Spider-Man: Bez domova (2021)

6/10 a Oscar pro nehorší scénář roku. Na nového Spidermana jsem zas tak velká očekávání neměl, což se v závěru vyplatilo, protože kdybych je měl, šel bych s hodnocením ještě níž. Nejen že film zesměšňuje legendární záporáky ze starých spidermanů, ale dokonce tím co udělali, převrátili na ruby všechny díly starých dobrých spidey filmů. V závěru je film po všech ohledech naprosto průměrný a ničím nezajímavý, často se objevuje extrémně nebezpečně trapný marvelovský humor a nespočet scén zbytečného CGI bordelu. Jasně, chápu, kdyby mi bylo 12 byl bych nadšen a řekl bych si "páni to je ale skvělý FILM", ale postupem času si začínám uvědomovat, co se dá a nedá považovat a nazývat opravdovým FILMEM.

Podfu(c)k (2000)

6.5/10 a to za skvělého Pitta a výborné Ritchieho řemeslo. Jako pohodový odpočívací film to bohatě postačuje, ale na 87% to fakt nevidím. Děj mě po žádné stránce nezaujal a nedokázal bavit a držet v očekávání po celou dobu. Jenže co se upřít nedá je velké nadáni Guye Ritchieho, protože kamera, hudba a střih byly fakt super a složit to všechno dohromady bylo excelentní. Bohužel jsem se u této "komedie" nezasmál ani jednou a většina herců mi zde byla nesympatická.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

7,5/10 aneb dokonalý mindfuck. Bendersnatch je výborný low-budget scifíčko které vám je schopno odrovnat všechny myslící i nemyslící buňky. Snímek je na poměry Netflixu slušně natočený, obsazený a má vše, co tenhle žánr potřebuje. Jen jeho největší slabinou je udržet diváka a donutit ho dokoukat až do konce, protože mi přišlo, že film neměl žádný záchytný bod/moment od kterého by se mohl divák odrazit, či posunout dál, což mě ale vůbec nevadilo a film jsem si v rámci okolností dokázal užít.

V Bruggách (2008)

7,5/10 a Colin Farrell už ví, jak vypadá peklo. Film V Bruggách je dokonalý mix žánru krimi/komedie říznutá super černým humorem. Zasmějete se nahlas nejméně jednou a nejméně desetkrát vám snímek vykouzlí úsměv na tváři. (Ze jména mě bavily neustálé narážky na Bruggy). Jenže film není jen komedie a dokáže místy navodit i smutnější atmosféru. Vizuálně to je klasický evropský film a kamera, hudba či střih jsou dostačující průměr.

Stroj času (2002)

9/10 úžasné, geniální, perfektní a uživatelé ČSFD se museli zbláznit! Stroj času je jedno z nejlepších scifíček všech dob. A určitě ten nejlepší film o cestování časem. Guy Pearce je jako vždy neuvěřitelný, hudba je dokonalá a příběh je vyložená slast. Prostě se podívejte a uvidíte sami. K 10/10 tomu chybí jen změna konce, mohla být totiž více epický, když celý film jede v tak neuvěřitelně epickém rytmu.

Kmotr (1972)

7/10 a fanda mafiánských filmů ze mě asi nebude. Zaprvé nechápu zdejší i světové hodnocení tohohle filmu. Film je sice po herecké či kinematografické stránce precizní, ale to že je zde slabý a ne moc zajímavý příběh (aspoň teda pro mě), zbytečně dlouhá stopáž a vlastně celý film je jen o rivalitě mezi pár rodinami kdy se v závěru v podstatě nic nevyřeší a ani zde není nějaká hlubší myšlenka (nebo sem ji možná přehlédl, ale to pochybuju), tak tohle už nikoho nezajímá. Každopádně jinak je to velmi kvalitní film kterému toho moc nechybí a i mě se to celkem líbilo a dokázal jsem si to místy i pěkně užít. Ale bohužel to nestačí a já budu až do konce věků dumat nad tím hodnocením.

Odpojit (2012)

7,7/10 a mohlo by se to pouštět jako vzdělávací film o bezpečnosti ve školách. Disconnect je solidní drama pojednávající o jednom z hlavních problémů naší doby.. Sociální sítě se sice zprvu mohou jevit jako fajn věc, ale všichni dobře víme, že ne vždy to tak je. Film vypráví současně hned 3 hlavní dějové linie a každá z nich se řadí k jiné věkové kategorii uživatelů sociálních sítí. Herecké výkony jsou dostačující a příjemné, atmosféra sem tam lehce houstne a vizuál taktéž není špatný, ALE co mě teda hodně naštvalo byla hudba, protože ukrást celý hlavní motiv jednomu z nejlepších filmů všech dob PROKLETÝ OSTROV, byla fakt trapárna. Ale jinak je film moc fajn, ke konci dokonce epickým způsobem vygraduje, ale na druhou stranu mi přišlo, že se v něm nic nevyřešilo a film v závěru zůstává tam, kde byl už v polovině.

Divočina (2014)

4/10 aneb když jde žena do lesa. Film jsem kdysi viděl a teď se ke mě zase dostal. A musím říct že mě to vůbec nebavilo. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, příběh o ničem a v podstatě se tam nic nedělo. Flashbacky byly neuvěřitelně nudné a zdlouhavě zbytečné. Takže v závěru tu jsou 2 hvězdy za přírodu a za to, že mě téma pacifické hřebenovky vždy zajímalo.

500 dní se Summer (2009)

7/10 a nejhorší na filmu je jeho plakát. Film jsem si díky krátké stopáži dokázal docela užít a to i přesto, že to není můj oblíbený žánr. Snímek má slušné tempo, originální způsob vyprávění, dobré herecké výkony a skvělou kinematografii. Postava Toma vám přiroste k srdci už ze začátku a budete s ním soucítit všechny prožité emoce. Ono to je v celku romantická klasika, ale i přesto je tento film něčím jiný a hodně mu dodává jeho konec který je opravdu mistrovsky natočený (ale zajímalo by mě jak si s ním poradili v českém dabingu:).

Waves (2019)

6.7/10... ach ten život. Waves je film o životě jaký je. Žádný přelomový děj či zvrat, film prostě jede až ke konci a to by mohlo některé diváky dost naštvat. Mě to bylo ale docela jedno, protěže jsem byl ohromen a oslepen tou geniální kamerou, úchvatnými barvami, střihem a v podstatě se vším co se dodělalo v produkci. Herecky to taky nebylo špatné, v podstatě všichni odehráli dobře to, co jim dovolil scénář. Na mě byl ale film moc dlouhý a místy i nudný, ale jak jsem říkal, stojí to za skouknuti už jen kvůli kinematografické stránce.