Kdysi v dávných dobách mocně vládl král Artuš (Sean Connery). Jeho domovem byl Camelot. Chtěl vládnout spravedlivě a v míru. Jeho největším protivníkem byl jeho bývalý rytíř, princ Malagant. Ten spolu se svými vojáky neustále usiloval o dobytí co největšího území. V kraji, kterému vládla po smrti svého otce Guinevere z Leonesse, se Malagant dopouštěl válečných zločinů, vypaloval vesnice a vraždil zdejší lid. Guinevere se rozhodla, že nejlepší bude provdat se za krále Artuše a spojením s jeho říší svůj lid ochránit. Při cestě na Camelot je však její procesí přepadeno Malagantovými válečníky. Krásnou paní zachrání statečný Lancelot (Richard Gere), kterého žena okamžitě okouzlí svou krásou. I ona k němu cítí náklonnost, ale nechce nic přiznat. Oznámí muži, že se jede provdat za Artuše a že se mezi nimi nesmí nic stát. Guinevere v pořádku dorazí na Camelot a je připravena stát se královou ženou. Do pevnosti se ovšem vydá i statečný tulák Lancelot a doufá, že žena bude opětovat jeho city. Vše se ale chystá na královu svatbu. Na zasedání rytířů kulatého stolu dorazí princ Malagant s návrhem, že si s Artušem rozdělí Leonesse. Budoucí královna ale tuto možnost striktně odmítne, král pochopitelně také a Malagant s výhružkami rozezleně odchází. Guinevere je Malagantovými vojáky unesena do zříceniny jeho hradu, kde je vězněna, ale vysvobodí ji opět Lancelot. Cit mezi Lancelotem a krásnou budoucí královnou je stále silnější, a i když by byla žena nejraději, kdyby Lancelot z Camelotu odešel, muž nakonec přijímá Artušovu nabídku stát se jedním z rytířů kulatého stolu jako odměnu za záchranu života jeho lásky. Artuš totiž nic netuší o vzájemných sympatiích jeho ženy a statečného rytíře. Dochází ke kýžené svatbě, ovšem hned po ní se král s královnou dozví hroznou zprávu o přepadení Leonesse, královniny milované země. Rozhodnou se proto na místo vydat spolu s mohutnou armádou... (TV Prima)

radostR

Nemůžu za to, jsem jediná s tak vysokým hodnocením, ale tahle pohádka se mně prostě líbí. Asi proto, že jsem ji poprvé viděla, když jsem nebyla zrovna v pohodě a dokonce jsem byla dojatá. Mohu doporučit všem ženským (pro chlapy je to až příliš romantické). Komu dáte přednost - Connerymu nebo Geremu, když jsou oba tak skvělí? ()

FireFox

Silně amerikanizovaná, lehce triviální verze srovnání s Excaliburem nesnese, už jenom ty hrozný kostýmy - to snad nemohli myslet vážně! Ale jako pohádku na nedělní odpoledne to beru. Přeci jen má Connery charisma a Gere s Ormond sex apeal. ()

mfanta

50% - Artusovska legenda je memu srdci blizka. Priznam se, ze okolnosti mi nedovolovaly sledovat tento film peclive, nicmene muj dojem je v podstate neutralni - hezky natoceno, herecke vykony vyborne, pribeh pomerne zajimavy, ale tak nejak chybi cokoliv vyjimecneho. ()

pelegryna

Takhle velký příběh s takovým obsazením a rozpočtem si zasloužil více péče filmařů, než tento zkomolený kousek postavený na jakože hezounkovi.... Nebýt S.C. dal bych odpad. ()

billcarson

Nuda s Gerem v papírovém brnění a ani Connery to nevytrhne, jediné co by zachránilo film by byl Chapman s černým rytířem :). Jinak slušný Goldsmith a hezká Ormond, tuctový slaďák pro RomanTyčky na neděli. ()

mrShot

So slovenskym/ceskym dabingom -> 1 hviezdicka. Bez problemov do mojej rytierskej top 10, akcne sceny perfektne, oproti sucasnosti to nie je ani zdaleka tak presladene, ako by to mohlo byt a herecke vykony kazdej z hlavnych postav uplne top :) ()

nadinka

Patřím mezi ty trapné romantičky, co se na film kvůli R. Gere budou dívat pokaždé, když poběží v televizi. Guinevra je taky bezkonkurenční a jedna scéna patří k mým filmovým nejoblíbenějším vůbec... ()

Potmehud6

Takto to dopadá, keď sa dostane európska legenda do nesprávnych hollywoodskych rúk. Režisér mieri na najpovrchnejšie vrstvy artušovských legiend a servíruje nám romantickú frašku, ktorá nemá ďaleko od telenovely. Film zachraňuje charizmatický Sean Connery a naopak potápa slizký Richard Gere. Film plný klišé, logických kopancov a nefunkčných postáv. ()

heylinn

Jéj,no dobrý no.Tak jako museli jsme se na to dívat ve škole prý v zájmu literatury.Nesnášim Richarda Gerea.Moje dvouhodinovka nudy a kreslení. ()

LiSaiFun

Tenhle film jsem viděl několikrát, poctivě musím říct, že kvůli Ormondové. Jinak ale závěrečná část mi vždycky přišla trochu podivná, a nebojím se říct, nemorální. Ve smyslu, teď se dědka musíme nějak elegantně zbavit, aby tam šel dát happyend... ()

mfaky

Příběh o králi Artušovi a rytiřích kulatého stolu. Pro mě se tento film řadí na dno, co se týče předělávek na toto téma. Ale co by také člověk čekal od Hollywoodu. Connery je zralej tak na hrob a ne na roli krále Artuše, Lancelot mi v podání Gereho taky nic moc neříkal, spíš by se hodil lépe do nějakého striptýzového gay clubu, ale pořád lepší než ten Connery jako Artuš. Julia Ormond taky žádný zázrak. Kostými naprosto tragické a vůbec celá zápletka i konec filmu špaténka. Pokud to srovnáte například s filme Exculiber (1981), tak je to jako postavit Arnýho v časech Komanda vedle Leoše Mareše ()

pantokrator

Kdysi jsem byl donucen svou první manželkou na to koukat. Coneryho moc nemusím. Ormondovou moc nemusím. Gerea moc nemusím. Hrdinnou historickou historkou bych přesto nepohrdnul, kdyby... kdyby mi to nepřipadalo jako vystoupení druholigového divadelního sboru s husitskou tématikou před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. ()

Ramana

Životní role Julie Ormond, nádherně zpracované, děj sice trochu limonáda, ale to vůbec nevadí - stačí, když to člověk bere jako nádhernou pohádku, tak se staví důstojně po boku Excaliburu. ()

TeachMe

Tohle vůbec není dobrý film. Jen se na něj vždycky ráda podívám, když běží v televizi, protože se strašně ráda dívám na Julii Ormond a Richarda Gera. ()

Vardara

Artušovská legenda znovu a jinak. I tak to po těch letech, co jsem to viděla naposledy, vůbec nevadilo. Jen stále přemýšlím nad tím, proč musel být Artuš tak starý. V tolika co bylo Connerymu, si legendární král Ginevru určitě nebral...Ale za tu nostalgii to stálo. ()