Listopad je velmi silně ARTový snímek která k nám přiletěl z krásně tajemné Estonské přírody. Tudíž po vizuální stránce je to špička. I to černobílé provedení se tu hodí a to ne jen proto aby to udělalo jiný druh ARTu, ale i z důvodu tíživější atmosféry. A když už jsem u té atmosféry.. no ono se stačí podívat na první scénu, ve které poprvé uzříte kratta a už víte, že o něco jako je atmosféra, či lehké znepokojení zde nebude nouze. Hlavní herečku jsem si v průběhu sledování obliboval víc a víc a ostatní hráli taky docela obstojně. Ovšem co filmu ubírá mnohé na kvalitě, je naprosto přiblblá, zbytečná a hnusná POV scéna. Jakože ok, do béčkového akčňáku prosím, jenže v žádném případě něco takového nemůžete hodit do ARTového rauše, kde si pěstujete vizuální stránku dlouhými, pomalými, hlubokými, temnými a kvalitními záběry. Tohle to je z hlediska kvalitní ARTové kinematografie ŠPATNĚ. Když ale tento smutný aspekt pominu, dál dostanu úctyhodný konec a pocit z filmu je stále nadprůměrný.

Pořád jsem to já (2014)

6.6/10 no a asi to s tím Alzheimerem fakt není sranda. Film pojednávající o životě člověka s nemocí výpadků paměti je svým způsobem jen jako byste vzali etapu z života od člověka s tímto problémem. Tudíž pro většinu diváků nezáživný a pomalý děj, který ale není ani tak dojemný, že by jste si ho pustili v rámci nějaké své depresivní nálady. Na druhou stranu je film po herecké stránce za vodou. Všichni hlavní herci hrají skvěle a hlavně, (co je zde důležité) uvěřitelně.

Cizinec ve vlaku (2018)

3/10 a je smutné jak jsou už všechny filmy úplně stejné, originalita se vytrácí a kvalita klesá. Na druhou stranu se zde hned na začátku objevuje nový a geniální způsob jak divákovi ukázat dlouhodobé plynutí času a taky zde v tomto momentu kvality filmu končí. Poté nastupuje Neeson do vlaku a my s ním musíme vyřešit hádanku, aby mohl konečně nastat konec. Před konce si ale ještě hodíme směšnou akci a slabé dialogy abychom docílili filmařské podprůměrnosti. Na závěr tu šupnem konec, aby si divák mohl říct "joo to je ale epické zakončení epické jízdy"! Jenže v praxi to tak asi nebude.

Tolkien (2019)

6.8/10 a dost zajímavé sledovat příběh člověka, který přivedl na svět to největší fantasy dílo všech dob. Tolkien, film o mladém Tolkienovi, který prožívá smutek, radost a pociťuje tvrdou a drsnou stránku života, vás odvděčí koncem, u kterého mě zamrazilo nad tím, jak jedna věta dokáže být tak velkolepě epická.

Prázdniny pana Beana (2007)

7/10 aneb film plný (pro mě) legendárních komických scén. Prázdniny pana Beana jsou filmem dojemným i úsměvným. Sledujeme dlouhou odyseu vtipných dobrodružství, která jsou zakončena v pokoji a míru. Pohodový, krásný film pro celou rodinu.