Jednej správně (1989)

4/10 and please do the right thing and no the bad movie. Od filmu jsem čekal rozhodně mnohem víc a v závěru mi nic nedal. Luxusní kinematografie a slušní herci/postavy, to se upřít nedá proto ty dvě hvězdy, ale jinak je celý film bez hlavy a paty, ke konci trochu vygraduje ale žádný velký zvrat zde nečekejte.

KIMI (2022) odpad!

0/10 na tomhle filmu není nic dobrého! Nic horšího snad v roce 2022 nikdo nenatočil a horší thriller jsem snad neviděl. Film není vůbec ničím zajímavý, je tak maximálně nudný, zdlouhavý a zbytečný. Zoe ještě pořád podělaná z covidu ale tvůrci by si mohli uvědomit, že to nikoho nezajímá. Děj je předvídatelně trapný a nezáživný. Všechny herecké výkony jsou hodně podprůměrné a kamera je přímo strašná (obzvlášť když Zoe chodí rychle). Postava jsou jsou směšné a nemají mezi sebou žádnou chemii (a to ani matka a dcera). Prostě fakt katastrofální film. PS: Po nějakém čase jsem došel k závěru, že tohle je ten nejhorší film co jsem kdy viděl, sice zápasí o první místo s Cosmic sinem, ale sin je aspoň tak špatný až je vtipný, a vy se jeho špatbostí dobře bavíte. Zatímco tohle hovno si hraje na inteligentní film a vy si máte chuť (i delší čas po dokoukání) vystřelit mozek z hlavy.

Raubíř Ralf a internet (2018)

7/10 a je lehce smutné, že už i animáky pro děti se točí okolo internetu, ale na druhou stranu zajímavé. RR2 je poměrně chytrý animák, který vás dokáže nejednou rozesmát a to ani nezáleží kolik vám je, opravdu je to film pro všechny věkové kategorie. Animace je (jak už je dnes zvykem) dost příjemná a barvy dost barevné aby upoutaly i ty nejmenší děcka. Hlavní tématika je originální a dokáže vás udržet do konce. samozřejmě se zde vyskytuje hned několik hlušších míst, ale moc jich není a vždy je vystřídá něco zábavného. Já sám jsem tento film viděl za poslední roky už nejméně 3x, takže mohu doporučit.

Leon (1994)

8.8/10 aneb ukázka jak natočit správné krimi. Páni, tohle byla pořádně nadupaná jízda, kterou v podobných žánrech takto nezažijete. Leon je bezpochyby co se týče kamery, střihů, hudby, prostě celkového vizuálu naprosto geniální. Po herecké stránce je to přímo pohádka (obzvlášť Natalie Portman) a příběh, leč se může zdát ohraný, tak na svou dobu rozhodně není a každopádně i pro dnešní dobu je dostatečně poutavý a zajímavý. Postavy jsou napsané precizně, takže nehrozí, že byste měli problém udělat si ke komukoliv nějakou empatii. Prostě už jen z fanouškovské povinnosti byste to měli zařadit do seznamu chci vidět a já sám si říkám, proč jsem to takovou dobu odkládal.

Hrabě Monte Cristo (2002)

8.5/10 a další nespravedlnost ze strany ČSFD. Hrabě Monte Cristo z roku 2002 je neuvěřitelným způsobem epický film který dokazuje, že i remake několikrát zfilmované knihy může být ctihodným veledílem. Žádné předchozí filmy, či divadelní hry jsem neviděl a knihu jsem taky nečetl, protože proč, když zde máte geniální film a Guyem Pearcem který si svou roli záporáka vyloženě užívá. Film vám samozřejmě hodí pod nos více dobrých hereckých výkonů a vidět mladého supermana je nepopiratelný bonus. Vězení ve kterém se odehrává nějaká ta část patří k mým nejoblíbenějším. Krásně s něj jde totiž cítit ta bezmoc a beznaděj, která do dané chvíle patří. Snímek má příjemné tempo a hudbu, sympatické i záměrně nesympatické postavy a perfektní příběh. Opravdu nehleďte na zdejší hodnocení a dejte Cristovi šanci.

Shaft (2019)

7/10 aneb pohodová komedie na dlouhý letní večer. Jelikož je Sam Jackson po Freemanovi můj oblíbený černošský herec, o obsazení jsem měl postaráno. A i když jsem žádný jiný Shaft film neviděl, předpokládám, že na sebe zas až tak nenavazují a já si podívanou užil. Čekat můžete kvalitní humor, nesčet narážek a průměrně dostačující příběh.

Fresh (2022)

7.8/10 lahůdka. K filmu Fresh jsem se dostal přes herečku Daisy E. Jones, která si má ještě tento rok střihnout roli ve filmu Kde zpívají raci a tímto filmem, byť je to vlastně skoro její první, jsem si ji chtěl nějakým způsobem zařadit a k mému překvapení je Daisy velmi nadaná mladá herečka, u které mám pocit, že její kariera teprve začíná a bude se dál velmi dobře vyvíjet. A Sebastian Stan zde grál líp, než ve všech svých Marvelovkách. Film působí zvláštní, originální a zajímavou směsicí žánru a dokáže vás bavit i při svých slabších momentech (moc jich tam není). Má to slušné tempo, velmi slušnou kameru a barvy. Prostě lahůdka. Sice se nám zde objeví nespočet pitomých klišé, ale když je tam nahoře napsána komedie, tak mám sklony nebrat to tak vážně a tudíž i nějaké ty hlouposti odpustit.

Glassland (2014)

4/10 ale vyhrát cenu za nejdepresivnější vizuální zpracování by to mohlo. Glassland je film o alkoholismu, který vám v závěru nabídne úplně zbytečnou, byť lehce zajimavou, vedlejší dějovou linii, no ve zkratce totálně nevyužitou. Film má sice dobré herecké obzazení a výkony a když přimhouříme oko tak i scénář, ale všechny ostatní věci lehce pokulhávají a zasahují do škatulky podprůměr. Příběh mě nezaujal a po většinu času jsem se nudil protože když máte děj, který by se na pohodu vlezl do jedné hodiny (a to bych mohl klidně i ubrat) , tak se není čemu divit.

Krvavý diamant (2006)

6,9/10 a jeden ze slabších kousků DiCapria. Tento film mi moc nesedl, takže to shru takto: 1* za výborný výkon DiCapria, 2* za slušnou kinematografii a 3* za nádhernou přírodu. Další dvě hvězdy nedávám kvůli nezajímavému příběhu, slabšímu tempu a nic moc konci, který někomu sedne a někomu prostě ne.

My děti ze stanice Zoo (1981)

6.6/10 a další důkaz, že natočit film podle knihy, se ne vždy úplně podaří. Knihu My děti ze stanice Zoo jsem před nedávnem četl a moc si ji oblíbil (ve zkratce je to prostě mistrovské dílo, které by si měl přečíst každý) a kdo knihu četl hned na začátku filmu pozná, že tvůrci filmu vynechají SPOUSTU věcí a začnou film tam, kde začít rozhodně nemá, a my tudíž už od začátku přicházíme o hlavní důvod co ji k tomu Háčku dohnalo. Když ale pominu, že je to podle knihy, máme tu smysluplný film s poměrně dobrými hereckými výkony a hudbou. (Jen na závěr musím dodat, že němčinu jako jazyk nenávidím a tento film mi to jednoznačně potvrdil :)