Los ojos de Julia (2010)

Osobně zdejší nadšení nesdílím. Atmosféra na mě nefungovala, napětí bylo jen občasným jevem a ta přehnaná sentimentalita také příliš nepomohla. Zručně natočený thriller, ale vynášet do nebes ho nehodlám.

Sucker Punch (2011)

Snyder se utrhl ze řetězu. Jeho dítko je plné zpomalovaček (celková stopáž filmu by bez nich byla asi 20 minut), snaží se, aby Sucker Punch byl sexy videoherní videoklip a vlastně se mu to daří. Vizuální stránka je vypilovaná do posledního detailu. Ale scénář je achillovou patou celého filmu. Pokouší se filozofovat, pokouší se být něčím víc a jediným výsledkem je nesmírný zmatek a spousta otázek a kroucení hlavou.

Jsem číslo čtyři (2011)

První hodina se hrozně táhla, tak jak se na klasickou romantickou středoškolskou limonádu sluší a patří, zlý fotbalista, hodný šprt, milá dívka s tajemstvím a chlapec, co ji chce milovat, ale neměl by. Naštěstí akční finále mě probudilo z letargie a vůbec bych se nebránil druhému dílu, kterého se ale zřejmě nedočkáme.

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Byl bych pokrytec, kdybych nepřiznal, že mě to baví. Afektovanost v té nejčirejší podobě. Mé GP.

Insidious (2010)

Když jsem tu četl názory, které hlásaly, jak je film děsivý a strašidelný, tak jsem si říkal: "To víte, že ano, to zase bude" a nakonec jsem byl zaražený do sedačky a mačkal jsem polštář, protože jsem byl napjatý jako struna. Za pár dolarů byl natočeni horor, který není ani trochu krvavý, ale sází na poctivou atmosféru a momenty, které jsou mrazivější, než nejkvalitnější lednice. Po dlouhé době jsem se opravdu bál, protože když došlo na lekačku, tak byla nečekaná a hlavně ne laciná. Jednu hvězdičku odečítám za laciný konec a slabší prostředek.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Rozpočet byl pětkrát nižší, než u prvního dílu, ale triky jsou horší desetkrát. Ale o vizuální stránku tu nejde, i když tady jsou efekty prostě strašné, hlavní je satira a zápletka s vírou. Obojí je zpracováno vcelku obstojně, ale současně to mohlo být údernější a jít více pod povrch. Osobně bych nebyl proti, kdyby zůstalo jen u výtečného prvního dílu.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nebudu lhát, že nejsem částečně zklamán. Možná jsem ovlivněn knihou, ale film je neuvěřitelně zkratkovitý a osekaný. Zatímco první díl zbytečně natahoval, to co natahováno být nemuselo, tento zkracuje nebo úplně vynechává podstatné momenty, které patří k vrcholům ságy. Měsíce jsem se těšil na střet Minervy a Snapea, Molly a Bellatrix a dostal jsem sice pěkné, ale několikavteřinové souboje. Nemluvě o tom, že úmrtí některých postav ani nebyla vidět a byla nám jen ukázána jejich bezvládná těla. Bitva odehrávající se v Bradavicích sice působí epicky, ale vidíme z ní jen střípky a to ještě hodně tmavé, protože 3D se opět předvádí ve své "nejlepší" formě a když už scénář něco nezkrátí, tak to zabije tak tmavý obraz, že není téměř nic vidět. Herecky zvládnuté, atmosférické a emocionálně fungující, ale akce, na kterou jsem se těšil, mě zklamala. Buďto byla krátká nebo nebyla vidět.

Poslední bojovník (2007) (pořad)

Vcelku podobný námět jako Fight Quest s výjimkou toho, že šestice sportovců nezkouší jen různé bojové sporty, ale třeba i svéráznou verzi cricketu/baseballu. Sympatické obsazení, zajímavá prostředí, unikátní sporty a občas velice drsné záběry ze života domorodců, u nichž sportovci tráví čas. Hodně zajímavý projekt.

Zkus mě rozesmát (2011)

Upřímně řečeno jsem dost zklamaný. Zasmál jsem se tak dvakrát, sentimentu je tu řádná hromada, už za pár minut je jasné, jak to dopadne, samozřejmě nechybí podivný kamarád hlavního hrdiny, proradná bestie (Nicole byla skvělá), ze které se nakonec vyklube milá holka a troška fekální legrace. Nic mě tu nepřekvapilo, nic mě tu nenadchlo, čistý průměr, který by byl lehce zaměnitelný, nebýt dvou zářných komediálních hvězd v hlavní roli. 50 %

Liga spravedlivých: Nová hranice (2008)

Retro nádech je rozhodně fajn, stejně jako jiný úhel pohledu na známé hrdiny, ale film se tak trošku táhne (což je u tak krátké stopáže vcelku podivné) a má zvláštní atmosféru, která skáče od skvělé, až po nepopsatelně divnou. Někdy se taé skáče z jedné scény do druhé bez většího smyslu, celkově prostě působí film nekompaktně a zmateně. Od DC už jsem viděl lepší projekty.

Časové pásmo bylo změněno