Podvodník z Tinderu (2022)

5/10 ono by ani žádný dokument nemusel být, kdyby americké paničky trošku přemýšlely. Co se týče celkového zpracování, je dokument na vysoké úrovni. Má slušnou kameru, střih i hudbu. Ale dějová linka vám sedne jen pokud podobný styl dokumentu vyhledáváte, což já rozhodně ne a nadále zůstanu u dokumentů o přírodě, protože dívat se dvě hodiny na to jak jsou Američanky dementním způsobem důvěřivé, mě moc nebaví.

Projekt Adam (2022)

4/10 aneb velkorozpočtová vykrádačka všech známých i neznámých filmů. Od filmu jsem skoro nic nečekal, takže v závěru nejsem ani tak zklamný. Nebýt Rayana Reynoldse a Marka Ruffala, šel bych s hodnocením ještě níž, protože to právě Reynoldsův herecký um drží tento snímek nad hranicí se směšným odpadem. Film je jinak nudný, nezajímavý, předvídatelný, dětinský a není vtipný. Všechny vedlejší postavy jsou napsány bez jakékoliv sympatie, chovají se hloubě (místy i trapně). Ale abych nebyl tak kritický, na konci je dost dobrá emocionální scéna, která je neuvěřitelně dobře spravována co se týče kamery.

V zajetí (2020)

8,6/10 a důkaz, že i dobrý Thriller může mít rating PG-13. Naprostá paráda u které jsem se skvěle bavil od začátku do konce a sem tam jsem byl i pěkně na trní. Filmu Run skoro nic nechybí, má skvěle sympatickou hlavní protagonistku, které budete tak od půlky filmu fandit až do konce, dobrý plot twist, tísnivou atmosféru, báječnou hudbu a naprosto dech beroucí konec, který by mohl působit ve filmových učebnicích pro budoucí režiséry jako návod jak využít dobrotu/lásku/nenávist/pomstu v jednom a ještě jak docílit abyste v divákovi nechali rozporuplné pocity i po závěrečných titulcích. Jak už jsem se zmiňoval o ratingu, sám jsem byl ze zezačátku trošku zklamaný, že tady neuvidíme žádnou krev, či něco opravdu znepokojujícího, ale na konci jsem zjistil, že to vůbec nebylo třeba, film si vystačil se svým malým ratingem a využije ho na maximum.

Králíček Jojo (2019)

9/10 geniální, geniální a geniální. Králiček jojo mě opravdu dostal. A dostal mě oprávněně, geniální herecké výkony (Sam Rockwell), geniální obsazení (Scarlett Johansson) super režie, kamera, namíchání barev, příběh, konec atd.. V podstatě tomuto filmu není co vytknout.

Kult hákového kříže (1998)

9,5/10 opravdu síla! Na film jsem měl velké očekávání a požadavky a byly mi vráceny zpět ve velké míře. Kult hákového kříže je film (který nejen že je na svou dobu brilantně natočený co se týče kamery, hudby a střihu), ale hlavně je to film který vám něco dá, dá vám spoustu krásným myšlenek nad kterýma se prostě není možné nezamyslet a neříct si jak jsme jako lidstvo už tolikrát selhali. Edward Norton předvedl vynikající výkon a přesvědčil mě, že patří ke špici Hollywoodu. Snímku neschází ani nepopsatelná atmosféra skoro v každé scéně. Ale musím vypíchnout jednu scénu a to předtím než hráli basketball o celé hřiště, protože když tam vidíte tu nenávist z obou stran, do toho si Norton sundá triko kde má vytetovanou svastiku, do toho se rozezní nepříjemná ale perfektně temná a atmosférická hudba a vy jen sledujete ty pohledy těch černochů.. Geniální. Kult hákového kříže je jeden z mála filmů u kterých jsem si říkal prosím ať to ještě nekončí! A poté film skončí ÚCTYHODNĚ a nakonec vám tvůrci nechají znít do uší toto: Můj závěr zní, že nenávist je zbytečná zátěž. Život je příliš krátký, abychom si ho tímto ničili. Nestojí to za to. Smekám a klobouk dolů.

Centrální inteligence (2016)

6/10 a úvodní scéna společně s hudbou je snad to nejlepší. Málo akční komedie která vás dostatečně pobaví, místami i dostane. Rock a Hart zde mají mezi sebou skvělou chemii (jako vždy) a příběh leč je jednoduchý, tak postačí.

Tajemná řeka (2003)

6/10 a asi jsem čekal VÍC. Po Prokletém ostrově a Sbohem baby, je tohle to můj třetí film od Lehaneho. Knihy jsem nečetl, protože filmy měly vždy lepší ohlasy, a lepší jsem čekal i Mystic River. Začíná to velmi dobře, ale kolem středu to značně začne ztrácet tempo a to ztrácí až do samého konce. Taktéž mě nijak neoslovila zdejší zápletka, nebo jsem aspoň chtěl něco na zamýšlení. Nic jsem nedostal. Na druhou stranu se snímku nedají upřít vynikající herecké výkony a skvělá hudba.

Misery nechce zemřít (1990)

8,2/10 a našel jsem snad nejlepší ženskou zápornou postavu. Misery je skvělý film, který měl na mě ale až moc pohodovou vánoční atmosféru :) Po všech stránkách jako je hudba, kamera, scénář, postavy.. Je film nadprůměrný. Sám jsem si předtím říkal, že si radši přečtu knihu, ale řek sem si, že se aspoň jednou nechám překvapit. Jak už jsem říkal, Misery je kvalitní thriller s dobrým tempem a koncem, který asi už budete trochu tušit, ale to vůbec nevadí.

The Lie (2018)

2/10 aneb když si vychováte rozmazleného spratka. Film nesplňuje ani jeden z uvedených žánrů, ze začátku nám to sice začne dost dobře (tak první 1 minuta) kde je dokonce i nějaká zajímavá hudba, jenže pak nám autoři hodí pod nos dvě nejhorší současné herečky (matka, dcera) a obzvlášť ta která hrála její matku, by měla být zavřená do hereckého vězení. Film je až na samotný konec dost průzračný a předvídatelný, sympatii si zde uděláte maximálně k postavě otce, což zde byl také jediný obstojný herec a pak už se jen zbytečně mluví než to dojde k samotnému konci. Jednu hvězdu za to, že aspoň závěr překvapil, ale na druhou stranu mám to chutí ji zas strhnout, protože to bylo fakt dementní rozzuzlení u kterého si budete klepat na čelo a říkat si kdo ten scénář a celkový děj vymýšlel.

Útěk do divočiny (2007)

10/10 a pokud vás během sledování nenapadlo uskutečnit podobnou výpravu, nevěřím vám. Útěk do divočiny ve mně už třeba v polovině dokázal vyvolávat pocity, které u jiných filmů nepocítíte. Je to opravdu nádherný film, jak po vizuální stránce tak dějové. Hlavní protagonista vám časem přiroste k srdci a i když možná nebudete souhlasit se vším co udělal, nakonec stejně uznáte že to byl frajer. Obzvlášť mě uchvátila scéna kdy Emile Hirsch zpívá s Kristen Stewart. Ten moment má neuvěřitelný wibe/atmosféru a ten si taky nese skoro po celou dobu filmu a tím pádem celý snímek působí strašně sympatickým a velmi dobře koukatelným dojmem. Musím říct, že konec jsem teda vůbec nečekal a docela dost mě překvapil. Tudíž pokud hledáte film, který vám je schopen nabídnou nejednu fajn myšlenku a film který není jen hloupá ztráta času.. Doporučuju.