V síti (2020)

Teď už nevím zda jsme to sledovali ve škole, nebo jsem si to jako správný pirát pustil doma, protože podpořit český film v kinech.. To bych nebyl já. Na druhou stranu bych ale asi velkou chybu neudělal, protože zde (na rozdíl od příšerných českých komedií) se řeší skutečně vážná věc, o které by se měli lidé, a to hlavně rodiče malých děcek které vychovává internet, dozvědět víc.

Špičák (2009)

4/10 a už jsem se těšil, že si po tomhle nářezu dám Lanthimose do oblíbených režisérů, jenže chyba lávky dámy a pánové. On to vlastně ani tak zvláštní film není, jak se o něm všude básní. Protože když si to tak vezmete, je to dosti reálné sociální drama. A není to něco opravdu podivně divného jako například můj milý Humr a Zabití posvátného jelena. Každopádně co je pravda pravdoucí je to, že po režijní stránce je to bomba. Yorgos je mistrem vyprávěcího stylu "neříkej, ale ukaž" a s tímhle stylem pobral celý film, což je paráda která vás nutí aspoň trochu přemýšlet. Bohužel pro mě je i přesto film zklamáním. Místy se vleče, na mě až moc zbytečných milostně zvláštních scén, postavám jsem nějak nepřišel na chuť (krom nejstarší dcery).. No co se vám tu budu zpovídat, prostě mi to nesedlo.

Spiritwalker (2020)

4,4/10 no a Korejská Babajaga to teda fakt není. Možná je to trochu i můj problém, že jsem zde čekal něco na způsob Johna Wicka, kterého jsem v závěru nedostal, jenže i přesto mě film nedokázal ničím přesvědčit, aby si zasloužil mé vyšší hodnocení. Je to svým způsobem starý, ohraný námět v novém podání. Mě ovšem nesedlo ani to nové podání a navíc nepreferuji filmy které se odehrávají ve většině času ve městech, čili lokace a vizuál taky nic moc.

Smrt na Nilu (2022)

4/10 a to jsem teda ještě dost hodný. Smrt na Nilu nepřináší do světa filmů naprosto nic nového, zajímavého a přínosného. Svým způsobem je to jen prostoduchá vykrádačka. Jenže je tady jedno jenže a to je to, že se jedná o pokračování kvalitního Orient expressu, no a jak tušíte, pokračování přineslo ostudu. V závěru teda 2* za Emmu Mackey, která krom toho, že vypadá jak Margot Robbie, má pěkně našlápnutou cestu do Hollywoodu a ještě za konec, který to celé aspoň trošičku povznesl.

Vyvolený (2000)

6.5/10 ale i tak jeden z lepších filmů Bruce Willise. Originální, jemně temné, nepředvídatelné, ale pomalé, méně záživné a místy dost nudné. Z filmu jde neuvěřitelně cítit Shyamalanův rukopis, opravdu jeho filmy jsou co se týče kamery a stotrytellingu dost podobné (přišlo mi to podobně zpracované jako mnohem lepší Vesnice). Tento film mi ale bohužel spadá do škatulky viděls a za měsíc zapomeneš.

Dívka ve vlaku (2016)

5.9/10 a lituju, že jsem si přece jen nepřečet tu knihu. Dívka ve vlaku je film, který sice má v žánrech thriller a mysteriózní, jenže jak to u podobných filmů bývá, je to jen vypjatější drama. Emily Blunt tady z počátku hraje tu lidskou trosku fantasticky, ale jak čas plyne, z Emily už není tak velká troska a já se začínám nudit. Dějový twist tady je (no ještě aby ne, když je to hlavně twist movie že), jenže to není nic u čeho byste měli otevřenou hubu, ve zkratce to je prostě jen výsledek toho co se stane když si ženské lezou do života.

Vesmírní opičáci (2008)

7,9/10 aneb kam se hrabe Interstellar či 2001 vesmírná oddysea. Nevím co k tomu říct. Jako malý jsem to doslova žral a teď když si na to vzpomenu, mám sto chutí se do toho zase pustit. Celý děj je na animák až moc velkolepý a přímo vesmírný. Uvidíte zde červí díru, mnoho druhů mimozemšťanů, mluvící opice, planety s několika sluncemi a stupidní lidi. Jen nechápu zdejší barbarské hodnocení a tak se vás ptám, co vám Vesmírní opičáci udělali?

Jimmy Neutron (2001)

8/10 a já Jimmyho Neutrona prostě miluju!!! Tahle animovaná blbost je pro mě srdcově důležitá. Miluju ten humor, tu low-budget animaci, ten český dabing a celý vesmírný příběh. Jimmy je prostě film který musíte brát jako WTF animovanou komedii a prostě si to užít!

Thelma (2017)

6,5/10 a Norové teda umí vykouzlit překvapení. Na film Thelma jsem narazil čistou náhodou a vlastně i můj pocit po dokoukáni byl, jako bych se na to díval jen náhodou. Prostě zvláštní. Přestože mé hodnocení není nijak vysoké, Thelma je úctyhodný Norský nadpřirozený thriller, což už jen z principu může někoho naštvat (protože se zde budou objevovat věci které následně nebudou vysvětleny), ale já jsem se s tím nějak tak smířil a v závěru mi to ani tak nevadilo. Hlavní herečka Eili Harboe hraje naprosto fantasticky a uvěřitelně, stejně jako herec jejího otce. Hudba je na poměry žánru průměrná a vizuálně se to také veze na velmi dobré vlně, jen mi vadilo, že jsme neměli šanci vidět víc norské přírody. Bohužel ale pro atmosféru si musíte pustit jiný film, protože zde byly jen dvě dobré scény, u kterých vás mohlo lehce zamrazit (opravdu jen lehce). No a to že se tu řeší téma lesby, pro dějovou nutnost překousnu :).

Perníkový táta - 4 dny volna (2009) (epizoda)

Sice jsem si říkal, že jednotlivé epizody recenzovat nebudu, jenže zde musím říct, že tohle bylo opravdu NĚCO. Zatím nejlepší epizoda.